Co na mšice na jabloních?

Co je nejlepší na mšice

Mezi nejznámější preparáty na hubení mšic patří Decis Flow, Mospilan, Talsar či Torant. Dostupné jsou i tyčinky do květináčů a na záhony. Chemické přípravky jsou většinou vysoce účinné, neprospívají ale přírodě a nejsou vhodné ani na ovocné stromy a další jedlé plodiny.

Co proti mšicím na bylinkách

Proti mšicím je možné se bránit i bez chemie – ekologickými postřiky na ochranu rostlin. Použijte například Natura Rock Effect, který obsahuje pongamový olej z indického dubu. Můžete použít i osvědčený přípravek Biool, který je vyroben pouze z potravinářských surovin. Působí kontaktně na savé škůdce.
Archiv

Co na mšice babské rady

Lžíci tekutého mýdla nebo jaru na nádobí smíchejte s 2,5 litru vody, přelijte do nádoby a naneste na rostliny, i spodní strany listů. Nanášejte jednou týdně večer nebo po každém dešti, pěstujete-li rostliny venku. Nestříkejte na rostlinu, svítí-li na ni zrovna slunce. Sluneční paprsky by mohly listy spálit.
Archiv

Jak vyrobit postřik proti mšicím

Mýdlová voda. Zřeďte několik polévkových lžic tekutého mýdla s půllitrem vody. Tuto substanci nalijte do rozprašovače a vydejte se na zahradu. Naneste trochu substance na houbičku na nádobí a s její pomocí mšice z každé rostlinky jemně setřete.

Co nesnáší mšice

Mšice nesnášejí česnek.

Rozmačkejte 2 – 3 stroužky česneku a přes noc je nechte vylouhovat ve vodě. Roztok pak postřikovačem aplikujte na postiženou rostlinu.

Co na mšice ocet

Stačí, když smícháte 100 ml octa a litr vody (poměr 10 : 1). Velmi důležitým faktem je, že musíme nalít ocet do vody a nikdy ne naopak. Tuto směs pak nalijte do láhve s rozprašovačem a rostliny důkladně postříkejte. Je-li kolonie mšic příliš rozrostlá, používejte postřik každý den.

Co nemají rády mšice

Na mšice zkuste i bylinné postřiky

Například rozmarýn, petržel, česnek nebo pelyněk obsahují látky, které mšice nemají rády. Můžete si připravit výluh z těchto bylin – nechat je vyluhovat ve vodě a poté ho aplikovat na postižené rostliny.

Jak se přenášejí mšice

Mšice také přenášejí na místa, kde je dostatek potravy, vybírají pro ně nejlepší rostliny a jejich nejšťavnatější části a přímo na ně je věší. Když se celá mravenčí kolonie stěhuje, svoje mšice si odnáší s sebou.

Jak zbavit bez mšic

Rajčatové listy

Alkaloidy obsažené v rajčatových 🍅 listech jsou pro mšice smrtící. 100 g listů jemně posekejte a na noc naložte do vody. Po scezení aplikujte postřikovačem na postižené rostliny.

Jak na mšice soda

Převařte litr vody a přidejte do něj přibližně půl lžičky sody. Důkladně rozmíchejte, nechte dobře vychladnout a přelijte do mechanického rozprašovače. Pak již můžete stříkat přímo na rostliny. Velmi dobře funguje hlavně na ochranu růží, na kterých si mšice pochutnávají s oblibou.

Co vysadit proti mšicím

Proti mšicím skvěle zabírá také levandule, saturejka, lichořeřišnice či pažitka. Pod ovocné stromy je dobré vysadit fenykl. Vyzkoušený je také přípravek vzniklý louhováním a následným vařením dubového listí. Téměř univerzálním pomocníkem v boji proti savému a některým druhům žravého hmyzu je také výluh z vratiče.

Jak se zbavit molice bez chemie

Doma si můžete vyrobit postřik s pár kapkami “jaru” na nádobí nebo tekutého mýdla (použijte ekologické). 💡 Tip: Komerčním ekologickým postřikem je například Rock Effect (od Agro CS) nebo Spruzit (od Neudorff). Oba fungují i na mšice. 7️⃣ Dospělé molice se dají vysát malým vysavačem, takovým tím na drobky.

Co roznáší mšice

Mravenci roznášejí mšice hlavně na ovocné stromy a růže a ukryti v puklinách kůry pak čekají na svoji pochoutku. Svoje „stádečko" udatně brání před dravým hmyzem, nezaleknou se dokonce ani slunéček nebo škvorů.

