Co můžu dát do trouby?

Jakou Panev mohu dát do trouby

Nevhodné tak jsou především pánve s plastovou rukojetí. Naopak vhodné jsou pánve litinové značky Staub, celokovové pánve Zwilling nebo pánve s odnímatelnou rukojetí Woll. A protože milujeme praktické výrobky, samozřejmě v naší nabídce nechybí pánev vhodná do trouby s poklicí, čímž získáte zase další možnosti použití.
Archiv

Jak poznám jestli může hrnec do trouby

Na sporák, do trouby i chladničky

Když si pořídíte nerezové nádobí s nepřilnavým povrchem, můžete ho použít na všechny typy sporáků a varných desek, včetně indukčních. Má-li odnímatelnou rukojeť, pak ho lze dát i do trouby, s vhodnou poklicí i do chladničky.
Archiv

Jak péct v hliníkové formě

Hliníkové pečicí formy jsou klasickou volbou pro pečení potravin. Tyto pánve nebo tácy umožňují rychlou přípravu pokrmů, protože hliník je materiál, který rychle absorbuje teplo a rozvádí ho po celé pánvi. Měli byste s nimi však zacházet opatrně, abyste je nepromáčkli.
Archiv

Jak poznat kvalitní hrnec

Důležitá je tloušťka materiálu a dno, které musí mít sendvičové uspořádání a zastoupení vodicích prvků, tedy hliníku, křemíku a magnezia. Každý hrnec musí mít na dně vyznačeno číslo, podle něhož poznáte, o jak kvalitní hrnce se jedná. Označení 18/10 je solidní střed. Jako první pomoc poslouží i váha hrnce.

Jaké hrnce na plynový sporák

Jaké hrnce jsou nejlepší na plyn Na plynových sporácích můžete používat téměř všechno nerezové nádobí, hrnce s teflonovým povrchem, ale např. i smaltované či měděné nádobí.

Jaká mouka na vysypání formy

Na vysypání se nejlépe osvědčila hrubá nebo polohrubá mouka, jemně přesátá strouhanka, kokosová moučka, strouhané ořechy apod.

Jak vyčistit litinovou formu

Předně – zapomeňte na chemické čisticí prostředky, včetně klasických saponátů na nádobí. Zapomeňte také na drátěnky a houby s drsným povrchem. Na litinové nádobí platí při jeho mytí jemnost – proto si vystačíte s horkou vodou a jemnou houbičkou. Zapovězená je i myčka na nádobí.

V čem vařit na indukci

K indukčnímu vaření lze použít pouze feromagnetické nádobí, to znamená například:nádobí ze smaltované oceli,nádobí z litiny,speciální nádobí kompatibilní s indukcí z nerezové oceli.

Jaké nádobí je vhodné na indukci

Při výběru vyhovujícího nádobí na indukci platí, že jeho dno musí být vždy feromagnetické. To bezpečně poznáte podle symbolu indukční cívky, který naleznete na krabici, případně na dnu nádobí. U těla pak můžete vybírat z velkého množství materiálů, jako je litina, titan, nerez nebo měď.

Jaké nádobí na plynový sporák

Pánve s teflonovým povrchem nejsou pro plynové sporáky vhodné, protože jejich povrch není přizpůsobený teplotám vyšším než 250 °C. Místo toho raději používejte nádobí s keramickým povrchem. Ve srovnání s indukcí a sklokeramickou deskou mají plynové sporáky tu výhodu, že hrnce a pánve nemusí mít rovné dno.

Proč měděné nádobí

Jako materiál na výrobu kuchyňského nádobí byla a je měď ideální – snadno se opracovává, perfektně vede teplo, při manipulaci je odolná, nekoroduje. Měděné předměty byly běžnou součástí domovů našich předků více jak tisíc let. Proto se toto období v dějinách lidstva označuje jako doba měděná.

Čím vysypat formu bez lepku

Těsto se lepí = moc tekutin, přidejte mouku, nechejte odležet v ledničce. Formy na pečení vymažeme tukem a vysypáváme např. strouhanými mandlemi, ořechy, kokosem atd. Nám se osvědčilo vysypat formu psylliem(jitrocel indický).

Čím vysypat formu na Beranka

Jakoukoliv formu na velikonočního beránka je nejlepší vymastit rozpuštěným máslem nebo olejem. Použijte k tomu mašlovačku, ať máte jistotu, že se tuk dostane opravdu do všech záhybů. Pak vysypte hrubou moukou nebo strouhankou. Z takto vymaštěné a vysypané formy dostanete beránka snadno ven.

