Co na zahon v srpnu?

Co vysadit na záhon v srpnu

12 druhů zeleniny, které můžete vysít v srpnuSalát. V srpnu je stále vhodný čas na výsev salátů.Štěrbák. Listovou zeleninu podobnou salátu můžeme vysít na venkovní záhony pod netkanou textilii, nebo do skleníku či pařeniště.Špenát.Šrucha zelnáČekanka salátováŘedkvičky.Cibule.Kapusta.

Co vysévat v červenci a srpnu

Výsev červenec a srpenšpenáty,rukolu,polníček,pack choi,různé druhy asijské listové zeleniny jako třeba red giant, mizuna,ředkvičky.a samozřejmě další druhy zeleniny, které se osvědčily.
Archiv

Co dát do skleníku v srpnu

Pokud jste to nestihli v srpnu, vysejte ředkvičky, špenát a jarní cibulky pro pozdní podzimní sklizeň. Jahodníky vysazené v srpnu připravte na zimu ve skleníku, jsou velmi náchylné k namrzání. Výhonky odstřihněte od mateční rostliny a krčky rostlin zahrňte zeminou nebo kompostem.
Archiv

Jaké květiny sázet v srpnu

Vysazujte cibulky sněženek, bledulí, kandíků a odolných bramboříků i podzimních ocúnů pro krásné květy letošního podzimu a příštího jara. Po odkvětu ostřihejte květy lilií, nechte jim zaschnout listy a pak cibule vyjměte a uložte k přezimování. Na záhonech denivek pravidelně odstraňujte odkvétající květy.
Archiv

Co se dá sázet v létě

A je načase zasít úrodu na podzim a zimu. V červenci můžete vysít mrkev, černou ředkev, červenou řepu, kedluben, zeleninový fenykl, brokolici, endivii, mangold i špenát a sklizně se spolehlivě dočkáte.

Jaké květiny sázet v červnu

Jde především o cibule krokusů, tulipánů a narcisů. Vysazujeme nové výhonky popínavých růží a rovněž je přihnojujeme. Skalky mírně zavlažujeme, odstraníme plevel a příliš rozrostlé rostlinky zmenšujeme. Také nastává výsadba rododendronů, azalek, jiřin a mečíků.

Kdy sklízet zeleninu ráno nebo večer

Náš COMPO tip pro sklizeň

Optimální doba pro sklizeň zeleniny je ve slunných dnech, kdy se odbourá nejvíce dusičnanů. Bylinky ovšem v poledním horku částečně ztrácejí své aroma. Proto je sbírejte raději dopoledne.

Co už můžu dát do skleníku

Pro pěstování ve skleníku se hodí zejména košťálová a listová zelenina, jako jsou salát a kedlubny, a také lilkovité rostliny jako jsou rajčata, lilek a papriky. Pod sklem lze ale skvěle pěstovat i bylinky, jako je bazalka, řeřicha, nebo i okurky.

Co dát na dno skleníku

Na dno byste měli umístit alespoň deseticentimetrovou vrstvu kvalitního hnoje – ideální je koňský, ale stejně tak dobře poslouží i kravský či králičí. Na hnůj dejte přibližně 10-15 cm vrstvu shrabaného, již povadlého listí (vyhněte se ale listí z ořešáku, které je kyselé), zavadlé posekané trávy nebo slámy.

Co dát do truhlíku v srpnu

Mezi další vhodné druhy patří zelenomodrá kostřava sivá, ovsíř stálezelený či ozdobnice čínská. Odkvět travin poznáte obvykle podle žlutého zbarvení. Dalším tipem na okrasnou rostlinu v pozdním létě je trvalka Heuchera purple Palace, česky dlužika. Má nápadné tmavě červené listy, které v truhlíku krásně září.

Co zasadit v srpnu na balkon

V srpnu můžete vysadit například saláty, polníček, roketu, špenát, mizunu nebo mibunu. Stihnete ale také klasické ředkvičky, méně obvyklou vodnici, případně i bílou nebo černou ředkev a karotku. Během srpna je možné vysazovat ještě okrasné mini papričky a mini chilli papričky.

Co dát do záhonu

Pro ni můžete využít nadrcené větve, listí a zbytky rostlin. Výška této vrstvy je cca 10 cm až 15 cm. Dostatečné množství listí a dalšího zahradního odpadu získáte v první řadě při jarních a podzimních pracích na zahradě. Třetí vrstva, kterou naplníte, je vrstva kompostu.

Co na záhony

Okamžitým řešením je použití sušených peletek z fermentovaného hnoje, protože rostliny nespálí.Na jaře lze záhony rovněž pohnojit kompostem, který je základním hnojivem každého rozumného zahrádkáře.Mezi oblíbená doplňková organická hnojiva patří rostlinné výluhy.Hnůj můžeme nahradit zeleným hnojením.

