Jak udělat hasičskou pěnu
Dávalo se běžné pěnidlo – Pyronil nebo Finiflam. Je to v podstatě obyčejný detergent, jenom to docela smrdí. Jinak klidně můžete použít nějaký domácí saponát, ale to byste se asi nedoplatili. 🙂 Ahoj, máme velice dobrou zkušenost s obyčejnou pěnou do koupele.
Co se hasí pěnou
Pěna se používá k hašení požárů třídy B (hořlavé kapaliny). Vytváří na hladině celistvou vrstvu,která zabrání přístupu vzduchu a znemožňuje další vývin hořlavých par. Hlavním hasebním účinkem je efekt izolační. Těžká a střední pěna má částečně chladicí efekt.
Jaké procento Přimíšení zvolíme Pokud jako smáčedla použijeme pěnidlo z čas
Vyžadují menší procento přimísení cca 2-3 %. K výrobě pěny je možné použít povrchovou, průmyslovou nebo mořskou vodu. Slouží k hašení požáru třídy A, B, také jako smáčedlo. Syntetická pěnidla se nekazí, nezapáchají a nevytváří usazeniny (sedimenty).
Archiv
Co je to hasivo
hasivo je látka, která disponuje vysokým hasebním účinkem, nevykazuje škodlivý účinek na předměty a materiály, k jejichž hašení bylo použito (je ekologicky nezávadné), nesmí být škodlivé pro lidský organismus a je dostupné, levné a vykazuje stálost při skladování.
Jak se dělá pěna
Nejprostší a nejlevnější variantou je šlehání mléka pomocí ručního napěňovače. Většinou připomíná ruční šlehač na šlehačku a funguje na stejném principu – několika rychlými pohyby pístu nahoru a dolů šleháte mléko, až vám vznikne hustá pěna.
Jak vzniká pěna
Pěna je směs, která je tvořena bublinami plynu v kapalině, nebo v pevné látce. Jedná se o disperzi plynu v jiné látce. Tvoří se probubláváním kapalin plynem nebo šleháním. Není stálá (záleží na stěnách mezi bublinami).
Co se nesmí hasit vodou
VODNÍ HASICÍ PŘÍSTROJE
Nesmí se používat na elektrická zařízení pod napětím, na požáry látek o velmi vysoké teplotě, špatně hasí hořlavé kapaliny ropného původu. Jejich náplní není chemicky čistá voda, ale voda s příměsemi pro zlepšení snášivosti nebo mrazuvzdornosti.
Čím hasit sypké materiály
Práškový přístroj je určený pro hašení tříd A, B, C, D, včetně pevných látek kromě sypkých hmot. Dobře hasí zejména požáry hořlavých kapalin a hořlavých plynů a speciální typy prášku i požáry některých lehkých kovů.
Co se hasí vodou
Jsou vhodné na hašení:
Voda hasí přímo „u zdroje“, likviduje i žhnutí, které je s hořením pevných látek prakticky téměř vždy spojeno. Další pevné hořlavé látky (papír, uhlí, textilie, guma) a pouze v nutosti použitelné k hašení menších množství hořlavých kapalin mísících se s vodou jako líh, éter apod.
Jaké znáte hasební látky
Abychom mohli úspěšně uhasit jakýkoliv požár, musíme se umět orientovat v problematice základních hasebních látek, mezi něž patří voda, hasicí pěna, hasicí prášky, hasební látky v plynném skupenství (inertní plyny) a halogenderiváty uhlovodíků (halony).
Co nelze hasit vodou
Jsou nevhodné na hašení:Hořlavých kapalin nemísících se s vodou jako benzín, motorová nafta, minerální oleje, líh, ředidlo,…).Hořlavých plynů a k hašení látek, materiálů a zařízení, kde je nebezpečí škod promáčením vzhledem k cennosti.
Jak dlouho vydrží hasicí přístroj
periodické zkoušky hasicího přístroje. Četnost této zkoušky je závislá na druhu hasební látky. Periodická zkouška pro vodní a pěnové hasicí přístroje se provádí jednou za 3 roky, pro ostatní hasicí přístroje jedno za 5 let.
Jaké mléko do Napěňovače
Ideální je mléko, které ho obsahuje více než 3 %. Méně tučné mléko se sice také napění, ale výsledná pěna bude méně trvanlivá, „suchá" a bez chuti. Někdy bývá v obchodech k dostání také speciální mléko k napěňování – má zvýšený obsah bílkovin a pro přípravu mléčné kávy je ideální.