Jak se starat o litinu

Přírodní litina je porézní materiál, který může podléhat korozi. K jejímu čištění nepoužívejte žádné chemické prostředky (saponáty, mycí prášek, …), ani hrubé nástroje. Po použití obvykle stačí litinové nádobí vytřít papírovou utěrkou, případně omýt v čisté horké vodě pomocí jemného kartáče či měkké houbičky.

Jak vyčistit dno pánve

Nalijte na dno pánve trochu vody, stejné množství octa a přiveďte k varu. Zhruba po minutě pánev z plotýnky sundejte a zbylou tekutinu vylijte. Do prázdné pánve nasypte vrstvu jedlé sody, navlhčete a nechte 10 minut působit. Pánev vyčistěte houbičkou a opláchněte teplou vodou.

Co je lepší plyn nebo elektřina na vaření

K výhodám vaření na plynu patří rychlost a levný a efektivní provoz díky přesné regulaci výkonu. S plynem nemusíte čekat, až se zahřeje plotýnka. Relativně nízké jsou pořizovací náklady plynové desky a co se týče energií, plyn je levnější než elektřina. Zásadní výhodou plynové varné desky je její odolnost.

Co nefunguje na indukci

Indukce funguje na principu elektromagnetického pole, proto, aby se hrnec mohl ohřát, musí být vyrobený z elektromagnetického materiálu. V podstatě to znamená nádobí z oceli nebo z litiny, nikoliv však například z nerezové oceli nebo z hliníku, na indukci neuvaříte ani v měděném nádobí.

Co nesmi na indukci

Na indukci si neuvaříte ani v měděném, hliníkovém či snad skleněném nádobí. Naopak ideální nádobí je právě to litinové, jelikož se rovnoměrně zahřívá, krásně rozvádí a udržuje teplo. Pokud máte indukční desku, ale nechce se vám kupovat speciální nádobí, pomůže vám speciální adaptér na indukci.

Jak poznat že je nádobí na indukci

Indukční nádobí musí mít feromagnetické dno. Zda je nádobí opravdu na indukci můžeme poznat jednoduchým testem – přiložíme magnet na dno nádobí. Pokud magnet bude na dně nádobí držet, můžeme jej použít na indukční varné desce.

Jak se čistí med

Měděné nádobí krásně vyčistíte, posypete-li hrnce jedlou sodou, pokropíme octem a za pomocí půlky citrony coby „rýžáku“ vyčistíme. Po důkladném opláchnutí je měděné nádobí lesklé jako nové. Jiný návod pro očištění zoxidované mědi: vytvořte směs ze 100 g kyseliny citronové, 10 ml jaru a 1 litru vody.

Jak dlouho vydrží med

Dlouhá životnost Obvykle vydrží 200 let nebo více, existují i měděné střechy, které jsou asi 350 let staré.

Jaký tuk na vymazání formy

Nejlépe to uděláte rozehřátým (ne horkým) sádlem nebo 100% tukem, protože u nich lépe poznáte, jak se formu podařilo vymazat. Dalším vhodným tukem je kokosový olej. Nevhodným tukem je klasický olej (řepkový, slunečnicový), protože stéká ze stěn a máslo, protože obsahuje vodu a nepokryje formu stejnoměrně.

Jak vysypat pekáč

bábovky, různé koláče, řezy a bublaniny. Plech nebo formu je potřeba dobře vymazat tukem a vysypat hrubou moukou nebo prosátou strouhankou. Můžeme postupovat tak, že tuk rozehřejeme a po rozetření ho necháme ztuhnout. Pak teprve plech nebo formu vysypeme.

Jak dlouho vydrží beránek

Záleží jen na vás, jaké chutě upřednostňujete. Beránek šlehaný má trvanlivost maximálně 21 dní. Trvanlivost biskupského beránka se pohybuje kolem 45 dní. Není tedy problém si nakoupit na svátky dopředu.

Kdy vyklopit beránka z formy

Obecně platí, že beránka nevyklápíme z formy hned po vytažení z trouby, ale chvíli počkáme. Pokud beránek nejde snadno vyklopit, zabalíme nejprve na chvíli formu do utěrky namočené ve studené vodě. S vyklopeným beránkem zacházíme opatrně a necháme ho před zdobením zchladnout.