Co přes šaty na ples?

Jaké šaty na ples na vesnici

Obecně platí, že vesnické bály či plesy různých spolků žádají střízlivější garderobu. Můžete si dovolit i malé večerní šaty, ne však minišatičky. Ve velkých dramatických toaletách, smokingu, nebo dokonce fraku tady nejspíš nezapadnete. Totéž platí pro maturitní plesy, jež mají rovněž civilnější ráz.
Archiv

Jak mají vypadat šaty na ples

K vážnosti plesu je třeba volit šaty dlouhé nejméně pod kolena. Nehodí se bílé šaty, které jsou určeny pro svatby a bílé prodloužené. Pas šatů by měl být co nejužší a sukně široká. Ramena odhalit můžete, stejně tak mohou být šaty bez rukávů, ale opět záleží na dané události.
Archiv

Co se nosí na ples 2023

Můžete sáhnout po sukni a halence, po takzvaných malých černých nebo zvolit dlouhou róbu či elegantní overal. Vždy je však nutné řídit se požadavky daného plesu. Je rozdíl, jdete-li na vesnickou tancovačku nebo na Ples v Opeře.

Jakou barvu šatů na ples

Faktor číslo dva je barva, do které je laděn Váš ples či večírek : můžete tedy zvolit stejnou barvu i pro své společenské šaty nebo barvu, která bude harmonicky ladit. Například proč si nevybrat večerní šaty nebo doplňky k nim mentolové barvy (pokud je Váš ples laděn do tyrkysové barvy).

Jak zazářit na plese

Obecně by postavy typu jablka i přesýpacích hodin měly volit spíše splývavé a jednoduché šaty, siluetu vyformujete zdůrazněním pasu. Ženy s chlapeckou postavou a menším poprsím si zase mohou dovolit zdobenější materiál, strukturu i střih šatů, které podtrhují ženskost. Volány v oblasti dekoltu prsa opticky zvětší.

Jak se chovat na plese

Na ples chodíme zásadně ve večerním. Pro pány je povinný přinejmenším tmavý oblek, Při reprezentativních plesech by měla mít dáma vždy velkou večerní toaletu, její partner by měl mít frak, přípustný je i smoking. Jdeme-li ve skupině, pak je povinností pánů požádat o tanec všechny dámy z tohoto okruhu.

Jak se sladit na ples

S ohledem na zvolené šaty se barevně slaďte také se svým partnerem, se kterým vyrážíte na ples. ✔ Na plese se neobejdete také bez psaníčka, které by mělo být v neutrální černé nebo v kontrastních barvách vůči vašim šatům (zlaté nebo stříbrné). Psaníčko však můžete barevně sladit i se svými plesovými šaty.

Jaké sako k modrým šatům

Pokud jsou šaty tmavě modré, volila bych sáčko světle růžové, v nějakém příjemném odstínu žluté, hezký šedý odstín, ale dokážu si k tomu představit i mint. Někdy je k tmavě modré taky překvapivě hezká tyrkysová.

Jak se obléknout na věneček

Pro věneček platí oproti běžným lekcím a prodlouženým specifická pravidla. Děvčata zpravidla nosí bílé nebo alespoň světlé šaty, výjimku dříve tvořily kurzy v Chrudimi, po kterých následoval ples v bílém, který se už několik let bohužel nekoná.

Co k šatům na ples

Ples je vysoce společenská událost, která vyžaduje opravdu společenské šaty (večerní róbu), a chybět by neměly ani vhodné doplňky. Kromě šatů (malé večerní nebo velké večerní) se neobejdete bez lodiček s uzavřenou špičkou (můžete zvolit také páskové boty na úzkém podpatku).

Jak se obléci na věneček

Pro věneček platí oproti běžným lekcím a prodlouženým specifická pravidla. Děvčata zpravidla nosí bílé nebo alespoň světlé šaty, výjimku dříve tvořily kurzy v Chrudimi, po kterých následoval ples v bílém, který se už několik let bohužel nekoná.

Co pít na plese

Nezapomínejte pravidelně pít vodu, i když přitom pijete lehký alkohol, jako je víno, protože i to silně dehydruje, stejně jako každý jiný alkohol. Tanec je fyzicky náročná aktivita.

Co si vzít na Maturák jako host muž

Slavnostní oblek pro maturitní doprovod

Ideální volbou na maturitní ples je pánský oblek v tmavé barvě. Volit můžete v lesklém i matném provedení. Lesklý oblek využijete následně všestranně pro nejrůznější další slavnostní příležitosti, matný oblek vynosíte například do divadla nebo na svatbu.

