Co na střechu garáže?

Co dát na strechu garáže

Pokud plánujete postavit zahradní domek, garáž či pergolu, budete muset tyto drobné stavby něčím zastřešit. Pravděpodobně tou nejlepší a nejrychlejší variantou je použití asfaltových šindelů, které nezatěžují konstrukci. Pokládka šindelů je velmi jednoduchá a zručnější kutil ji hravě zvládne.

Jak opravit střechu na garáži

Daleko nejdražší řešení by bylo nechat na střechu nastříkat Pur. Polyuretanovou pěnu s nástřikem Uv filtru. To by střechu stoprocentně utěsnilo a zateplilo ale cena za metr čtvereční je čtyřikrát vyšší než u lepenky. Obvykle se pokládá další vrstva lepenky.
Archiv

Jak se opravuje střecha

Možností je více, záleží na tom, jak velké je poškození a z čeho je střecha vyrobena. Na menší poškození se ale vždycky hodí tmel. Jeho pomocí zacelíte drobné díry i praskliny. Pokud je otvor větší, nepomůže nic jiného, než poškozený díl vyměnit.

Co je plochá střecha

Plochá střecha je stavební konstrukce nad vnitřním prostředím, vystavená přímému působení atmosférických vlivů a podílející se na zabezpečení požadovaného stavu v podstřeší. Plochá střecha je ta, která nemá sklon střešní roviny větší jak 5°. Min. sklon pro ploché střechy se doporučuje 2 % v ploše a 1 % v úžlabí.

Co dát na střechu zahradního domku

Jako finální střešní krytinu můžete použít samolepicí asfaltové pásy, střešní šindele (zde pozor na min. sklon střechy, viz také: Jak položit střešní šindel), nebo střešní krytinu pro zahradní domky – CharFIX ELAST COOLna (která se aplikuje přímo bez podkladního pásu).

Jakou lepenku na střechu garáže

Samolepicí asfaltové pásy na střechu

charFIX® ELAST COOLna jako speciálně vyvinutá střešní krytina na zahradní domky, altány, pergoly a garáže, charFIX® ELAST G 30, jako podkladní asfaltový pás pro vícevrstvé střešní systémy, charFIX® ELAST AL 25 jako parozábrana.

Čím zalepit střechu

V domě nebo chalupě se nejčastěji potřebuje silikonový a akrylový tmel pro použití v interiéru, s netěsnostmi v oplechování střechy, opravou tašek nebo okapů si poradí střešní tmely. Tyto typy tmelů je možné nahradit i jediným, ač dražším, univerzálním.

Jakou barvu na střechu

Polyuretanová barva

Polyuretanové barvy jsou již dost vhodným řešením pro nátěr střechy. Střecha opatřena polyuretanovou barvu má podstatně delší životnost a udrží si lesk, než při nátěru syntetickou barvou.

Co dát na plochou střechu

Na střechy s malým spádem použijeme asfaltové pásy, nebo PVC fólii. Tam kde je spád větší můžeme dát různé plechové krytiny typu Ruuki, asfaltové šindele nebo i tašky. Střechu většinou děláme jednou za život a vyplatí se o ní více popřemýšlet.

Jak na plochou střechu

Plochá střecha musí být ve spádu, čili následuje spádová vrstva, ta se provádí buď vystěrkováním nosné konstrukce lehkým betonem ve vhodném sklonu (minimální je 2%), nebo spádováním izolační vrstvou. V nabídce jsou například spádové termoizolační klíny.

Co na střechu

Krytiny na šikmé střechyPálené krytiny.Betonové krytiny.Plechové krytiny.Cementovláknité krytiny.Polykarbonátové desky.Asfaltové šindele.Vlnité bitumenové krytiny.Plastové krytiny.

Čím pokrýt střechu kůlny

Pod 12 procent je podkladní lepenka pod šindel " povinná " Mezi 12 – 30 % se její použití doporučuje. Teprve sklon nad 30% zajistí že se voda vzlínáním a zafoukáním větrem nedostane pod šindel. Pokud máte horní vrstvu prkna tak možností je X. Vlnitý plech, šindel, asfaltová lepenka nebo PVC folie.

Jak se lepí lepenka na střechu

Asfaltová střešní krytina je nejčastěji pokládána ve dvou vrstvách – nejprve podkladní asfaltový pás a na něj vrchní finální pás. Podkladní pásy pokládejte rovnoběžně s okapovou hranou nebo kolmo na ni. Od sklonu střech 5° a výše je nutné pokládat pouze kolmo.

