Jak udělat dno akvária
Na topný kabel nebo na dno akvária nasypejte vrstvu substrátu. Máte na výběr z několika druhů: Křemičitý štěrk a písek – je vhodný do akvária bez rostlin. Pokud chcete vytvořit písčité dno a akvárium osadit rostlinami, měli byste rostliny pravidelně hnojit nebo pod písek použít substrát s obsahem živin.
Jakou barvu písku do akvária
Akvarijní písek: Jemný a bez ostrých kamínků
Pokud máte ryby na dně akvária (panceřníčky, sumečky…) jsou vhodnější světlejší písky, aby byly dobře vidět. Tmavší písky se pak hodí pro černé ryby plovoucí v horních a středních částech akvária nebo pro neonky.
Jak vyměnit dno v akváriu
Vybereme dno (třeba umělohmotnou dětskou lopatkou), jen pozor na poškrábání zejména stěn akvária. Akvárium pak vypláchneme (větší akvárium – vodu lze odsát hadičkou i s drobnými kamínky) a navrstvíme nové dno. Dejte si pozor, některá dna se musí předem proprat, některá ne. Mělo by to být na obalu uvedeno.
Archiv
Jak napustit akvárium
Akvárium napusťte do 1/2 až 4/5 vodou z vodovodního řádu. Je nutné přidat do vody přípravky na odstranění případného chlóru a těžkých kovů. Je důležité, abyste nerozvířili písek na dně. Použijte malý trik: Na dno akvária položte plochý talíř a přes něj napouštějte vodu.
Archiv
Po jaké době dát ryby do akvária
Ryby nevpouštíme do čerstvě založeného akvária, ale postupně přidáváme zhruba po 3-4 týdnech podle testů NO2 a NO3. Maximálně můžeme po pár dnech dát pár "zajížděcích rybiček" pro správný záběh akvária.
Jak dlouho se má svítit Rybičkám
Jak dlouho svítit v akváriu Nejlépe 7-10 hodin denně. Někteří akvaristé mají světlo 5 hodin zapnuté, 2 hodiny vypnuté a opět 5 hodin zapnuté.
Jak velké akvárium pro začátečníky
Pokud máte možnost, sáhněte po akváriu o objemu kolem 100 – 250 l. Tato velikost akvária kombinuje všechny výše zmíněné výhody i nevýhody, které už ovšem nejsou tak dramatické. Do takto velké nádrže si můžete pořídit zajímavé ryby, máte dost široký výběr rostlin a jistý prostor pro kreativitu.
Jak udržet akvárium čisté
Návod na čištění akváriaKAŽDÝ TÝDEN MĚŇTE JEN ⅕ VODY.NA POMOC SI VEZMĚTE ODKALOVAČ Odkalovač vám pomůže odstranit všechny nečistoty ze dna.VODU NECHTE DOSTATEČNĚ DLOUHO ODSTÁT. Nově dolévanou vodu do akvária nenapouštějte přímo z kohoutku.PRAVIDELNĚ ČISTĚTE FILTR.NEZAPOMÍNEJTE ANI NA SKLA.PROVEĎTE ZÁVĚREČNOU KONTROLU.
Jak často se mění voda v akváriu
Zhruba každých 7 až 14 dní provádíme výměnu vody v akváriu společně s odkalením dna. Vyměníme 1/3 až 1/2 akvarijní vody. Čím více máte ryb, tím více vody je potřeba vyměnit. Zejména, pokud provádíme výměnu jednou za 14 dní.
Jak dlouho vydrží ryby bez filtru
Svět akvárií uvádí, že většina ryb může bez problémů bez potravy vydržet dva až čtyři dny, než se z toho stane problém.
Jak často pouštět vzduchování v akváriu
V málo zarybněných akváriích to často není potřeba. Vzduchovat je nutno také v noci. Základním pravidlem tedy je, že čím více ryb v akváriu máte, tím větší je pravděpodobnost, že se neobjednou bez vzduchování. Naopak velmi střídmě zarybněné akvárium často nepotřebuje vzduchování vůbec.
Jak casto prát filtr v akváriu
Vnitřní akvarijní filtry čistěte za 1 až 2 týdny. Vnější akvarijní filtry čištěte každých 6 až 8 týdnů.
Jak často měnit vodu Rybičkám
Zhruba každých 7 až 14 dní provádíme výměnu vody v akváriu společně s odkalením dna. Vyměníme 1/3 až 1/2 akvarijní vody. Čím více máte ryb, tím více vody je potřeba vyměnit. Zejména, pokud provádíme výměnu jednou za 14 dní.
Jak poznat že ryba umírá
Změna ve vzhledu – vyblednutí barvy, změny na šupinách, ploutvích. Náhlý úhyn většího množství ryb – je potřeba zjistit příčinu úmrtí a zamezit tak opětovnému rozvoji onemocnění
Jak usmrtit rybičku
Usmrcení rybky se provádí co nejrychleji – ostrým nožem řízneme rybu za hlavou, nebo náhlou změnou teploty (podchlazením v malé nádobě s ledem, přehřátím v horké vodě), případně se také dá venku mrštit rybkou prudce o zem. Nemocné ryby (ani uhynulé) v žádném případě nesplachujeme do záchodu!!!
Jak poznat že je ryba mrtvá
Víceméně jediným zcela spolehlivým ukazatelem života či smrti kaprů a jakýchkoli ryb je dýchání. Platí tedy, že pokud se hýbají žábry, může být „zabitý“ kapr ještě živý. V takovém případě je třeba urychleně zopakovat ještě jednou to, co mělo proběhnout při usmrcení kapra u prodejce – omráčení a vykrvení.
Jak poznat umírající rybu
Jak poznat, že je ryba nemocnáZměna v chování – trhavé plavání, ztráta rovnováhy.Změna ve vzhledu – vyblednutí barvy, změny na šupinách, ploutvích.Náhlý úhyn většího množství ryb – je potřeba zjistit příčinu úmrtí a zamezit tak opětovnému rozvoji onemocnění