Co padá z břízy?

Co padá z břízy

Odvar z březové kůry a lýkem je dobrý na omývání boláků, vřídků a proti parazitickým červům. Čerstvá březová šťáva je pak výborné pleťové a vlasové tonikum. Odvar z březového listí se pak používal pro vyplavení písku a rozpuštění ledvinových kamenů, a to při dlouhodobém pití 1 až 1,5 šálku březového odvaru denně.

Co léčí listy břízy

Pomáhají při onemocnění močových cest, revmatismu, podporují metabolismus. Březové listy jsou obsaženy v řadě léčivých urologických směsí, protože přispívají k vylučování moči – přitom nedráždí ledviny, což je podstatná vlastnost ve chvíli, kdy máte nemocné ledviny a močové cesty.

Na co je dobrá míza z břízy

Březová míza je přezdívána „nápojem bohů“, neboť svým složením je unikátní, chutná jemně a lahodně. Podporuje činnost jater, ledvin a střev, tedy zejména funkci trávicího a vylučovacího traktu. Březová šťáva v bio kvalitě.

Jak často pít březovou vodu

Je to přírodní, čirá a čistá tekutina získaná z kmene břízy. Jak ji užívat Březová voda se pije většinou po dobu dvou týdnů v rámci detoxikační kúry nebo obecně pro posílení organismu. Každý den se vypije jedna malá sklenička, ideálně na lačný žaludek.

Jak pít březovou mízu

Nejlepší je načasovat si sběr přes noc a ráno pít šťávu na lačno. Má velmi příjemnou osvěžující chuť. Po sběru nezapomeňme otvor uzavřít štěpařským voskem, propolisem nebo stromovým balzámem. Z jednoho stromu bychom si měli vzít maximálně 2-3 litry mízy.

Na co je dobrá Březová voda

Březová míza pročišťuje ledviny a játra, zlepšuje metabolismus, snižuje cholesterol, pomáhá při dně i artritidě, odvádí přebytečnou vodu ztěla a zlepšuje stav pokožky. Březovou mízu můžete použít i na podporu růstu vlasů a proti lupům. Vtom případě ji vmasírujte do pokožky hlavy.

Na co se používá Březová voda

Míza obsahuje přírodní cukry, draslík, sodík, magnézium, železo a další stopové prvky, ale také vitaminy A, B a C, éterické oleje a organické kyseliny. Březová míza pročišťuje ledviny a játra, zlepšuje metabolismus, snižuje cholesterol, pomáhá při dně i artritidě, odvádí přebytečnou vodu ztěla a zlepšuje stav pokožky.

Na co je Březový čaj

Březový čaj má výborné léčivé účinky na oslabený imunitní systém, močové cesty, ledviny, ledvinové kameny, cukrovku, revmatismus. Bříza urychluje látkovou výměnu, čistí krev, a proto je ideální pomocník na detoxikaci organismu. Nejčastěji se užívá 1 šálek neslazeného čaje třikrát denně po jídle po dobu 3 týdnů.

Kdy na mízu z břízy

Jak získat březovou mízu Nejlepším obdobím pro sběr je brzké jaro, kdy se strom budí po zimě a probouzí se v něm proud životodárné mízy.

Jak odebrat mízu z břízy

Míza se sbírá v období, než se na stromě začnou nalévat pupeny. Vybereme si nějakou hezkou, ale ne příliš starou břízou o průměru minimálně třicet centimetrů. Opatrně abychom strom nepoškodili, vytvoříme v něm dírku, mělký otvor s mírně šikmým sklonem (šťáva má vytékat a kapat dolů).

Na co je voda z břízy

Březová míza pročišťuje ledviny a játra, zlepšuje metabolismus, snižuje cholesterol, pomáhá při dně i artritidě, odvádí přebytečnou vodu ztěla a zlepšuje stav pokožky. Březovou mízu můžete použít i na podporu růstu vlasů a proti lupům. Vtom případě ji vmasírujte do pokožky hlavy.

Kdy teče míza z břízy

Čerstvá březová míza je osvěžující lahodný nápoj – obtížně byste na tomto světě hledali čistší a zdravější tekutinu. V období sezóny sběru mízy, tady na Vysočině začíná zhruba 20. března a trvá do 10 dubna, odstavuji z provozu přístroj na zásaditou vodu "Kangen" a přednost dostává březová míza.

Jak dlouho vydrží Březová voda

Nejzdravější je čerstvá březová voda, která je velmi lahodná a chutná mírně nasládle. Vydrží ale bohužel jen pár dní (v ledničce přibližně pět), pak začne kvasit. Proto je ideální ji vypít hned.

Kdy chytat březovou vodu

Jak získat březovou mízu Nejlepším obdobím pro sběr je brzké jaro, kdy se strom budí po zimě a probouzí se v něm proud životodárné mízy. Míza se sbírá v období, než se na stromě začnou nalévat pupeny. Vybereme si nějakou hezkou, ale ne příliš starou břízou o průměru minimálně třicet centimetrů.

Jak užívat březovou mízu

Čerstvou nebo pasterizovanou mízu užívejte pro celkovou očistu organismu: doporučuje se půl deci nalačno po dobu tří týdnů. Dodá vitamin C, vápník, draslík, hořčík a křemík.

Kdy sbírat břízu

Kdy probíhá sběr břízy

V březnu se sbírají pupeny břízy, v dubnu a květnu se sbírají listy, v dubnu až červnu se stáčí míza.

Jak čerpat mízu z břízy

Já osobně dávám přednost navrtání kmene břízy jeden až dva centimetry nad hrdlem dvoulitrové skleněné nebo plastové láhve, tedy asi 40 cm nad zemí. Do asi 4 cm hlubokého otvoru (průměr otvoru 10 mm) v kmeni stromu vstrčím gunovou hadičku, její druhý konec se pak zasune do hrdla lahve, která stojí na zemi opřená o kmen.

Jak chutná Březová voda

Jak chutná Čerstvá březová míza je čirá, bez zápachu, s mírně nasládlou chutí. Nám osobně připomínala chutí spíše vodu, nebyla nijak výrazná a ani moc sladká. Březovou mízu mohou pít i děti.