Co vyséváme v červnu

Co zasít v červnu Zelenina a květiny ze semen i počátkem létaSaláty po celou sezónu. K červnovému setí vybíráme letní či celoroční odrůdy salátu odolné vůči vybíhání do květu, nebo listové k řezu.Roketa, salátová bylinka.Voňavý kopr.Křehká čekanka.Sladký hrášek.Vděčné fazole.Zimní zelenina.Mrkev.

Co dělat na zahradě v červnu

Sklízíme jahody, třešně, první hrášek a saláty, ale stále ještě můžeme vysít nebo vysadit zeleninu, která bude ke sklizni na podzim. Právě teď je ideální doba pro rozsazování trvalek, vysévání dvouletek, můžeme množit okrasné dřeviny pomocí řízkování a také už sklízet některé bylinky a léčivky.

Co se dává do skleníku

Pro pěstování ve skleníku se hodí zejména košťálová a listová zelenina, jako jsou salát a kedlubny, a také lilkovité rostliny jako jsou rajčata, lilek a papriky. Pod sklem lze ale skvěle pěstovat i bylinky, jako je bazalka, řeřicha, nebo i okurky.

Jak pečovat o rajčata ve skleníku

Skleník je obvykle na slunném místě, ale pokud bude slunce příliš, mohlo by sazeničky spálit. Sázíme do cca 25 cm a ideální je dát přímo k rostlině také hnůj, nebo kompost. Před zasazením rostlinky zastřihněte a nechte jen horní listy. Do zeminy se zasazuje kořenový bal a rostlina až na nejvyšší listy.

Jak často měnit hlínu ve skleníku

Do skleníku můžete přestěhovat truhlíkové rostliny. Je také ideální čas na výměnu půdy. Ta by měla ve skleníku proběhnout alespoň jednou za pět let. Pokud půdu letos neměníte, zapracujte do ní kompost.

Jak siroky záhon ve skleníku

Zužující se uličku můžete udělat i snáze než v předchozím případě, záhony lze ohraničit s pomocí prefabrikovaných tvárnic a dřevěných, případně plastových plotovek. Při správném provedení je i tento způsob ohraničení uličky dostatečně odolný a přitom nabízí relativně rychlou možnost demontáže.

Kdy zalévat balkonové květiny

Balkonové rostliny, na něž svítí sluníčko celý den, zalévejte až k večeru, když už paprsky nemají takovou sílu. Necháváte-li konev s vodou venku, zkontrolujte před zálivkou její teplotu. V létě bývá rychle ohřátá, a tak může rostlinám závažným způsobem poškodit kořeny.

Co dát na dno truhlíku

Nejlepšími materiály se tedy jeví perlit a jemný keramzit. Hrubší substráty jsou vhodné do velkých květináčů, truhlíků a zahradních nádob. Opět zde můžeme využít štěrk, někdy se také používají keramické střepy nebo nalámaný polystyren. Ty ale opět nepropouští vodu.

Co do truhlíků do stínu

Mezi balkonové rostliny dobře snášející stín řadíme například:Balkonové rostliny: begónie, africká kopřiva, popenec, netýkavka, fuchsie.Sezonní rostliny: zvonky, primule, dlužicha.Bylinky: kozlík lékařský, převislé a lesní jahody, máta, pažitka, mařinka vonná

Kdy začít sázet květiny

Na sázení rostlin je nejlepší období vegetačního klidu. To je čas od pozdního podzimu až do časného jara. Je to období, kdy se růst zpomaluje či zastavuje a netvoří se příliš aktivně nová pletiva. Toto období je vhodné pro výsadbu prostokořenných sazenic, což jsou rostliny s nahými kořínky bez kořenového balu.

Jak plnit Vyvyseny záhon

Jak a čím naplnit vyvýšený záhon O vyvýšených záhonech mluvíme tehdy, přesahuje-li jejich výška cca 45 cm. V takovém systému se plní vrstvou kompostu a vrchního substrátu. U záhonů kolem 60 cm a výše se již používá 3vrstvý systém – tedy drenážní vrstva, dále kompost a navrch vrstva substrátu.

Jak Zalevat Vyvyseny záhon

RADA NA ZÁVĚR: Aby vám vyvýšené záhony vydržely vlhké co nejdelší dobu a nemuseli jste je tak často zalévat, doporučujeme vám zeminu zamulčovat, a to ideálně zaschlou trávou nebo slámou. Pamatujte také na to, že zemina bude postupně sléhat, proto je třeba ji alespoň jednou za rok doplnit.