Jaké mléko na pěnu
Jaké mléko k vyšlehání mléčné pěny Vždy volte kvalitní plnotučné mléko. Aby vám šla pěna vůbec ušlehat, mléko musí mít větší obsah tuků a bílkovin. Vybírejte takové, které vám osobně chuťově i kvalitativně vyhovuje.
Proč je na pivu pěna
Pokud vám pěna spadne už pár minut poté, co vám pivo přistálo na stole, je něco špatně. Když za to nemůže špatně umytá sklenice, je chyba v teplotě. Pivo by mělo mít kolem šesti stupňů a na podobnou teplotu má být vychlazená i sklenice.
Proč voda pění
Proč pění voda ve vířivce Pěna na povrchu vodní hladiny vzniká pohybem vody, pokud voda ve vířivce obsahuje látky, které mění její povrchové napětí. Původcem pěny ve vířivce tedy mohou být obecně hygienické a kosmetické přípravky, jako jsou šampony, sprchové gely, krémy na opalování, pleťová mléka a vonné esence.
Čím hasit hořící olej
Požáry jedlých tuků spadají pod třídu požáru B, neboť při hoření se nacházejí v rozpuštěné formě. Téměř ve všech evropských státech preferují protipožární předpisy pro provozy s fritovacím a pečícím zařízením použití hasicích dek a hasicích přístrojů s oxidem uhličitým pro hašení požárů jedlých tuků.
Čím hasit obydlí
Autonomní hlásiče požáru jsou povinným vybavením novostaveb. Fungují většinou na baterie, a jak jsme zmínili, reagují na kouř či zvýšenou teplotu. Na trhu je řada variant těchto zařízení. Můžete si pořídit hlásič optický, ionizační, tepelný či hlásič oxidu uhelnatého.
Co hasit CO2
Sněhový hasicí přístroj CO2
CO2 dusí oheň vytlačováním kyslíku do vzduchu. hořlavé plyny a kapaliny, barvy, laky, benzín, nafta, asfalt, vosk, dehet, olej, elektrická zařízení pod proudem, jemná mechanika a elektronické zařízení. pevné hořlavé látky (dřevo, textil, uhlí), hořlavý prach a sypké látky.
Jak často se provádí revize hasicích přístrojů
Kontrola hasicích přístrojů se provádí dle předpisů o požární ochraně nejméně jednou za rok. Výrobce však může v dokumentaci (návodu) k hasicímu přístroji roční lhůtu zkrátit, ale nikdy ne prodloužit. Kontrolu je dle předpisů o požární ochraně nutno provést rovněž po každém použití hasicího přístroje.
Jaký je princip hašení u práškového hasicího přístroje
Práškový hasicí přístroj
Hasicí látkou je prášek hnaný plynem. Prášek působí jako tepelný výbuch, který ochlazuje plameny. Práškový hasicí přístroj je vhodný pro požáry třídy A, B a C. Může být použit proti požárům, kde jsou pevné látky, kapaliny a plyny.
Co způsobuje káva s mlékem
Káva s mlékem má kyselinotvornou povahu. Proto když se dostane do dvanácterníku, který má zásadité prostředí, zareaguje tento orgán křečí. Tím pádem může negativně ovlivnit i slinivku a žlučník. Varovné signály jsou křeče v bederní páteři, zácpa, žlučníkové kameny, bolest ve velkých kloubech nebo nadýmání.
Jak udělat hustou mléčnou pěnu
Šlehejte mléko pohybováním pístu nahoru a dolů, dokud neucítíte, že mléko houstne a začíná se vytvářet pěna. Pokud chcete mléčnou pěnu horkou, můžete dát napěňovač do mikrovlnné trouby na cca 30 až 50 sekund nebo na vařič. Ujistěte se ale, že je váš napěňovač k tomu uzpůsobený a vždy předtím sundejte víko s pístem.
Jak se říká pivu bez pěny
Právě kapák, tedy pivo, které se dolévá ze zbytků, na první pohled vypadá podobně jako takzvaný čochtan, ale co se týče chuti, tak je mezi nimi velký rozdíl. Čochtan je sytivé pivo bez pěny s pořádným řízem – obsahuje přírodní oxid uhličitý.
Jak dlouho vydrzi pěna na pivu
Piva se podle něj nemusíte ani napít, abyste poznali, zda je kvalitní a správně načepované. Základem je prohlédnout si dobře pěnu. Pokud je bohatá, světlá, bez pórů a vypadá téměř jako šlehačka, jste na správné adrese. „Pěna v těch nejlepších restauracích vydrží klidně i pět minut,“uvádí Svoboda.