Co k šedé podlaze?

Jakou barvu kombinovat s šedou

Vzhledem k její neutrálnosti se šedá jednoduše kombinuje s pestrou škálou barev. Protože vznikla z černé a bílé, může mít šedá celou řadu odstínů. Skvěle se kombinuje právě s černou a bílou. Pro koho je toto spojení příliš chladné a smutné, je tu možnost kombinace prakticky s jakoukoliv barvou.
Archiv

Jak ozivit šedý interiér

Pusťte do bytu více jarních paprsků

Šedá a žlutá jsou velice dobře známou kombinací barev v interiérech. Přidání žlutého odstínu do minimalistické šedo-bílo-černé palety je na jaře více než snadné. Kromě změny doplňků – polštářů, plédů či povlečení, skvěle fungují i živé jarní květiny – narcisy, petrklíče či tulipány.

Jak sladit nábytek s podlahou

Pravidlo dvou odstínů

V zásadě platí jednoduché pravidlo: podlaha by měla být o dva odstíny světlejší (nebo naopak o dva a více odstínů tmavší), než je nábytek. TIP: Postele, botníky, skříně, komody, noční stolky a jakýkoliv další nábytek můžete přehledně filtrovat podle dekoru i barvy na Biano.cz.

Jak vymalovat k tmave podlaze

Barevné stěny a tmavá podlaha

Kam se dobře hodí Tmavá prkna a parkety vypadají výborně v prostorných prestižních interiérech. Jsou dobrou volbou pro obývací pokoje, jídelny, kanceláře. Nádherné jsou kombinace tmavé podlahy se světlými stěnami v pastelových barvách nebo v béžové.
Archiv

Jaká barva jde k šedé

Šedé barvě sluší i kombinace s přírodními tóny jako jsou odstíny hnědé nebo zelené. Pokud se vám spíše líbí chladnější tóny, je potřeba být opatrnější a lepší je volit matné, nebo pastelové odstíny barev.

Jak nosit šedou barvu

Tradičně se šedá barva kombinuje s bílou a černou. S touto volbou zkrátka nemůžete šlápnout vedle, může však působit trochu nudně. Sáhněte proto po zajímavějších možnostech. Vyzkoušejte například kombinaci různých odstínů šedé se žlutou, nebo zvolte hned několik baby odstínů.

Jaká barva se hodí k šedé podlaze

Šedá podlaha do kuchyně i obývacího pokoje

Dobře se kombinuje s neutrálními (černá, bílá, hnědá…), aktivními (teplé barvy – červená, zelená, fialová, modrá, oranžová, žlutá) i pasivními barvami (studené barvy – světle modrá, světle zelená, modrozelená, modrá, fialověmodrá, fialová, červenofialová.

Jaké barvy k sobě Ládi

Souladu dosáhnete zvolením barev ležících vedle sebe nebo alespoň blízko sebe – tedy jednoduše řečeno například různé odstíny jedné barvy nebo například kombinace žluté s oranžovou, světle modré se světle zelenou a tak dále. Pokud bychom měli být konkrétní, skvěle k sobě například ladí oranžová, šedá a černá.

Jaký nábytek k tmavé podlaze

Máte-li tmavou podlahu, je vhodné interiér zařídit světlejším nábytkem a naopak. Jedná se o vyvážení tmavých tónů světlejšími, čímž se vytvoří jakási harmonie a také hloubka prostoru. Pokud by nenastala taková harmonie, může se stát, že interiér bude celý tmavý, čímž bude působit „těžce“.

Jaký nábytek k podlaze

Nábytek by měl být o tón až dva tmavší nebo světlejší než podlaha, aby s ní nesplýval a interiér nepůsobil nudně a monotónně. Pokud přece jen chcete zvolit podlahu i nábytek ve stejném odstínu a typu dřeva, zvolte kontrast v podobě výrazného koberce. Podlahu v neutrální barvě (např .

Jakou sedačku k tmavé podlaze

Nábytek by měl být světlejší, ideálně o dva odstíny, nebo ještě tmavší než podlaha. Dejte si ale pozor, ne vždy kombinace tmavé podlahy (například černé) a sněhově bílého nábytku působí pěkně. Raději volte tlumenější bílou nebo bílou s nádechem jiné barvy. To stejné platí i o výmalbě.

Jaké závěsy k šedé sedačce

Jaké závěsy do šedého obýváku

K šedé se tak dokonale hodí oranžová a žlutá.