Co zabírá na molice

Ochrana proti molicím není snadná. Ošetření je třeba udělat již při prvním výskytu škůdce. K ošetření je možné použít přípravek Mospilan 20 SP nebo Proti mšicím a molicím (Mospilan). Vzhledem k biologii molic je třeba, aby se jakékoliv ošetření proti molicím opakovalo třikrát po sobě v intervalech pěti až sedmi dnů.

Jak vyrobit Postrik na molice

Česnek přidejte do přibližně 10 litrů vody a krátce ho povařte. Kromě toho na molice zabírá i kyselý roztok z citronu. Celý citron vymačkejte do jednoho litru vody a přidejte k němu i pár kapek mycího prostředku. Takto připravenou směs nanášejte jednou týdně do vymizení potíží.

Na které rostliny nejdou mšice

Ochranná bariéra z rostlin, které mšicím smrdí, odpuzují je

Naopak. Však si přečtěte jejich útlý výčet: máta, bazalka, levandule, heřmánek, kopr, povijnice, česnek, saturejka, pažitka, šalvěj, afrikány.

Co na mšice a molice

Napadené rostliny zakrňují, chřadnou a nezřídka i hynou. Vhodné jsou insekticidními přípravky Proti mšicím a molicím (Mospilan), Mospilan 20 SP nebo Karate se Zeon Technologií 5 SC. Postřikují se při prvním výskytu mšice, zpravidla stačí jedna aplikace.

Jak zatočit s mšicemi

7 tipů jak zatočit s mšicemi bez chemie!Mýdlový postřik. Nemusíte nic kupovat.Extrémně účinné kopřivy. Posekejte asi půl kilogramu kopřiv.Zalijte je olejem!Kupte si tabák.Rebarbora zabije více škůdců najednou.Beruška jako přirozený nepřítel.

Jaké rostliny odpuzují mšice

Proti mšicím skvěle zabírá také levandule, saturejka, lichořeřišnice či pažitka. Pod ovocné stromy je dobré vysadit fenykl. Vyzkoušený je také přípravek vzniklý louhováním a následným vařením dubového listí. Téměř univerzálním pomocníkem v boji proti savému a některým druhům žravého hmyzu je také výluh z vratiče.

Jak na mšice a molice

Napadené rostliny zakrňují, chřadnou a nezřídka i hynou. Vhodné jsou insekticidními přípravky Proti mšicím a molicím (Mospilan), Mospilan 20 SP nebo Karate se Zeon Technologií 5 SC. Postřikují se při prvním výskytu mšice, zpravidla stačí jedna aplikace.

Co proti mšicím ve skleníku

Na mšice a molice se používají žluté destičky, na třásněnky modré. Nejčastěji se využívají draví roztoči, parazitické vosičky napadající jen konkrétní druhy škůdců a na mšice využíváme také dravé slunéčko. Biologickou ochranu též pořídíme v podobě preparátů, které obsahují parazity škůdců.

Co funguje na molice

Nejznámějšími přípravky jsou Mospilan a Neudosan, ale na molice funguje i Pirimor, což je specialista na mšice a Ninja, který je určen na mšice i molice, na zeleninu i okrasné rostliny. Postřik musíme několikrát opakovat, jelikož zabírá jen na živé jedince, nikoli na vajíčka. A živé molice mají třídenní dobu líhnutí.

Na co nejdou mšice

Jak se co nejúčinněji škůdců zbavit Preventivní ochrana spočívá zejména v pravidelné kontrole rostlin. Nejznámějším přírodním nepřítelem mšic jsou bezesporu larvy slunéčka sedmitečného. Nejúčinnější jsou však postřiky proti škůdcům – insekticidy, nejlépe s přírodní účinnou látkou.

Co ničí mšice

Pokud už mšice zamořily vaši zahradu, použijte chemické přípravky. Na trhu objevíte mnoho výrobků, které tyto nepřátele zahrady ničí například Pirimor, Decis, Karate, Zolone, Sumithion či nejznámější Mospilan. Ten účinkuje i na další škůdce.

Jak skodi molice

Jak je poznám a čím škodí Molice si pochutnávají na okrasných rostlinách, okurkách, rajčatech a paprikách. Všechny generace škodí sáním na spodní straně listů a vylučováním medovice. Rostliny silně poškozuje sáním a přenáší až 60 různých virů.