Kdo je a jaké povinnosti má odpovědný zástupce
Odpovědný zástupce je osoba (fyzická osoba), jež odpovídá za řádný provoz živnosti a za dodržování živnostenskoprávních předpisů. Tato odpovědnost je ustanovením § 11 odst. 1 živnostenského zákona stanovena pouze ve vztahu k podnikateli.
Archiv
Za co odpovídá odpovědný zástupce v dopravě
Kdo musí mít odpovědného zástupce
Ten odpovídá za řádný provoz živnosti a za dodržování živnostenskoprávních předpisů. K podnikateli je ve smluvním vztahu. Odpovědného zástupce může podnikatel jmenovat také pokud to zákon nevyžaduje. Rozhodnutí je v tomto případě dobrovolné.
Archiv
Kdy je nutné ustanovit odpovědného zástupce
Odpovědného zástupce je vhodné ustanovit v případě (pokud se nejedná o případy přímo vyžadované zákonem), kdy osoba chce podnikat v oboru, v němž však není vzdělána a nemá praxi, tedy nesplňuje podmínky stanovené živnostenským zákonem.
Co musí splnovat garant
Odborného garanta potřebuje podnikatel, který je:
vzdělání nebo odbornou praxi). Odborný garant musí splňovat jak zvláštní podmínky, tak i všeobecné podmínky provozování činnosti. Mezi podnikatelem a odborným garantem by měla být uzavřena písemná smlouva. Odpovědnost netrvá pouze po pracovní dobu.
Jak zrušit odpovědného zástupce
Podnikatel je povinen oznámit živnostenskému úřadu do 15 dnů ustanovení odpovědného zástupce pro živnost ohlašovací i ukončení výkonu jeho funkce. Oznámí-li ukončení výkonu funkce sám odpovědný zástupce, musí současně prokázat, že o ukončení výkonu své funkce informoval předem písemně podnikatele.
Kdo je odpovědný zástupce v jakých případech musí být ustanoven povinné
Odpovědný zástupce je řešením pro ty kteří chtějí začít podnikat v oboru, pro který nesplňují podmínky dané živnostenským zákonem, tedy předepsané vzdělání a praxi. Jedná se zejména o živnosti řemeslné, vázané nebo koncesované. Podnikatel může ustanovit odpovědného zástupce i v případě, že to zákon nevyžaduje.
Co je odpovědný zástupce
Odpovědný zástupce je osoba ustanovená podnikatelem (osobou samostatně výdělečně činnou), která odpovídá za řádný provoz živnosti a za dodržování všech předpisů a je k podnikateli ve smluvním vztahu.
Jak zrušit funkci odpovědného zástupce
žádost o změnu odpovědného zástupce podnikatel předloží ke schválení živnostenskému úřadu. Ustanovení nabývá účinnosti dnem, kdy rozhodnutí o schválení nabylo právní moci. Ukončení výkonu funkce odpovědného zástupce podnikatel oznámí živnostenskému úřadu do 15 dnů od ukončení výkonu funkce.
Jak sehnat odpovědného zástupce
Pokud najdete člověka, který bude vaším obchodním zástupcem, musíte s ním uzavřít smlouvu. Určitě by se mělo jednat o někoho, v koho máte důvěru, kdo se o vaše podnikání zajímá a chce se na něm podílet. Odpovědný zástupce se v této souvislosti často označuje také jako odborný garant.
Jak změnit odpovědného zástupce
Pokud chcete ohlásit změnu odpovědného zástupce agentury práce, vyplňte Žádost o změnu odpovědného zástupce. Předkládané doklady o splnění podmínek a přílohy musíte předložit v ověřeném opise nebo ověřené kopii, popřípadě v autorizované konvertované podobě, prostřednictvím datové schránky.
Jak se stát odpovědným zástupcem
Odpovědný zástupce musí v první řadě splňovat všeobecné i zvláštní podmínky provozování živnosti podle § 6 a § 7 živnostenského zákona. Jsou jimi plná svéprávnost, bezúhonnost a odborná či jiná způsobilost, pokud ji živnostenský zákon nebo zvláštní předpisy pro provozování živnosti vyžadují.
Jak nahlásit odpovědného zástupce
Změny údajů souvisejících s povolením ke zprostředkování – změna názvu, sídla a odpovědného zástupce, jakož i změna příjmení a trvalého pobytu odpovědného zástupce, jste povinni jako agentura práce písemně oznámit nejpozději do jednoho měsíce generálnímu ředitelství Úřadu práce ČR.