Jaká barva se hodí k šedé oblečení

Jaká barva se hodí k šedé Šedá se považuje za neutrální barvu, protože se jedná o odstín černé barvy. Vezmeš k ní tedy cokoliv, ale vyloženě si nerozumí s odstíny tmavě hnědé barvy. Vypadá ale hezky například s odstíny růžové nebo tyrkysové a taky si rozumí s přírodními odstíny.

Jakou zvolit barvu podlahy

Pokud je místnost, do které podlahu vybíráme, velká a široká, je vhodnější vybírat teplé a tmavé odstíny, které prostor opticky zmenší a zútulní. Naopak pro maličké místnosti jsou vhodnější světlé a přirozené barvy, které místnost projasní a opticky zvětší.

Jaký nábytek se hodí k světlé podlaze

Světlá podlaha opticky zvětšuje prostor

Vhodný je odlehčený, modernější modulární nábytek na nožičkách, který místnost oživí. Vyplatí se kombinovat stejné druhy dřeva, například ořech s ořechem, dub s dubem. Pokud máte prostoru dost, nebojte se výrazně světlé podlahy propojit s hodně tmavým až černým nábytkem.

Co je za barvu antracit

Antracitový | Antracit grau | Basalt Grau | Tmavě šedá | Břidlicová | Asfaltová | spousta dalších jmen pro odstín, který vzešel z tmavě šedého až černého vzhledu druhu uhlí – antracitu. Figuruje v názvosloví barev, oken, střech, klempířských prvků, nábytku, podlah i textilu.

Jakou podlahu k Cernemu nábytku

Světlé podlaze sluší tmavší nábytek, zvolíme-li však bledší zařízení, barevný akcent dosáhneme doplňky (obrazy či vázy). Velmi dobře se doplňují i tmavý nábytek a světlá dřevěná podlaha. Světlé barvy lze také velmi dobře kombinovat s širokou paletou jiných barev.

Jaký koberec se hodí k šedé sedačce

Znamená to, že smetanovou sedačku krásně doplní koberec světlehnědý, bílý či béžový. K šedé sedačce se hodí také jiný odstín šedé, případně bílý či černý koberec.

Jakou barvu podlahy do obýváku

Barva vaší podlahy by vždy měl být buď o dva odstíny světlejší nebo o mnoho tmavší jako barva nábytku. Podlaha a nábytek ve stejné barvě a druhu dřeva jsou možné jenom v případě, že máte mezi nimi koberec v odlišné kontrastní barvě.

Co na okna do obyvaku

Velmi efektivní jsou v tomto případě Vertikální žaluzie nebo rolety Den a noc. Rolety Den a noc do místnosti propustí právě tolik světla, kolik si přejete, zbylý prostor okna ale zastíní a Vy tak máte naprosté soukromí.

Jakou podlahu k tmavému nábytku

Světlé podlaze sluší tmavší nábytek, zvolíme-li však bledší zařízení, barevný akcent dosáhneme doplňky (obrazy či vázy). Velmi dobře se doplňují i tmavý nábytek a světlá dřevěná podlaha. Světlé barvy lze také velmi dobře kombinovat s širokou paletou jiných barev.

Jak kombinovat podlahy

Podlaha a nábytek ve stejné barvě a druhu dřeva jsou možné pouze v případě, že máte mezi nimi koberec v odlišné kontrastní barvě. Podlahu v neutrální barvě, například přírodní lakovaný dub, byste se neměli obávat kombinovat s nábytkem vyrobeným z velmi tmavého dřeva, například z wenge nebo ořechu.

Jak vybrat odstín podlahy

Zde platí jednoduchá poučka – podlaha by měla být o dva odstíny světlejší nebo tmavší než nábytek. Pro docílení požadovaného efektu podlahy bychom samozřejmě měli vybrat i vhodné lišty, tedy v tom samém odstínu, jaký má námi zvolená podlaha.

Jak vybrat barvu podlahy do kuchyně

Nepodceňujte barvu podlahy

Zvolit můžete tedy téměř všechny odstíny dřeva, nebo pro větší praktičnost velkoformátovou dlažbu ve světlých tónech. Ideální jsou neutrální tóny, jako je například šedá barva. Navíc jsou na ní vidět naprosto minimálně fleky či špína, jimž se v kuchyni zkrátka neubráníme.

Jaká barva se hodí k antracitu

Jaké barvy a materiály kombinovat s antracitovou

K antracitové barvě se skvěle hodí zejména světlé dřevo, kov a hnědá kůže. Bílou barvou místnost prosvětlíte a dodáte jí svěžest. S dalšími odstíny šedé a černou barvou docílíte elegantního monochromatického interiéru.