Co když nezaplatím koncesionářské poplatky?

Co se stane když nebudu platit koncesionářské poplatky

Přirážka za nesplnění povinnosti ohlásit České televizi změny (evidenční povinnost) je 1.000 Kč. za 1 televizní přijímač. Tato sankce je podle zákona uplatněna, pokud poplatník do 15 dnů neoznámí skutečnost, že přestal být poplatníkem a současně přestane platit TV poplatek.
Archiv

Jak se zbavit koncesionářských poplatků

Podmínky pro osvobození od platby TV poplatku

Lidé s úplnou nebo praktickou slepotou obou očí. Lidé s oboustrannou úplnou nebo praktickou hluchotou. Lidé s čistým příjmem nižším než 2,15násobek životního minima za uplynulé kalendářní čtvrtletí. K osvobození je zapotřebí se přihlásit a tuto skutečnost následně doložit.

Kdy nemusím platit poplatek za TV

Kdo nemusí podle zákona platit televizní poplatek Z povinnosti platit televizní poplatek jsou vyňati: zdravotně znevýhodnění občané – nevidomí a lidé oboustranně neslyšící, kteří žijí v domácnosti sami.
Archiv

Kdo je povinen platit koncesionářské poplatky

Kdo má povinnost platit TV poplatek Povinnost platit TV poplatek mají všechny domácnosti i firmy vlastnící televizní přijímač. I díky Vašim poplatkům může Česká televize zůstat nezávislým veřejnoprávním médiem, natáčet oblíbené pořady a vysílat téměř bez reklam.

Jak zrušit poplatek za televizi

Pro tyto případy použijte tzv. evidenční list (pokud jste přímý poplatník ČT) nebo pokud jste poplatník platící přes SIPO, zajděte na pobočku České pošty a ukončete evidenci. Odhlášku můžete realizovat, pokud přijímač nemáte alespoň jeden měsíc.

Kdo plati Ceskou televizi

Podnikatelé a právnické osoby poplatek hradí vždy na účet Českého rozhlasu nebo České televize. s Českým rozhlasem nebo s Českou televizí. Na jejich internetových stránkách jsou k rozhlasovému a televiznímu poplatku k dispozici všechny relevantní informace.

Jak zrušit poplatky za televizi

Pro tyto případy použijte tzv. evidenční list (pokud jste přímý poplatník ČT) nebo pokud jste poplatník platící přes SIPO, zajděte na pobočku České pošty a ukončete evidenci. Odhlášku můžete realizovat, pokud přijímač nemáte alespoň jeden měsíc.

Jak zjistit dluh na koncesionářských poplatcích

Na adrese www.bsp-dluhyct.cz si poplatník může ověřit období, za které je jeho dluh evidován. Získá také informace o úroku z dlužné částky. Podle Krafla koncesionář musí zadat údaje z dopisu, který od České televize dostal – jméno, variabilní symbol a výši dluhu.

Jak se odhlásit z koncesionářských poplatků

Pro tyto případy použijte tzv. evidenční list (pokud jste přímý poplatník ČT) nebo pokud jste poplatník platící přes SIPO, zajděte na pobočku České pošty a ukončete evidenci. Odhlášku můžete realizovat, pokud přijímač nemáte alespoň jeden měsíc.

Jak zrušit platbu televize a rozhlasu na SIPO

Nejčastější platby, které na SIPO zůstaly i těm, kdo většinu věcí řeší bankovním inkasem, jsou koncesionářské poplatky za rozhlas a televizi. Jejich odhlášení ze SIPO můžete jako jediné řešit přímo na poště, lze to udělat také prostřednictvím internetového formuláře na stránkách Českého rozhlasu či České televize.

Jak zrušit placení koncesionářských poplatků

Připravte si spojovací číslo z potvrzení o platbě SIPO.Připravte si spojovací číslo z potvrzení o platbě SIPO. Spojovací číslo najdete na vašem dokladu SIPO.Na kterékoli pobočce České pošty obdržíte příslušný formulář. Stačí ho jen vyplnit a odevzdat.Z České pošty odcházíte s potvrzením o odhlášení.

Jak platit rozhlas a televizi bez SIPO

Televizní poplatek můžete hradit trvalým příkazem ze své banky, platební kartou a metodami s ní spojenými (Apple Pay a Google Pay), expresním bankovním převodem nebo formou SIPO. Číslo účtu televizních poplatků ČT je 8029-1800060583 / 0300. Variabilní symbol najdete v Účtu poplatníka po přihlášení.

