Co odpuzuje Belaska?

Co proti Belaskovi

V ekologickém zahrádkaření se používají také aromatické rostliny, které housenkám ani motýlům nevoní a odpuzují je. Účinkovat by měl například výluh ze šalvěje, kopretiny vratiče, rozmarýny, mateřídoušky, máty peprné i rajčatových zálistků. Starým účinným trikem je posypat zeleninu drcenými vaječnými skořápkami.

Jak se zbavit běláska

Jak se běláska zbavit bez chemie

Máte-li pouze malý záhon zelí nebo květáku, nejjednodušší bude housenky ručně sesbírat. Další možností je přilákat na zahradu dostatečné množství ptáků, kteří se živí housenkami (např. kosi, drozdi, skřivani, dlaskové) – pomůžou pítka pro ptáky, krmítka a budky.
Archiv

Jak skodi Belasek zelny

Nejznámějším škůdcem z této skupiny je bělásek zelný (Pieris brassicae), který klade vajíčka ve skupinách a jeho typicky žlutozelené housenky s černými skvrnami okusují listy od okrajů a ponechávají z nich jen nervaturu (žilnatinu).

Jak dlouho žije bělásek

Dospělí jedinci se dožívají pěti až dvanácti dní, v zajetí při zajišťování kvalitního prostředí a stravy dokonce déle.

Co dělá bělásek v zimě

Část druhů přečkává zimu jako kukla (bělásci, modrásek rozchodníkový aj.), nebo u některých motýlů může přezimovat jak housenka, tak kukla (perleťovec malý).

Co napada zelí

Nejčastějšími škůdci na hlávkách zelí jsou mšice zelná, bělásek zelný a dřepčíci. Mšice může ohrozit dokonce veškerou úrodu, protože napadá zelí ve všech vrstvách. Při napadení malých rostlin zelí rychle uvadá, opožďuje se jeho růst, až mohou být rostliny zcela zlikvidovány.

Jak na padlí bez chemie

Mléko zničí padlí bez chemie

Mléko při boji proti padlí používejte plnotučné a nařeďte je v poměru 4 díly mléka na 6 dílů vody. Aplikaci provádějte postřikovačem. Postřik aplikujte 1x týdně. Pokud by bylo nutné účinek postřiku zvýšit, můžete použít i mléko neředěné.

Jak dlouho trvá než se vylíhne motýl

Dotaz: Jak dlouho trvá než se z kukly vylíhne motýl Odpověď: Obvykle to trvá týden, ale tuto dobu výrazně ovlivňuje aktuální teplota. Je zajímavé sledovat změny v kukle, hlavně její tvar a barva. Je to doprovodný jev probíhající proměny – metamorfózy.

Jak dlouho žije motýl modrásek

Nehodnoceno, buďte první! Vysočina – Denní motýl modrásek bahenní žije jen tři až pět dnů, během kterých se musí spářit a naklást vajíčka. Ke svému životu a vývoji bezpodmínečně potřebuje přítomnost rostlin krvavec toten a mravenců žahavých, jejichž larvami se housenka motýla živí.

Jak Prezimuje babočka

Například babočka kopřivová zimuje v podzemních prostorách velmi zřídka, k hibernaci využívá raději půdu nebo dutiny stromů. Z baboček najdeme v jeskyních mnohem častěji babočku paví oko, přičemž entomologický výzkum prokázal, že jde o druh, který nejčastěji přečkává mrazy ve vojenských bunkrech.

Co napadá kopr

Velké škody způsobují na kopru mšice, zejména Aphis fabae, A. frangulae, Myzus persicae, Cavariella aegopodii, Pemphigus bursarius aj. Posáté rostliny žloutnou, deformují se a zpomalují růst. K znehodnocení rostlin přispívá i medovice, na níž se usídlují saprofytické černě.

Jaké rostliny odpuzují molice

Proti savým škůdcům, jako jsou mšice a molice, můžeme použít hned několik zbraní. Často využívaným pomocníkem je aksamitník neboli afrikán. Ten má opravdu široké pole působnosti – kromě molic odpuzuje i třásněnky a je opravdu nenahraditelný v boji proti háďátkům.

