Co pestovat ve vlhkem sklepe?

Co skladovat ve vlhkem sklepě

Podmínky kvalitního uskladnění v ovocném sklepě

Ve sklepě, ve kterém skladujete jádrové ovoce, neuskladňujte brambory, kořenovou zeleninu a další plodiny. Riziko přenosu plísní by bylo příliš vysoké. Pokud je sklep dostatečně prostorný, můžete postavit příčku, která oddělí ovoce a zeleninu.

Jak zvýšit vlhkost ve sklepě

Pokud potřebujeme zvýšit vlhkost ve sklepě, je možné rozmístit na podlahu nádoby s vodou. Pro snížení teploty se vyplatí pravidelně větrat.

Jak pěstovat žampiony ve sklepě

Krycí zeminu zaléváme, aby povrch neosychal, ale voda neprotekla až do substrátu. Menší odpařování zajistíme tak, že do substrátu zapíchneme 4-6 špejlí a na ně položíme igelitový sáček, přikrytý prostor však musí mírně větrat. Když podhoubí proroste do 2/3 objemu krycí zeminy, zeminu prohrabte.
Archiv

Jaká má být teplota ve sklepě

V ideálním sklepě by se měla teplota celoročně držet okolo 4 – 5 °C, nikdy ale nesmí klesnout pod 1 °C. Vlhkost by měla být někde mezi 70 – 80 %.
Archiv

Co může být ve sklepě

Sklepy jsou vhodné pro uskladnění potravin, případně nápojů (pivo, víno, medovina aj.), protože se v nich drží stálá, poměrně nízká teplota. Užívají se též k uskladnění materiálu, technologií, topiva, přebytečných věcí apod. Při bombardování nebo během přírodní pohromy (tornádo) mohou sloužit též jako úkryt.

Co na podlahu do sklepa

Za prvé, klasická betonová podlaha je bezpečná volba. Pokud se na nákup řádně připravíte, můžete si koupit betonovou podlahu, která bude nepropustná pro vodu. Takže pokud chcete používat sklep jako prádelnu nebo skladovací místnost, je vhodné použít betonovou podlahu.

Co s vlhkosti ve sklepě

Nejlepším řešením je proto výměna vlhkého vzduchu za suchý. Nejlépe se vzduch vysouší v zimě, kdy je venkovní teplota nižší než teplota uvnitř sklepa. Studený vzduch totiž neobsahuje tolik vlhkosti. Nejlépe to funguje, když je venkovní teplota v zimě nižší než v létě, kdy je vzduch teplý.

Kdy pěstovat žampiony

Jakmile teplota klesne na 30 °C, je načase umístit zapářku do beden a hnůj dobře přitlačit prkénkem. Když poté teplota hnoje dosáhne zhruba 25 °C, probíhá sadba žampionů – navlhčené žampionové zárodky se vkládají do hnoje zhruba 5 centimetrů hluboko.

Kdy rostou žampiony

Najít ji můžete hojně v červnu až říjnu, zejména po vydatnějších deštích na loukách, polích, v parcích, zahradách a kolem cest. Má sklon růst každý rok na stejném místě, takže jestliže ji jednou najdete, můžete na daném místě očekávat její růst i v příštích letech.

Jak větrat vlhký sklep

Nejlépe se vzduch vysouší v zimě, kdy je venkovní teplota nižší než teplota uvnitř sklepa. Studený vzduch totiž neobsahuje tolik vlhkosti. Nejlépe to funguje, když je venkovní teplota v zimě nižší než v létě, kdy je vzduch teplý. Lepší účinek mají opakovaná krátká desetiminutová větrání.

Jak vymalovat vlhký sklep

Pro obnovu vybílení vlhkého sklepa je vhodné použít opět vápenný nátěr. Silikátové fasádní barvy se ideálně aplikuji na savé podklady, vápennocementové omítky a pod. Vlhký kámen není nejvhodnějším podkladem a problemy mohou způsobit i staré vápenné nátěry zejména pokud se jedná o více vrstev.

Co dát do sklepa

Pokud chcete ze sklepa vytvořit dodatečný obytný prostor, vinylové a moderní voděodolné laminátové podlahy jsou k tomu dokonalé: snadno se instalují, jsou pohodlné a teplé a také dobře vypadají. Tyto podlahy nabízejí řešení bez kompromisů.

Jak správně izolovat sklep

Jak to probíhá Stěny a podlaha sklepa se vyloží vodotěsnou fólií z měkčeného PVC, přes kterou se vlhkost nedostane. Tím je hydroizolace sklepa hotová a místnost můžete hned začít používat. Pokud chcete, můžete ještě hydroizolaci na podlaze zakrýt novou vrstvou betonu a ke stěnám vyzdít přizdívku.