Jak odhlásit televizi po zemřelém

Pokud si domácí internetové připojení nebo digitální televizi chcete ponechat, je třeba na prodejně vyplnit formulář Čestné prohlášení dědice. Rozhlasové a televizní poplatky lze odhlásit na internetovém formuláři na stránkách České televize a Českého rozhlasu.

Jak obejít SIPO

Úplně nejjednodušším způsobem, jak zrušit SIPO, je převedení plateb jinam. Pokud nebude na vaše SIPO navázána žádná platba, služba se zruší automaticky. Je ale třeba si pohlídat, že byla skutečně zrušena (obvykle se ruší od následujícího měsíce).

Jak dlouho trvá zrušení SIPO

V nové bance požádejte o zřízení služby Svolení k inkasu SIPO. Banka nám tuto informaci předá a od následujícího inkasního měsíce bude banka již inkasovat SIPO z nového účtu. Ve stejném měsíci požádejte původní banku o zrušení služby Svolení k inkasu SIPO. Bližší informace vám poskytnou vaše banky.

Jak se zbavit Šípa

Musíte se dohodnout se všemi příjemci plateb, které na SIPO máte, aby inkaso přerušili. Oni pak dají vědět České poště a ta vyhoví vaší žádosti o celkové zrušení služby. Výpovědní doba je jeden měsíc a začíná běžet další kalendářní měsíc po splnění podmínek (podání žádosti, žádné aktivní platby).

Co dělat po úmrtí otce

Co zařídit po smrti blízkéhoVyřízení úmrtního listu.Příspěvek na péči.Odevzdání dokladů po zemřelém.Ukončení pracovní neschopnosti při úmrtíPřepis změny rodinného stavu v občanském průkazu.Žádost o vdovský/vdovecký důchod.Žádost o sirotčí důchod.Zablokování účtu.

Co musím udělat před smrtí

Kromě úklidu hmotných statků může pozůstalým ulevit také pořádek v osobních záležitostech. „Jako mnohem důležitější vnímám otázku vypořádání finančních věcí, závěti a také vztahových problémů, které někdy dělají lidem nepořádek v duši,“ vysvětluje svůj pohled na úklid před smrtí Martin Loučka.

Jak zrušit poplatek za SIPO

Navštivte kteroukoliv Provozovnu (mimo Výdejní místo a Pošta partner – vymístěna přepážka), kde s Vámi požadované zrušení projedná náš pracovník/ce. Potřebujete jakýkoli doklad SIPO, kde je uvedeno Vaše spojovací číslo a osobní doklad.

Kam volat při úmrtí doma

Zaopatřením mrtvého lidského těla se rozumí jeho umytí, oblečení do šatů či rubáše, uložení do rakve a konečná úprava. Při úmrtí doma, mimo zdravotnické zařízení: Zavolejte praktického lékaře nebo Lékařskou službu první pomoci, popřípadě Zdravotnickou záchrannou službu.

Kam volat kdyz nekdo zemre

Co dělat, zemře-li člověk doma

Obecně platí, že o úmrtí byste měli informovat praktického lékaře. Nemá-li ordinační hodiny, volejte zdravotní záchrannou službu – je třeba jim sdělit, že se jedná o očekávané úmrtí pacienta v terminálním stádiu závažné nemoci. O úmrtí informujte sestřičky domácí péče.

Co dělat když neodejde SIPO

Nedojde-li k realizaci platby SIPO ani v případném druhém termínu zpracování, banka o tom informuje Českou poštu. Klient pak může včas uhradit nerealizované SIPO například jednorázovým příkazem k úhradě, ale pouze do 25. dne v měsíci.

Co dělat když umře maminka

Zavolejte praktického lékaře nebo Lékařskou službu první pomoci, popřípadě Zdravotnickou záchrannou službu. Nález těla zemřelého mimo zdravotnické zařízení se oznamuje na jednotné evropské číslo tísňového volání 112.

Co se děje s tělem po pohřbu

Popel se poté předává ve speciální schránce — urně — příbuzným. Pokud si přejete uložení urny, je možné ji uložit v kolumbáriích, urnových sklípcích nebo hrobech. Urnu s ostatky vašeho blízkého můžete uložit i jinde, třeba také u vás doma. Popel zesnulého je možné rozprášit.

Co se stane až umřu

Smrt přichází velmi rychle poté, co srdce přestane bít, ustává přísun krve k životně důležitým orgánům včetně mozku. Poté, co se srdce zastaví, dostavují se během několika sekund všechny příznaky toho, že je člověk shledán mrtvým. Okamžik, kdy jsou přítomny všechny tři parametry, je definován jako čas smrti.