Co patří do Zeleninove polevky?

Co patří do polévky

Nejoblíbenější koření do polévkybobkový list. Bobkový list patří k základním kořením české i světové kuchyně.borščbylinky do polévky.celer.cibule.citronová tráva.černý pepřčesnek.
Archiv

Jakou zeleninu do polévky

mrkev, petržel, celer, pastinák, řepu apod.). Přidat můžete také další druhy vhodné pro přípravu polévky – např. brokolici, květák, kapustu, kedluben, řapíkatý celer, hrášek, pórek, cibuli, česnek atd.

Co přidat do polévky

Zavářky se zavářejí přímo do polévky. Zavářkami se rozumějí: polévkové těstoviny, zavářky z vaječného těsta, noky a knedlíčky, obilniny a obiloviny, syrové vejce. Vložky se upraví zvlášť a vkládají se až do talíře, a nebo se nabídnou v misce, aby si každý dal podle své chuti.
Archiv

Jak udělat dobrou zeleninovou polévku

Postup přípravy receptu

Velkou cibuli nakrájíme najemno a na másle zpěníme. Přidáme nadrobno nakrájenou kořenovou zeleninu (dávám mraženou směs pod svíčkovou) a osmažíme. Přidáme brambory nakrájené na kostičky, zasypeme asi 2 lžičkama papriky a rozmícháme. Zalijeme vroucí vodou, osolíme, opepříme a uvaříme doměkka.

Co do polévky místo brambor

Polévka chutí i vzhledem připomínající klasickou bramboračku. Místo brambor použijeme tuřín, který byl dříve na našem území velmi rozšířenou a oblíbenou zeleninou. Tuřín se dá někdy koupit ve zdravé výživě, nebo v Makru. Ale jde i dobře nahradit kedlubnou.

Co dát do polévky místo nudlí

Kapání do polévky je tradiční způsob, jak zahustit polévku a zasytit strávníky. Díky vajíčkům také do polévky propašujete bílkoviny a minerály, které se vždycky hodí. Kapání se dělá přes vidličku, hrubé síto nebo cedník. Výsledkem mají být malé hrudky vzdáleně připomínající halušky.

Jak dlouho se vaří zelenina v polévce

Vodu v hrnci přiveďte k varu. Do vařící vody vhoďte zeleninu a nechte bublat 30 vteřin až minutu. Poté zeleninu vyndejte a vhoďte do misky s ledem, aby se přestala hned vařit a zchladila se.

Jak ochutit zeleninovou polévku

Je asi jasné, že máslo, sádlo nebo olivový olej udělají své, tyhle výrazné tuky vám pomůžou polévku rozvonět a dochutit víc než obyčejný nevýrazný řepkový nebo slunečnicový olej či petrochemický margarín.

Jaké koření dát do zeleninové polévky

Zhruba po 2 minutách přidám nakrájenou kořenovou zeleniny – mrkev, petržel a řapíkatý celer – tento způsob má velký vliv na celkovou chuť této polévky. Restuji ještě asi 10 minut, během kterých dám do polévky pár kuliček nového koření a pepře (v pytlíčku z gázy), petrželovou nať, bobkový list nebo tymián, a dosolím.

Co je Kapani do polévky

Kapání je o tom, že směs z vidličky či lžíce poměrně jednoduše odkápne do polévky. Pokud je to stále řídké, přidejte mouku. Pokud jste to s moukou přepískli, tak stačí i malá lžička vody, ale s vodou opatrně.

Co do Zeleninoveho Vyvaru

Za naprostý základ každého zeleninového vývaru se považuje cibule, mrkev a celer. Francouzská kuchyně upřednostňuje spíš celer řapíkatý, naše středoevropská kuchyně zase celerovou bulvu. Pro začátek vezměte stejný díl od každé této základní zeleniny.

Z jaké mouky se dělá kapání do polévky

Jakou mouku použít Můžeme použít hladkou, polohrubou nebo hrubou. Chybu neuděláme ani s dětskou krupičkou. Rozdíl bude ve výsledném vzhledu a chuti – z hrubé mouky a krupičky bude kapání nadýchanější, z hladké mouky "hladší a pevnější".

Co se dává do zeleninového vývaru

Nejčastější česká kombinace zeleniny do zeleninového vývaru nikdy nepostrádá cibuli, mrkev, petržel a celer. Ovšem za hranicemi, zejména v Asii, se setkáte v základu zeleninového vývaru i se zázvorem a česnekem. Mezi další suroviny, o které lze vývar tradičně obohatit patří rajčata, sušené houby nebo fenykl.

Jak se dělá strouhání do polévky

Vejce rozklepneme do misky elektrického mini drtiče, sekáčku – chopperu. Přidáme cca 80 gramů mouky, zavřeme a krátce mixujeme/sekáme. Otevřeme, zkontrolujeme zda těsto není nalepené na dně, pokud ano, odloupneme ho vidličkou, pokud je třeba, přisypeme trochu mouky, uzavřeme a opět, teď již v kratších pulsech sekáme.

Jaká zelenina patří do vývaru

Maso bychom měli, na řadě je kořenová zelenina. V první řadě používáme mrkev, dodá totiž vývaru jemně nasládlou chuť a trochu vývar obarví. Celer přinese do vývaru výtečné aroma a petržel vývar krásně ovoní. Dále přidáme cibuli, na které necháváme spodní slupku, také totiž přidá vývaru na barvě.

Jak ochutit zeleninový vývar

Zeleninový vývar báječně rozvoní pár kuliček pepře. Můžete vzít bílý i černý, a pokud chcete a trefíte se, ještě pepř trochu rozmáčkněte, než ho vhodíte do polévky. U masových polévek se používá i další koření, ale tady si v klidu vystačíte jen s pepřem.

Jak nakrájet zeleninu do polévky

Jak zeleninu nakrájet

Čím drobněji bude zelenina nakrájená, tím větší část jejího povrchu bude ve styku s vodou a tím víc chuti se může vyluhovat do vývaru. Takže zapomeňte na velké špalíčky zeleniny a snažte se vytvořit kostičky velké kolem jednoho centimetru, to je pro zeleninový vývar velmi vhodná velikost.

Z jaké mouky se dělá strouhání do polévky

Dávám polohrubou mouku, ale znám maminky, co dělají z hrubé nebo napůl či dokonce z krupice. Mě se nejvíc osvědčila polohrubá, v polévce se nemusí dlouho vařit a strouhání není tuhé. Mouku s vajíčkem si smícháme rukou do hrudky (mělo by to být tužší těsto) vajíčko si vezme vždy mouku podle sebe.

Jak dlouho vařit kapání do polévky

Postupujeme rychle, protože kapání je brzy uvařené. Jak dlouho musíme kapání v polévce vařit Stačí pouhé dvě minuty a máme hotovo. Můžeme hned podávat hotovou polévku.

Co do zeleninového vývaru

Do vývaru dejte jakékoliv zbytky zeleniny, které máte zrovna po ruce. Základ vývaru by však vždy měla tvořit kořenová zelenina – mrkev, celer, petržel. Z tohoto receptu vytvoříte zhruba 1,5 litru vývaru.

Čím dochutit zeleninový vývar

Nezapomeneme vývar dochutit solí, pepřem a kořením. Až maso či zelenina hezky změknou, můžete jednotlivé komponenty z vývaru vylovit, nakrájet je na menší kostičky a vrátit zpět do vývaru, případně vývar slít a zeleninu použít například do rizota. Při používání koření jako bobkový list či nové koření.