Co pod IBC nadrz?

Co pod IBC nádrž

Záchytná jímka z plastu má robustní konstrukci, je vhodná pro skladování IBC kontejneru o objemu 1000l s vysoce agresivními kapalinami. Celoplastové provedení včetně roštu, snadno omyvatelné, nízká hmotnost, snadná manipulace. vhodná pro použití v potravinářském průmyslu.
Archiv

Co pod IBC kontejner

Záchytné jímky k IBC kontejnerům slouží k zajištění případného úniku kapalin během vypouštění obsahu IBC kontejneru. Nabízíme je v plastovém či kovovém provedení. Záchytná jímka pod IBC kontejner je vhodná ke skladování 1000 l kontejnerů. Různé úrovně roštů umožní snadnější stáčení kapaliny do menší nádoby.
Archiv

Čím podložit Tisícilitrová nádrž

Ideálně kameny, obrubniky, dřevěný špalek atd. Dost záleží na podkladu, páč ZB unese hodně na tlak.

Jaké čerpadlo do IBC nádrže

Čerpadlo pro vyšší tlak

Doporučujeme na zalévání i pro postřikovače a závlahy. Čerpadla do vrtu nebo kompaktní automaty mají dostatečný tlak a lze je tak využívat na zalévání přímo z IBC kontejneru. Čerpadlo je třeba vybrat opět podle průměru horního vstupu do vašeho IBC kontejneru (vstup má nejčastěji 17-22cm).

Jak napojit IBC na okap

Napojení nádrže IBC na svod – přepad 50mm. Jedná se o sestavu HTEA odpadní trubky 110mm x 50mm s odbočkou 67° (odbočka slouží jako přepad v případě naplnění nádrže), gumové těsnící manžety a víka na IBC nádrž (vnitřní závit 155mm) s průchodem. Celá sestava se našroubuje na IBC nádrž a snadno se propojí s okapem.

Jak propojit IBC nádrže

Stavebnice o 10 dílech, není potřeba žádné nářadí ani lepidlo. Na kohout je možné přidat plastovou rychlo-spojku na hadici nebo hadici nasadit přímo na kohout. !!! Pokud objednáte variantu bez vypouštěcího kohoutu, součástí sestavy nebude ani plastový T-kus (odbočka pro tento ventil).

Jak zakryt IBC nadrz

Jak obalit (zamaskovat a zároveň zastínit) IBC kontejner Pro obalení IBC kontejneru je ideální použít textilii značky Juta, takzvanou jutovinu, která má UV filtr, je trvanlivá a vysoce kvalitní. Ideální je textilie v šíři 120 cm. Další možností je zakrytí dřevěnými deskami, palubkami a jinými dřevěnými materiály.

Jak Oblozit IBC nadrz

Pro obalení IBC kontejneru je dobré použít textilii značky Juta, protože má UV filtr, je trvanlivá a vysoce kvalitní. Pro obalení použijte nejlépe šíři textilie 120 cm (u nás v prodeji). Další možností obalení je krytí z desek nebo palubek, kde je estetický cíl záměrem.

Jak čerpat vodu z retenční nádrže

Ponorné automatické čerpadlo. To je nejspíše nejlepší řešení pro většinu běžných aplikací při čerpání vody z retenční nádrže. Ponorné čerpadlo je umístěno přímo v nádrži a jeho automatický chod zajistí plynulý provoz bez nutnosti zapínání/vypínaní.

Jak čerpat dešťovou vodu

Dešťovou vodu lze v případě jejího nedostatku v zásobní nádrži automaticky doplňovat vodou z vrtu/studny, nebo z vodovodu. Z dešťové vody lze případné mechanické nečistoty odstranit filtrací umístěnou na výtlaku čerpadla. Filtrace je vhodná zejména v případě jejího využití jako užitkové např. na splachování WC.

Jak zakrýt IBC kontejner

Jak obalit (zamaskovat a zároveň zastínit) IBC kontejner Pro obalení IBC kontejneru je ideální použít textilii značky Juta, takzvanou jutovinu, která má UV filtr, je trvanlivá a vysoce kvalitní. Ideální je textilie v šíři 120 cm. Další možností je zakrytí dřevěnými deskami, palubkami a jinými dřevěnými materiály.

Jak napojit okap na nádrž

“ Na obě části okapového svodu se nasadí sběrač a společně s ním se namontuje zpět na místo. Ke sběrači se následně napojí hadicové potrubí. Pro lepší stabilitu sběrače je vhodné nad sběrač a pod něj přichytit objímky dešťového svodu a ukotvit je k objektu. Do nádrže se následně našroubuje vypouštěcí ventil.

