Co nalíčit na potkana?

Co nalíčit na potkany

Jako návnada může posloužit ovoce, maso, granule i třeba ovesné vločky, potkani jsou totiž všežravci. Proti potkanům funguje i přítomnost kočky. Neúčinnější metodou je položení nástrah deratizační firmou, která hlodavce vyhubí rychle a s velmi účinnými profesionálními jedy.
Archiv

Co chutná potkanům

Ve většině případů potkanům chutnají nejvíce vločky ovesné, které jsou oproti žitným a pšeničným lehce nasládlé. Pozor ovšem, ovesné vločky obsahují nejvíce sacharidů, takže tyto vločky bychom měli dávat spíše kojícím potkanům nebo mláďatům.

Jak se nejlépe zbavit krys

Nejjistějším způsobem likvidace krys je deratizace, tedy objednání profesionální deratizační firmy.

Co nastražit do pastičky na myši

Nastražte nejvhodnější návnady do pastí.

Devět z deseti myší má rádo čokoládu, arašídové máslo a ovesné vločky. Návnadu můžete přivázat ke spouštěcímu mechanismu pasti zubní nití nebo rybářským vlascem. Zabráníte tak tomu, aby myš utekla s návnadou a past sklapla naprázdno.

Co prokouše potkan

Potkani prokoušou skoro vše

Zuby potkana vyrostou každý rok o 13 cm. Dokáže jimi prokousat plastové vodovodní trubky, závlahové systémy, popelnice, dřevěné bedny, sádrokarto na dokonce i tvárnice.

Co vadi myším

Krátkodobě mohou proti myším fungovat i pachové odpuzovače. Údajně tak působí listí z ořešáku, vratič, heřmánek, máta, terpentýn nebo přípravky proti molům.

Co mají nejraději potkani

Mají moc rádi vařené brambory, rýži a těstoviny, které občas promíchám s masovou konzervou. Ovoce – hrozny, banán, sladké jablko, hruška. Zelenina – okurek, hlávkový salát, milují vařenou kukuřici, hrášek a mrkev. Pečivo – rohlík a chleba v čerstvé i sušené podobě.

Jak šetrně zabít potkana

Potkana lze zabít těmito způsoby:

použití pastí – jednoduchá metoda jak zabít potkana je chytit ho do pasti. Jako návnadu na potkany je nejlepší použít chlebovou kůrku opečenou na slanině ( výrazně voní, a v pasti dobře drží) ale s úspěchem lze použít téměř jakékoli jídlo ( sýr, salám,…)

Co nesnáší myš

Pokud nic nepomáhá a vy už si nevíte rady, obraťte se na rady našich babiček a vyzkoušejte jejich triky. Podle babských rad údajně myš nevleze tam, kde ucítí vůni bylinek, jako jsou heřmánek, máta, vratič, levandule či řebříček.

Jak se zbavit myši v domácnosti

Vyžeňte myši vůní

Myši prý nepůjdou tam, odkud ucítí heřmánek, řebříček, mátu, listy ořešáku, vratič a česnek. Dokážou je prý odradit i klasické přípravky proti molům, takže jestli nechcete po bytě a sklepích věšet svazky bylinek, můžete je nahradit vonnými tyčkami či bločky proti molům.

Jak by měla vypadat klec pro potkana

Plastové lze snadno umýt. Potkany určitě potěší, když jejich klec bude mít více pater, do kterých se dá šplhat. Někteří potkani se dokáží naučit chodit i na toaletu, proto zkuste pořídit toaletu pro hlodavce. Do klece nezapomeňte dát vhodnou podestýlku, například papírové válečky, dřevěné štěpky nebo bezprašné hobliny.

Jak otrávit potkany

Nejpoužívanější jsou jedy na potkany ve formě otráveného zrní, parafinových bloků, nebo těstovinových sáčků. Parafinové bloky mají vysokou odolnost proti vlhkosti. Proto je vhodné je používat v místech, kde je mokro nebo vysoká vlhkost.

Co odpuzuje myši

Podle babských rad údajně myš nevleze tam, kde ucítí vůni bylinek, jako jsou heřmánek, máta, vratič, levandule či řebříček. Nevoní jí ani česnek, nebo dokonce listy ořešáku.