Co se hodí k tmavě modrým šatům

Existuje mnoho barev, které dokonale ladí s námořnickou modří nebo ji zvýrazňují jako kontrast. Patří mezi ně stříbrná, zlatá, červená, vínová, smaragdová, béžová a fuchsiová. Pokud přemýšlíte, jaké boty a doplňky se hodí k tmavě modrým šatům, nezapomeňte, že boty a kabelka by měly barevně ladit.

Jaké boty se hodí k šatům

Je důležité, aby šaty a boty měly stejný teplý nebo studený odstín. Pokud jsou naše šaty vzorované nebo texturované, zvolte jednobarevné boty. K dvoubarevným šatům se hodí boty v jedné z jejich barev. Tmavší oblečení by se mělo kombinovat se světlejšími botami, aby se opticky prodloužily nohy a silueta vypadala lehčí.

Jak dlouho trvá věneček

Pečeme v troubě vyhřáté na 200 stupňů, dokud věnečky nevyběhnou. Trvá to přibližně 20 minut, ale podle typu trouby to může být jen 10 minut.

Co dát klukovi na věnečku

Další zaběhnutou tradicí je dárek pro tanečního partnera, dříve to bývala květina pro slečnu a kapesníček pro pána, dnes je to v každém kurzu jiné, protože již v průběhu tanečních bývají tematické prodloužené také s dárky pro partnera, např. motýlkem vlastní výroby a podobně.

Jaké silonky k černým šatům na ples

K černým šatům se nejvíce hodí tělové punčocháče. Ideálně takové, které splynou s barvou vaší kůže a vy tedy vypadáte, že ani žádné silonky nemáte. I zde doporučujeme sílu 15 DEN. Lesklé silonky jsou už dávno z módy a k černým šatům se vůbec nehodí, proto se jim raději úplně vyhněte.

Jak se obléci na konferenci

Na konferenci se obvykle předpokládá usedlejší oblečení. Pro podobné příležitosti se mi osvědčil lehký kostýmek typu Chanel nebo pouzdrové šaty s kabátkem ze stejného materiálu. S obchody Vám neporadím, vzhledem k tomu, že mám silně nekonfekční rozměry, využívám služeb švadleny.

Jak se obléct na ples žena

Plesová róba pro ženu by měla být reprezentativní a měla by podtrhnout osobnost její nositelky. Co se týče materiálů, vzorů, barev a střihů, mohou být ženy kreativní, žádná přísná pravidla tu neplatí. Každopádně šaty by měly být dlouhé a ne prvoplánově vyzývavé.

Co jíst před plesem

Večeři by měly tvořit v převážné míře bílkoviny a minimum sacharidů. Jako poslední jídlo dne zvolte proteinový nápoj nebo cokoli jiného s vysokým obsahem bílkovin (tvaroh, skyr,…). Bílkoviny jsou totiž velmi důležité pro správnou výživu svalů, které potřebujete proto, abyste rychle a efektivně hubly.

Jak se obléct na ples jako host

Rozhodně si neberte dlouhé šaty, pravděpodobně byste byla lépe oblečená než účastnice, u nás (taky malé město) je na prodloužených měly 2-3 holky, zbytek klasicky krátké. Viděla bych to na nějaké koktejlky, ale černými kalhotami a nějakým slavnostnějším vrškem podle mě taky nic nezkazíte.

Co se hodí k modrým šatům

Módní kombinace s modrou

Sáhněte po zlatě, elegantních špercích a bílé, černé nebo béžové kabelce. Tímto způsobem ukážete okolí, že se staráte o každý, i ten nejmenší detail.. Modré šaty se skvěle hodí k sandálům, klasickým lodičkám, balerínám, oxfordkám a dokonce i k teniskám, za předpokladu, že zvolíte správný střih.

Jaké boty na ples k černým šatům

K černým šatům se hodí klasické černé lodičky, univerzální nude i smyslné červené.

Jak nosit tenisky k šatům

Tenisky na klínku se hodí k šatům nad kolena, dokonale tak doladí outfit a dodají mu šmrnc. Pokud budete oblékat šaty výraznějších vzorů, sáhněte do nabídky tenisek jednobarevných. K jednobarevným šatům si zase klidně obujte tenisky výraznějších barevných kombinací.