Jak vyčistit 1000l nádrž od oleje

– Lze použít nehašené vápno a nechat ho vyhasit v malém množství v nádobě (snadný a levný způsob čištění). – Hydroxid sodný – granule smícháte s horkou vodou a tím nádobu vyčistíte. – Líh – pro očištění nádoby z venku. – Vypláchnutí pomocí vysokotlakého čističe – tento proces udělejte na konci každého čištění.

Čím obalit sud na vodu

Rákosová rohož

Pokud nechcete investovat moc peněz, pořiďte si klasickou bambusovou rohož. Tou pak nádobu jednoduše obalte. Toto řešení je levné, na druhou stranu nemůžete počítat s tím, že vydrží nějak extra dlouho. Obvykle bude nutné rohož každoročně měnit, aby celkový dojem vypadal dobře.

Čím zakrýt sud na vodu

Sud na vodu můžete zakrýt šikovným opláštěnímOhoblované dřevo vydrží déle a také na něj spotřebujete méně nátěrových hmot (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))Desky, na kterých budou držet latě, nedělejte přes celou šířku podsestavy.

Jak vybrat čerpadlo do retenční nádrže

Čerpadlo by mělo mít dostatečný výtlačný tlak, minimálně 20 metrů vodního sloupce (běžná kalová čerpadla mají výtlak okolo 8 m a to je hodnota nedostatečná pro například postřik z hadice).

Jak cerpat vodu z nádrže

Nádrž na dešťovou vodu je třeba vybavit ponorným čerpadlem. Čerpadlo v jímce saje vždy cca 10cm pod úrovní hladiny. Základní výhodou je skutečnost, že čerpadlo saje vodu přes sací hadici, která je nadnášena plovákem a plave cca 10cm pod úrovní hladiny. Tím je prakticky vyloučeno nasávání nečistot ze dna nádrže.

Jak čerpat vodu z nádrže

Lze si pořídit obyčejné ponorné čerpadlo, které se zavěsí 10–15 cm nad dno nádrže, abychom nenasávali kal. V případě, že má čerpadlo hadici s plovákem a sacím košem, může se umístit na dno. Ponorná čerpadla mívají také plovák, který vypne čerpadlo, když voda klesne pod určitou úroveň, aby nenasálo vzduch.

Čím natřít nádrž na vodu

Doporučila bych epoxidový základ a přes něj barvu na bazén, která má atest na pitnou vodu a je určena pro trvalé použití pod vodu. Epoxidový základ je jeden z nejlepších základů, ale můžete použít i normální S2000. nebo i epoxidovou barvu na vany.

Co s vodou z okapů

Akumulovat dešťové vody na pozemku a ideálně je následně využít. Odvádět dešťovou vodu do nadzemní nádrže. Třetí variantou je výparem, to je například řešení, kdy jsou dešťové vody svedené okapem do okrasného jezírka, ze kterého se voda odpařuje.

Jak zachytit vodu z okapů

Značně elegantnějším a praktičtějším řešením je proto využití klapek nebo sběračů. Klapka se instaluje do stávajícího okapového svodu, těsně nad úroveň horního okraje sběrné nádoby. Výklopná odbočka se při dešti vyklopí ven ze svodové roury, ta se uzavře a voda je vedena do sudu či jiné nádoby.

Jak vymýt IBC

Můžete kontejner vyčistit sami pomocí jednoduchých kroků: – V případě pryskyřice: tu můžete nechat vyschnout, vytvrdnout a vyklepnout. – Lze použít nehašené vápno a nechat ho vyhasit v malém množství v nádobě (snadný a levný způsob čištění). – Hydroxid sodný – granule smícháte s horkou vodou a tím nádobu vyčistíte.

Jak zamaskovat IBC

Jak obalit (zamaskovat a zároveň zastínit) IBC kontejner Pro obalení IBC kontejneru je ideální použít textilii značky Juta, takzvanou jutovinu, která má UV filtr, je trvanlivá a vysoce kvalitní. Ideální je textilie v šíři 120 cm. Další možností je zakrytí dřevěnými deskami, palubkami a jinými dřevěnými materiály.

Jak ozdobit nadrz na vodu

Ideální bude, když zvolíte stálezelnou rostlinu, která poroste rychlým tempem. Takové nároky splňuje například břečťan kavkazský, který se hodí na slunná i polostinná stanoviště. Mrazy pak skvěle zvládne i břečťan popínavý, který navíc lze umístit i na severně orientovaná místa.

Co do vody aby se nekazila

Tím, že vodu takzvaně hygienicky zabezpečíme, ji zároveň i zabezpečíme tak, aby nedocházelo k množení bakterií a voda se ve vodojemu nebo vodovodním řadu „nekazila“. Přidávání chloru do pitné vody je jednou z nejobvyklejších a velmi účinných metod, jak z pitné vody odstranit mikroorganismy.