Čím natřít lepenku na střeše

Asfaltohliníková reflexoizolační nátěrová hmota RENOLAST je určená na povrchovou úpravu střech (plech, IPA, térový papír a ostatní střešní izolační lepenky), dřeva, některých plastických hmot, betonu apod., kde se kromě izolačního a konzervačního účinku požaduje, aby nátěr účinně odrážel světelné a tepelné paprsky.

Jak zakrýt střechu

Potřebujete-li zakrýt právě nařezané dřevo nebo shrabané seno proti nepříznivým podmínkám, oceníte kvalitní plachtu. Ochranné plachty mají i celou řadu dalšího využití : Ty s většími rozměry mohou dočasně zakrýt střechu domu, zahradního domku nebo kůlny. Mají nesčetně využití na zahradě, dvorku, na chatě i chalupě.

Čím natřít pozinkovanou střechu

Pro nátěry pozinkovaného plechu je určená barva Herbol – Protector. Její hlavní výhodou je přilnavost nejen na železné, ale i na neželezné kovy (zinek, hliník). U nových pozinkovaných střech se dávají dvě vrstvy, plech musí být předtím odmaštěn čpavkovou vodou (bližší v technickém listu na www.herbol.cz – produkty).

Jak odmastit střechu

„Pro odmaštění doporučuji použít profesionální odmašťovadlo, nikoliv běžný saponát, který často neodmastí podklad zcela, což bývá příčinou zhoršené přilnavosti nátěrových hmot,“ upozorňuje Kříž. V další fázi je nezbytné povrch důkladně spláchnout proudem vody, ideálně tlakovou myčkou.

Jak zaizolovat plochou střechu

Z tepelně izolačních materiálů se na plochých střechách a střechách menších sklonů používají nejčastěji polystyreny a minerální vlny, ovšem jako velmi účinná se ukázala být i izolace stříkaná – čili speciální pěny.

Jakou lepenku na plochou střechu

Asfaltové pásy jsou osvědčeným řešením pro hydroizolaci staveb. Využití najdou zejména u spodních staveb jako ochrana před vodou a vlhkostí nebo jako hydroizolace použitá u střešních plášťů. Hydroizolace pomocí asfaltových pásů představuje kvalitní a odolný způsob ochrany stavby před okolními vlivy.

Čím zateplit plochou střechu

Naštěstí máte na výběr z velkého množství materiálů:Pěnový polystyren je levný a stavební firmy s ním mají velké zkušenosti.Stříkaná PUR izolace – Hodí se pro zateplení nových i starých plochých střech.Foukaná izolace – hodí se pouze pro zateplení střech s uzavřenou dutinou.Minerální vata je pružná a nehořlavá.

Jakou izolaci na plochou strechu

Pěnový polystyren se používá v oblasti plochých střech jako tepelná izolace jednoplášťových plochých střech, zatímco extrudovaný polystyren jako tepelná izolace tzv. obrácených střech (jednoplášťových střech s opačným pořadím vrstev).

Jakou zvolit střechu

Pálená i betonová taška je sice pro krov největší zátěží, ale setkáváme se s nimi nejčastěji. Jedná se o vysoce odolné krytiny s dlouhou životností, dobrými tepelně i zvukově izolačními vlastnostmi, prodyšností i schopností akumulovat teplo. Pálené a betonové tašky jsou vhodné pro střechy o sklonu od 22°.

Co dát na střechu pergoly

Mezi nejčastější patří:komůrkový polykarbonát (čiré desky × desky s krupičkou),plný polykarbonát,sklolaminát (vlnité desky × role),asfaltové šindele,plechová krytina,plexisklo,PVC desky.

Co dát na střechu

Přírodní krytiny

Jde zejména o dřevěný šindel, slámu a rákos. Výjimkou jsou ovšem střechy zelené, které jsou moderní a populární. V podstatě je na střeše určitá vrstva zeminy a v ní nasazené rostliny vhodné pro zelenou střechu. Taková “krytina” dobře izoluje a pohltí asi polovinu srážek, které na ni dopadnou.

Jakou lepenku na garáž

Doporučujeme zvolit mrazuvzdorný hydroizolační nátěr. Například tekutou lepenku, která je vhodná právě na beton či zdivo. Tekutá hydroizolace je v při přípravě podkladu pro stavbu garáže či zahradního domku ideálním řešením. Pohodlně se nanáší a funguje spolehlivě.