Co Nedelat před akupunktura?

Co nedělat před akupunkturou

Před ošetřením je dobré se velmi zlehka najíst a napít. Vyhněte se těžkým jídlům, alkoholu a kofeinu. Oblečte si volný, pohodlný oděv, který vás nikde neškrtí. U terapie většinou není potřeba kompletní odkládání oděvu jako například při masáži.
Archiv

Jak se připravit na akupunkturu

Těsně před TČM konzultací, kdy se budou ovlivňovat akupunkturní dráhy, prosíme klienty, aby si otřeli chodidla vlhčeným hygienickým kapesníkem a zbavili je takto zbytků tkanin z ponožek a potu. V Therapy Centre je také možné zapůjčit si ručník a osprchovat se.
Archiv

Jak často chodit na akupunkturu

Jak často a jak dlouho se na akupunkturu má chodit, aby byly výsledky Doporučeno je na akupunkturu chodit jednou týdně po dobu tří měsíců (ne v době menstruace).

Na co je vhodná akupunktura

Zablokovaná energie Qi pak působí nepříjemnou bolest. A právě tyto blokády můžeme pomocí akupunktury odbourat a velmi tak postiženému ulevit. Další oblastí, kde nám může akupunktura výrazně pomáhat jsou únavové stavy, trávící problémy, psychické poruchy a nerovnováhy, menstruační a hormonální nerovnováhy, dušnost apod.

Jak dlouho působí akupunktura

Někdo „zabírá“ rychle, někomu to trvá déle, než tělo zareaguje na změny. To může trvat i několik měsíců. Je třeba si uvědomit, že než například někdo dospěl k vysokému krevnímu tlaku, trvalo to léta, kdy svůj organismus vychyloval ze zdravé rovnováhy.

Jak dlouho trvá akupunktura

Zákrok trvá obvykle kolem půl hodiny a terapeut jehlami opakovaně otáčí nebo je nahřívá. Při moderních variantách akupunktury se do jehel pouští např. slabé elektrické impulzy. Během ošetření se postupně zvyšuje práh bolesti a pacient ztrácí citlivost k slabším bolestivým podnětům.

V čem spočívá čínská medicína

Čínská medicína stojí na principu rovnováhy jinu a jangu (krev a energie čchi), na teorii pěti prvků (dřevo, oheň, země, kov, voda) a na představě zrcadlení člověka a přírody. Na klinice čínské medicíny pacienta čeká zcela jiné vyšetření, než na jaké je zvyklý od běžného lékaře.

Kdo může dělat akupunkturu

Akupunkturu (vpichování jehly) mohou praktikovat pouze lékaři. Nelékař může akupunkturu (vpichování jehly) praktikovat pouze v rámci své rodiny, případně kamarádů a známých. Nelékař má možnost využít jiných stimulací akupunkturních bodů jak je uvedeno v předchozím dotazu.