Co kvete v létě na zahradě?

Co kvete celé léto

KategorieBohyška (48)Čechrava (32)Čilimníky (14)Denivka (91)Dlužicha (34)Hvězdnice (33)Hvozdík (14)Kakost (25)

Jaké květiny na zahradu

Top 10 trvalek a vodních rostlin pro zahradní jezírkoŠípatka střelolistáPuškvorec.Řezan pilolistýOrobinec úzkolistýPlavín.Leknín.Blatouch bahenníPrustka.
ArchivPodobné

Jaké trvalky na zahradu

Trvalky na zahradu – 10 nenáročných trvalek pro každou zahraduŠalvěj hajní (Salvia nemorosa)Třapatkovka nachová (Echinacea purpurea)Kakost krvavý (Geranium sanguineum)Hosta – bohyška.Čechrava Arendsova (Astilbe arendsii)Denivky (Hemerocallis)Rozchodník (Sedum)Šanta (Nepeta x faassenii)

Co roste v létě

Už od června si můžete pochutnat na výtečných českých broskvích, rybízu, malinách a mnoha dalších dobrotách. V červenci se k nim přidávají borůvky, ostružiny a také první jablka a hrušky. Poslední letní měsíc, srpen, pak patří mirabelkám, blumám, brusinkám a hroznovému vínu. Zelenina ale rozhodně nezůstává pozadu.

Co nesmí chybět na zahradě

5 věcí, které nesmí na vaší zahradě chybětTrávník. Kdo by nemiloval vůni čerstvě posekané trávy a ranní procházku rosou bosýma nohamaOkrasné rostliny. Jak rozzáříte vzhled vaší zahradyVodní element. Ne nadarmo se říká, že kde je voda, tam je život.Dřevo.Kámen.Pohodové posezení

Jaké rostliny kvetou v létě

V létě nás čeká ohňostroj barev květů vyšších trvalek, jako jsou například ostrožky, třapatkovky, kopretiny, krásnoočky, kokardy, řebříčky, čechravy, zvonky, turany, zápleváky, denivky, levandule, plamenky, šanty, šalvěje a mnoho jiných.

Co dát do venkovního květináče

10 dřevin, které se hodí do nádobŠeřík (Syringa meyeri)Líska (Corylus avellana) 'Contorta'Javor dlanitolistý (Acer palmatum)Rododendron (Rhododendron yakushimanum)Pieris japonský (Pieris japonica) 'Flamingo'Skimie japonská (Skimmia japonica) 'Rubelle'Hortenzie velkolistá (Hydrangea macrophylla)

Co kvete celý rok

Pro trvalky je důležité zejména slunné místo a kvalitní, propustná půda. Mezi nejoblíbenější druhy patří pivoňky, karafiáty, řebříčky, kopretiny, sasanky, artyčoky, plaménky nebo slézovec.

Co kvete v květnu na zahradě

Rostliny kvetoucí v KvětnuAsfodelka žlutá (Asphodeline lutea)Bařička přímořská (Triglochin maritima)Bažanka vytrvalá (Mercurialis perennis)Bělozářka liliovitá (Anthericum liliago)Bez hroznatý (Sambucus racemosa)Blatouch bahenní (Caltha palustris)Borovice lesní (Pinus sylvestris)Borovice vejmutovka.

Jak vytvořit ovocný sad

Rozestupy při výsadbě

štíhlá vřetena: vysazujeme do řad vzdálených od sebe cca 3-4 metry, rozestupy mezi jednotlivými stromy by měly být 0,8-1,8 metrů zákrsky: podle odrůdy a podnože vysazujeme do sponu 3-4 metry x 2,5-3 metry. Do řad s rozestupy 3,5-4,5 metru a s rozestupy jednotlivých stromů 2,5-3,5 metru.

Co se dá pěstovat v květináči

Brokolice, květák, ale i zelí by trpěly nedostatkem místa, vody a hnojení. Ze době stále více populárních bylinek můžeme v nádobách úspěšně pěstovat např. tymián, koriandr, kopr, saturejka, rozmarýn, majoránku a především bazalky. K dostání je osivo i odrůdy bazalky Kompakt, určené speciálně pro pěstování v květináči.

Co pěstovat ve velkém květináči

Mrazuvzdorné rostliny ve velkých květináčíchRuj vlasatáBylinky.Javor dlanitolistýHortenzie.Rododendrony.Zimostráz.Šeřík.Zakrslá borovice.

Co kvete modře v květnu

Jaro kvete modře: ladoňka, pomněnkovec, pupkovec, jaterník, kosateček | iReceptář.cz.