Čím vymalovat vlhký sklep

Pro obnovu vybílení vlhkého sklepa je vhodné použít opět vápenný nátěr. Silikátové fasádní barvy se ideálně aplikuji na savé podklady, vápennocementové omítky a pod. Vlhký kámen není nejvhodnějším podkladem a problemy mohou způsobit i staré vápenné nátěry zejména pokud se jedná o více vrstev.

Jak zabranit vlhkosti ve sklepě

Sklep lze zbavit nadměrné vlhkosti několika způsoby: drenážemi odvádějícími vodu z okolí domu, vodorovnými izolacemi zdiva i podlahy sklepa, výstavbou dělicích příček s odvětráním, průběžným odčerpáváním vody z jímky vykopané v nejnižším místě podlahy, intenzivním větráním a používáním odvlhčovačů instalovaných ve …

Jak pěstovat houby ve sklepě

Pěstujte třeba ve sklepě

Houby potřebují speciální podmínky. Většinou jde o tzv. metodu šoku, kdy nejprve houbám dopřejete vyšší teplotu 24-29 °C a následně je přemístíte do chladného prostředí o teplotě 14 °C. Nejčastěji seženete připravené boxy pro pěstování žampionů, hlívy ústřičné, penízovky či houby shiitake.

Jak vyrobit mycelium

Klonování hub na agaru

Na výše popsaným způsobem připravených agarových miskách lze houby i klonovat. K tomu potřebujeme čistý kousek čerstvé, živé plodnice, který prostě položíme na povrch agaru. Houbová vlákna, z nichž je plodnice složená, postupně vypučí a zpětně vytvoří mycelium, které se rozroste po povrchu agaru.

Který žampion je jedovatý

Pečárka zápašná (Agaricus xanthodermus) je mírně jedovatá stopkovýtrusá houba z čeledi pečárkovitých.

Které žampiony jsou jedovaté

Pečárka zápašná: Žampion, který způsobuje otravu

Po požití jedovatého žampionu zápašného, kterému se odborně říká pečárka zápašná, můžete skončit v nemocnici na výplachu žaludku. Otrava se projeví 1–3 hodiny po konzumaci, a to nevolnostmi a intenzivním zvracením.

Čím natřít sklep

Hotový vápenný nátěr je dostupný pod názvem Barlet vápenná barva, pro aplikaci se pouze podle potřeby dořeďuje vodou. Vhodnější je aplikace malířskou štětkou, vápno se lépe vtírá do podkladu a nátěr je odolnější, při stříkání je povrch ""záprášený"" , vápno méně přilnuté k podkaldu.

Čím natřít vlhký sklep

Pro obnovu vybílení vlhkého sklepa je vhodné použít opět vápenný nátěr. Silikátové fasádní barvy se ideálně aplikuji na savé podklady, vápennocementové omítky a pod. Vlhký kámen není nejvhodnějším podkladem a problemy mohou způsobit i staré vápenné nátěry zejména pokud se jedná o více vrstev.

Čím omítnout vlhký sklep

Porovnejme si tři známé varianty řešení definovaného úkolu: a) klasická vápenná omítka, b) sanační omítka, c) minerální stěrka + omítka. Je celkem patrné, že zabránění průniku vlhkosti pouze klasickou vápennou omítkou je naprosto nemožné. V případě sanační omítky bude dobře vyřešeno puze zajištění prodyšnosti zdiva.

Jakou podlahu do vlhkého sklepa

Betonová podlaha je nejobvyklejší volba pro vinné sklepy, protože je odolná proti vlhkosti a snadno udržovatelná. Dřevěné podlahy jsou také populární, ale musí být ošetřeny impregnačním prostředkem, aby byly chráněny před vlhkostí.

Co s Mokrym sklepem

Vlhkost zevnitř

Nejjasnější a nejjednodušší řešení přichází, pokud je zdrojem vlhkosti prasklé potrubí či podobná vodní havárie. Po nutné opravě stačí jen celý prostor odvlhčit pomocí odvlhčovače, abychom vodu vysušili i z nasákavých povrchů. Zdrojem vlhkosti však může být v tomto případě i způsob užívání sklepa.

Jak vytvořit vlastní podhoubí

Výtrusy se stávají podhoubím, takže při opětovném pěstování z odřezků hub je v podstatě už pouze klonujete. Houbové „semeno“ se nazývá výtrus nebo potěr. Potřebuje vlhké prostředí a díky tomu poté získá bavlněnou strukturu všem známou jako podhoubí. Pravděpodobně jste mycelium již někdy viděli.