Jak poznat že je v domě myš

Poznáte je jednoduše díky tukovým značkám, které jsou tvořené z oleje a různých nečistot z kůže hlodavců a díky moči, která se vyskytuje podél stěn. Hlodavci obecně často močí, například myš je schopna zanechat až 3 tisíce kapek za pouhých 24 hodin. A pokud budete pozorní, po nocích vydávají hlodavci různé zvuky.

Jak dlouho vydrží potkan bez jídla

Potkan obecný (Rattus norvegicus) patří ke škůdcům, kterým se mimořádně dobře daří v blízkosti lidských sídel. Potkani neumějí dlouho hladovět. Už po dvou dnech bez jídla mohou zemřít. Není tedy divu, že čím víc je někde odpadků, tím víc tam žije potkanů.

Jak se zbavit potkanů bez jedu

INTELIGENTNÍ PASTI

Nejmodernější metody hubení škůdců však umožňují přesně spočítat, kolik pomyslných zářezů na pažbu si mohou jejich lovci vyrýt. Patří k nim i dánský systém tzv. inteligentních pastí, které potkany nejen nalákají, ale také okamžitě zabijí. Navíc o tom majitele okamžitě elektronicky informují.

Co nemají rádi myši

Nevoní jí ani česnek, nebo dokonce listy ořešáku. A pokud doma bojujete i s moly, zabijete dvě mouchy jednou ranou. Myši totiž údajně nesnášejí také prostředky proti molům, jako jsou postřiky a vůně do šatníku, nebo vonné tyčinky.

Co miluji potkani

Potkani milují i vařené kuřecí maso a jeho kosti. Kosti jim dávám i kuřat upravovaných pro nás lidi, ale maso by bylo hodně kořeněné a slané, takže čas od času jim uvařím kousek masa jen v malinko osolené vodě bez jakéhokoli dalšího okořenění.

Co je nejúčinnější na potkany

Nástrahy obsahující jako účinnou látku Brodifacoum jsou silnější a účinější než přípravky které obsahují Bromadiolon. Jako nejlepší jed na potkany tedy můžeme doporučit přípravky Protect Revolution a Ratimor parafinát.

Co je nejlepší na potkany

Nejpoužívanější jsou jedy na potkany ve formě otráveného zrní, parafinových bloků, nebo těstovinových sáčků. Parafinové bloky mají vysokou odolnost proti vlhkosti. Proto je vhodné je používat v místech, kde je mokro nebo vysoká vlhkost.

Co mají rádi myší

Do hitparády „nej" návnad jistě patří na sádle opečený chléb, granule pro psa nebo kočku, kůže ze špeku, slanina, ale i kousek hořké čokolády nebo ořechu. Na takovou dobrotu se myš jistě chytí, ale mnoho z vás může pak mít docela problém ji z pasti vyndat.

Co nesmí potkani

Potkani nesmí jíst kakao, čokoládu v jakékoli formě a citrusové ovoce. Nesmíme jim dávat ostrá, kořeněná, mastná, slaná a moc sladká jídla. Dále nesmí alkohol, cukrovinky a uzeniny.

Co se stane když člověk sní jed na krysy

Příznaky otravy se objevují rychle, během několika minut. Otrava se projevuje silným zvracením, často s krví, silnou bolestí břicha, postupující slabostí a nakonec šokem, kolapsem a smrtí. Mohou se objevit křeče. Smrt může nastat už během 3–5 hodin.

Co potkani nesmí jíst

Potkani nesmí jíst kakao, čokoládu v jakékoli formě a citrusové ovoce. Nesmíme jim dávat ostrá, kořeněná, mastná, slaná a moc sladká jídla. Dále nesmí alkohol, cukrovinky a uzeniny.

Jak chytit rejska

Pokud jste zjistili, že se vám rejsek přestěhoval do domu a nechcete ho tam mít, zpátky do přírody ho přesunete poměrně jednoduše. O rejscích se ví, že jsou poměrně hloupými tvory. Stačí do igelitového pytle nasypat dřevěné piliny a umístit kus masa. Rejsek nebude dlouho čekat a do pytle si sám vleze.