Kdy se stříká proti padlí

Postřiky proti padlí u révy i ostatních rostlin

Začíná se před kvetením a něm se provádí ošetření v závislosti na podmínkách šíření a náchylnosti odrůd v intervalech 7 až 14 dnů až do fáze zaměkání. Z postřiků na padlí se používá se například Kumulus, Dynali, Discus, Topaz či biologický VitiSan.

Čím nahradit smáčedlo

Smáčedlo se dá pochopitelně také pořídit, ale nahradit ho můžete obyčejným jarem.

Co se děje v kukle

Když kůže za hlavou kukly praská, kuklení začíná. Čerstvá kukla, která na povrchu ztuhne, se postupně se vybarví. Obal kukly v hlavové části praská a vylézá motýl. Z housenky se tedy stává kukla a z ní krásný motýl.

Kdy se housenka Zakukli

Má jednu generaci ročně, létá v červnu až srpnu, kdy se také dospělí jedinci páří a nakladou vajíčka. Většina housenek se z nich líhne v březnu až dubnu. Housenky se zakuklují většinou v červnu, vykuklí se asi za šest týdnů.

Co znamená když je na vás motýl

Motýli symbolizují i radost a blaženost ze života, jestli ji právě nepociťujete, tak k ní směřujete mílovými kroky. Sedne-li si vám motýl na ruku nebo jinou část těla, zvěstuje vám šťastné okamžiky a energii pro všechny druhy vaší činnosti. Probudí se ve vás smysl pro lehkost a radost.

Co dělá Belasek v zimě

Část druhů přečkává zimu jako kukla (bělásci, modrásek rozchodníkový aj.), nebo u některých motýlů může přezimovat jak housenka, tak kukla (perleťovec malý).

Co znamená když přiletí motýl do domu

* Motýl je v každém případě velkým znamením změny a transformace. Pokud nějakého uvidíte v blízkosti či dokonce k vám přilétne a posadí se, čeká vás v životě něco nového – ať už pozitivního, či negativního. Jaké poselství vám nese, záleží na jeho barvě (má-li více odstínů, záleží, který převládá).

Jak dlouho žije babočka paví oko

babočka paví oko, která se dožívá okolo 9 měsíců nebo žluťásek řešetlákový, který se může dožít dokonce až 11 měsíců. Žluťásek řešetlákový je nejdéle žijící motýl u nás i v Evropě. Doba dožití je samozřejmě ovlivněna také počasím (zejména teplotou) a jinými podmínkami prostředí např. množstvím predátorů na daném místě.

Co odpuzuje kopr

Kopr vonný (Anethum graveolens)

Kopr většině lidí voní, ale to neznamená, že bude vonět i hmyzu. Kopr odpuzuje ze záhonů zeleniny dřepčíky i bělásky, proto ho vysévejte mezi saláty, zelí, květáky, okurky, mrkev, brokolici, ale také mezi jahody a brambory.

Kdy se vysazuje kopr

S výsevem kopru začínáme v dubnu a pokračujeme pravidelně každé dva až tři týdny až do srpna. Jen tak budeme mít celé léto po ruce čerstvou voňavou nať. Semínka kopru vyséváme přímo na záhon nahusto do hloubky 1,5–2 cm (vyžaduje mělký výsev) do řádků zhruba 20 cm vzdálených, semínka lehce zahrneme a opatrně zavlažíme.

Co odpuzuje brouky

Na okně či na balkoně pěstujte například mátu, eukalyptus, bazalku, pažitku, mařinku vonnou, muškáty, levanduli nebo molici. Pod oknem v zahradě vysaďte levanduli, řebříček, vratič nebo cibuli či česnek. Jejich aroma hmyz odpuzuje.

Co je proti Molici

Ochrana před molicemi bez použití chemie

Dravý hmyz – slunéčko Delphastus pusillus je velmi účinný predátor v boji s molicemi. Slunéčko molice požírá a je velmi při chuti. Pokud slunéčko spojíme s tropickou vosičkou Encarsia formosa, získáme účinného protivníka proti molicím.

Co funguje na padlí

Ocet proti padlí

Kyselina octová z jablečného octu je velmi účinná při ničení padlí. Dávejte pozor, aby směs nebyla příliš silná, protože kyselost octu může spálit listy rostlin. Smíchejte 4 lžíce jablečného octa (5% roztok) s 3,8 litru vody. Použijte opakovaně každé tři dny.