Co musí být uvedeno na provozovně
Provozovny, které slouží pro prodej zboží nebo poskytování služeb spotřebitelům musí viditelně zvenčí umístit tyto informace:jméno a příjmení odpovědné osoby (neplatí u automatů),prodejní nebo provozní dobu (neplatí pro mobilní provozovny a automaty),kategorii a třídu jedná-li se o ubytovací zařízení.
Jak vyplnit formulář odpovědného zástupce
01 Odpovědný zástupce. a) titul. b) jméno. c) příjmení d) titul. e) datum narození a) název ulice. b) č.p. /02 Bydliště odpovědného zástupce.03 Předmět podnikání jméno. příjmení V. dne. podpis odpovědného zástupce 2) vyplní pouze fyzická osoba, která nemá přidělené rodné číslo.
Co vše kontroluje živnostenský úřad
Kromě kontroly z oblasti živnostenského zákona se úřady soustředí hlavně na dvě věci. Jde o kontroly ohlášení provozoven a správného označení provozovny, upřesnil už dříve serveru Podnikatel.cz Petr Čížek, manažer projektu ZaložFirmu.cz. Živnostenský zákon stanovil povinnost označení provozovny.
Jak zkolaudovat stavbu jako provozovnu
Jak zkolaudovat provozovnu Před zahájením činnosti je nutné nahlásit provozovnu na živnostenském úřadě, v případě ukončení činnosti je podnikatel také povinen provozovnu odhlásit. Provozovna musí být označená.
Jak casto chodi danova kontrola
Po dlouhé generace tam mohou firmy čarovat se zisky a daněmi, aniž by se musely obávat postihu. V Praze 2 přijde kontrola z finančního úřadu průměrně jednou za 373 let, v Přelouči jednou za 316 let. Vyplývá to z údajů o kontrolách za loňský rok, které LN získaly z Generálního finančního ředitelství.
Co kontroluje finanční úřad
Prostřednictvím daňové kontroly finanční úřad prověřuje plnění vašich daňových povinností, tvrzení daně nebo okolnosti rozhodné pro správné stanovení daně. Podnět, kvůli kterému si správce daně vybere právě vás, může vyplynout například z nesrovnalosti během kontroly vašeho daňového přiznání nebo z analýzy dalších dat.
Co vše musí být na provozovně
U vchodu do provozovny je nutné uvést své jméno a příjmení či provozní dobu. Mezi nezbytné náležitosti patří také obchodní firma, IČO nebo identifikační číslo provozovny, které vám bylo přiděleno. Provozovna také podléhá bezpečnostním předpisům – musí splňovat především ty hygienické, stavební a požární.
Co musí být napsáno na provozovně
Pro každou provozovnu musí být ustanovena odpovědná osoba, která zodpovídá za činnost provozovny. Výjimkou jsou prodejní automaty. Provozovna musí být trvale a zvenčí viditelně označena názvem, obchodní firmou nebo jménem a příjmením podnikatele.
Jak se bránit proti daňové kontrole
Pokud provádíte kontrolu bez asistence odborníka a máte dojem, že správce daně překračuje své pravomoce, má daňový subjekt určité nástroje, jak se bránit. Univerzálním prostředkem obrany je podání stížnosti ve smyslu § 261 DŘ proti postupu úřední osoby.
Kdo kontroluje daňové přiznání
Daňová kontrola se provádí u daňového subjektu nebo na místě, kde je to vzhledem k účelu kontroly nejvhodnější. Správce daně předmět daňové kontroly prověřuje ve vymezeném rozsahu. Rozsah daňové kontroly lze v jejím průběhu rozšířit nebo zúžit doručením oznámení o změně rozsahu daňové kontroly.
Kdo kontroluje faktury
Prostřednictvím daňové kontroly finanční úřad prověřuje plnění vašich daňových povinností, tvrzení daně nebo okolnosti rozhodné pro správné stanovení daně.
Jaké jsou základní znaky provozovny
Základní provozní povinnostiNázev obchodní firmy nebo jméno a příjmení podnikatele.Identifikační číslo osoby.Datum prodeje zboží nebo poskytnuté služby.Druh zboží nebo služby.Cena.
Co je potřeba k ohlášení provozovny
V oficiálním ohlášení je nutné uvést:jméno a příjmení podnikatele nebo název firmy,IČO,sídlo, případně adresu trvalého bydliště,adresu provozovny,předmět podnikání na provozovně, případně obor podnikání,datum zahájení činnosti provozovny.