Jaké ovoce na zahradu

Jaké ovoce na zahradu vysadit

Jádrové ovoce Jablko, hruška Strom
Peckoviny Třešeň, broskev, meruňka, švestka, bluma, slivoň Strom
Bobulové ovoce Malina, ostružina, rybíz, angrešt, víno, brusinka, mochyně, kiwi, rakytník, jahoda Keř
Exotické ovoce Kiwi, fík Keř
Ořechy Vlašský ořech, lískový ořech, mandle, kaštan Strom nebo keř

Jak daleko od sebe ovocné stromy

Optimální vzdálenost ovocných stromků v řadě je 1,2-1,5 m, záleží na podnoži i odrůdě – např. středně vzrůstné odrůdě 'Šampion' stačí vzdálenost 1,2 m, naopak bujně rostoucí odrůdu 'Rubín' vysázíme v řadě 1,5 m od sebe.

Co zasadit do květináče na terasu

Rostliny v květináčích Dobrá volbaRuj vlasatáBylinky.Javor dlanitolistýHortenzie.Rododendrony.Zimostráz.Šeřík.Zakrslá borovice.

Jaké rostliny do venkovních květináčů

Zkuste i jiné druhy, jako jsou: šeřík, růže, rododendron. Listnaté okrasné keře také stojí za povšimnutí. Jsou to vděčné rostliny vhodné do květináčů. Na trhu je dostatek druhů, které mají malý vzrůst a vypadají skvěle.

Co vydrzi v květináči přes zimu

Odolné kvetoucí rostliny do květináče a nádoby

Ke kvetoucím kontejnerovým rostlinám, které si mohou i v zimě zachovat své stanoviště na terase a balkoně, patří zakrslý hvozdík sivý a šater plazivý. Levandule je také oblíbená – za obzvláště mrazuvzdorný druh je považována levandule lékařská (Lavandula Angustifolia).

Jaký květináč je nejlepší

Abyste s ní měli co nejméně práce, je třeba zvolit správný tvar pěstební nádoby. Pro pěstování většího počtu menších rostlin se skvěle hodí hranaté květináče, které lépe vykrývají prostor. Kulaté květináče udělají dobrou službu velkým rostlinám. I pro ty ale můžete zvolit květináče hranaté.

Co kvete v červenci na zahradě

Kvete mateřídouška úzkolistá, dobromysl obecná i levandule, jejíž usušené kvítky provoní naše skříně. A letničky – afrikány, ostálky, hledíky, měsíčky, rudbékie, astry čínské, netýkavky, lichořeřišnice, krásenky a jiné – pořádají v červenci skutečný karneval barev.

Jak založit malý ovocný sad

štíhlá vřetena: vysazujeme do řad vzdálených od sebe cca 3-4 metry, rozestupy mezi jednotlivými stromy by měly být 0,8-1,8 metrů zákrsky: podle odrůdy a podnože vysazujeme do sponu 3-4 metry x 2,5-3 metry. Do řad s rozestupy 3,5-4,5 metru a s rozestupy jednotlivých stromů 2,5-3,5 metru.

Kdy se sází ovocné stromy

Ovocné stromky se vysazují v chladném období, v době vegetačního klidu, na podzim přibližně od poloviny října, než je půda promrzlá do hloubky. Stromky je vhodné vysazovat i pozdě na podzim. Při chladném počasí stromky nevysychají a mají lepší podmínky pro zakořenění.

Jak hluboko sázet ovocné stromy

I v místech s dobrou půdou je potřeba připravit výkop o rozměrech 45 x 45 cm, hluboký rovněž 45 cm. V horších podmínkách vykopejte jámu o něco větší (55 x 55 cm). Tam, kde je špatné podloží, se doporučuje vyhloubit jámu až 100 x 100 cm při hloubce minimálně 50 cm. Když máte vykopanou jámu, prolijte ji pořádně vodou.

Co zasadit do květináče

Rostliny, které vám udělají v květináči radost v létě

Dekorativnímu venkovnímu květináči sluší voňavá levandule, vysadit do něj můžete také echinaceu, turecké karafiáty nebo okrasný česnek. Ve větších květináčích se bude dařit také keřům s nádhernými květy. Jde zejména o ibišek, rododendron nebo oleandr.

Co zasadit do venkovního květináče

Odolné kvetoucí rostliny do květináče a nádoby

Kakost, denivka nebo ořechokřídlec rovněž patří k mrazuvzdorným druhům, které rostou v květináči a kvetou v létě. Rozchodník, hvězdnice vřesovcová a pampová tráva jsou pozdní rostliny, které rozkvétají až na podzim.