Co patří pod Fiat?

Co vše vlastni Fiat

Italská odnož FCA Italy vlastní Fiat, Fiat Professional, Lancii, Alfu Romeo a Abarth, americká FCA US pak Chrysler, Dodge, Jeep, RAM, Mopar a SRT. Mimo je ve struktuře koncernu vyčleněno luxusní Maserati. Nejvýznamnějším akcionářem FCA je investiční společnost Exor, která patří rodině Agnelliů a má 29,4procentní podíl.
Archiv

Co patří pod BMW

Bayerische Motoren Werke AG) je německý výrobce automobilů, motocyklů a motorů. Hlavní sídlo společnosti je v Mnichově. BMW je mateřskou společností firem Mini a Rolls-Royce a v nedávné minulosti i bývalé skupiny Rover.

Co znamená zkratka Fiat

FIAT (původně zkratka z Fabbrica Italiana Automobili Torino), nyní Fiat Automobiles S.p.A, je automobilka, založena v Turíně v Itálii v roce 1899 (jedna z nejstarších v Evropě).

Kdo vlastní Citroën

Automobilka PSA Group

Francouzská skupina, která vyrábí automobily Peugeot a Citroën. Peugeot byl založen v roce 1896 a v roce 1929 přišel první vůz s označením s nulou uprostřed, typ 201.
Archiv

Kdo vlastní Ferrari

Ferrari

Ferrari N.V.
Majitel Ferrari N.V. (100 %)
Dceřiná společnost Scuderia Ferrari
Identifikátory
Oficiální web Ferrari.com

Kdo koupil Opel

V březnu 2017 francouzská Groupe PSA oznámila dosažení dohody s GM o odkoupení Opelu a jeho dceřiné společnosti Vauxhall. Změna vlastníka v hodnotě € 2,2bn byla dokončena v srpnu 2017. PSA překonala Renault a po koncernu Volkswagen se stala druhým největším výrobcem automobilů v Evropě.

Kdo je majitel Rolls-Royce

Rolls-Royce Motor Cars
Mateřská společnost BMW
Majitel BMW
Identifikátory
Oficiální web www.rolls-roycemotorcars.com/en_GB/home.html

Co znamená slovo Audi

16. července 1909 založil August Horch v Cvikově novou společnost, která však z důvodu hospodářské soutěže již nemohla nést jeho jméno. Jako nový název si vybral latinský imperativ překladu svého jména, "Audi", což v češtině znamená "poslouchej".

Které auto má ve znaku křídla

Název automobilky Aston Martin vznikl ze složení názvu závodu Aston Hill Climb a příjmení spoluzakladatele značky Lionela Martina. Křídla ve znaku mají reprezentovat rychlost.

Jaké auto má ve znaku křídla

Bentley. Stejně jako vícero dalších automobilek začalo i Bentley výrobou v oblasti letectví, konkrétně výrobou motorů za první světové války. I proto zvolilo Bentley pro své logo křídla, na kterých si lze všimnout rozdílného počtu per na jedné a druhé straně.

Co znamená znak Citroën

Nové logo je reinterpretací původního loga, které poprvé použil zakladatel značky André Citroën a které bylo inspirováno úspěchem jeho prvního kovodělného podniku, jenž vyráběl šípová ozubení. Známý technický odkaz na dvojité šípy je od té doby základem identity značky Citroën.

Kde se vyrábí Citroën

Vozy Citroën se vyrábí v 9 závodech v Evropě. Tři z nich se nachází ve Francii (Aulnay, Rennes a Sevelnord – Hordain), dva ve Španělsku (Madrid a Vigo) a po jednom v Itálii (Sevelsud), v Portugalsku (Mangualde) a na Slovensku (Trnava).

Kdo koupil Mercedes

Do portfolia Geely nyní patří i německý koncern Daimler, pod který asi nejznáměji spadá automobilka Mercedes-Benz. Čínská společnost zakoupila 9,69 procenta podílu v Daimleru, čímž se prozatím stává největším vlastníkem akcií německého koncernu.

Kdo vyrábí vozy Lexus

Lexus je výrobní divize luxusních automobilů, patřící společně se Scionem do koncernu Toyota. Divize byla založena v roce 1989 uvedením sedanu Lexus LS (velice připomínající model W126 automobilky Mercedes-Benz) na trh. Lexus je společně s mateřskou Toyotou průkopníkem v oblasti hybridních pohonů automobilů.

Kdo vlastní Bentley

Od roku 1998 společnost Bentley vlastní Volkswagen Group.

Co znamená slovo Peugeot

Proto si také pohrály s významem svého přepisu. Peugeot je Biaozhi [piao-č'], to čínsky znamená „krásná (žena)“. Citroën je složité slovo, výraz Xuetielong [süe-tchie-lung] proto lze považovat za maximum možného.

Co znamená Mitsubishi

Tři ostří z názvu dala novému jménu první část: Mitsu, což v japonštině znamená tři. Druhou část názvu dal kosočtvercový tvar tří částí loga. Kosočtverec se japonsky řekne hishi.

Co je znak Toyota

Toyota. Logo Toyoty jsou tři elipsy tvořící dohromady písmeno „T“. Dvě vnitřní elipsy symbolizují protnutí srdce značky se srdcem zákazníka. Vnější ovál představuje svět, který Toyotu obklopuje.

Co znamená znak Audi

Znakem Audi jsou 4 propojené kruhy, které symbolizují čtyři různé výrobce automobilů (Audi, DKW, Horch a Wanderer), k jejichž fúzi do koncernu Auto Union došlo v roce 1932.

Jaký znak má Ferrari

55. Symbolem Ferrari je černý vzpínající se kůň na žlutém poli. Scuderia Ferrari byla založena v roce 1929 a do roku 1939 závodila pro Alfu Romeo. Samotný název Ferrari se poprvé objevil v závodech Formule 1 v roce 1948, prvním vozem byl typ 125.

Co je ve znaku škoda

Význam znaku s okřídleným šípem je jasný – technická a estetická vytříbenost, dynamika letu vpřed, precizní výroba. Okřídlený šíp byl využíván nejen na automobilech a náhradních dílech, ale také v tištěných materiálech značky ŠKODA. V roce 1937 doplňuje znak s okřídleným šípem nápis ŠKODA.

Kdo je Stellantis

Stellantis je koncern v oboru automobilového průmyslu vzniklý v lednu 2021 fúzí francouzské společnosti Groupe PSA s italsko-americkou společností Fiat Chrysler Automobiles. Formálně se jedná o akciovou společnost sídlící v Nizozemsku. Akcie firmy jsou kótovány na pařížské, milánské a newyorské burze.

Kdo vlastní Mercedes

Mercedes-Benz
Majitel Daimler AG
Identifikátory
Oficiální web www.mercedes-benz.com/en/
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Co znamená slovo Kia

O společnosti Kia

Společnost byla založena v roce 1944 a v oboru mobility působí již více než 75 let. Název Kia vychází z čínských znaků: "ki" znamená vzestup a "a" Asii, tedy "vzestup z Asie".

Co znamená Peugeot

Peugeot je Biaozhi [piao-č'], to čínsky znamená „krásná (žena)“.