Co dát pod venkovní dlažbu
Za podkladní vrstvu nám poslouží betonová deska. Vyžadujeme-li mimořádnou pevnost dlážděné plochy, můžeme dlažbu položit na podkladní betonovou desku nebo do suchého betonu. Nesmíme zapomenout vytvořit správný sklon plochy, protože podkladní vrstvy v tomto případě povrchovou vodu nemohou odvádět.
Co dát pod dlažbu
Pod zámkovou dlažbu budete podle jejího zatížení klást podkladovou vrstvu štěrkodrti. Podklad pro cestu, po které budete jezdit automobilem, musí mít ve zhutněném stavu již zmiňovanou tloušťku 32–37 cm. Na její položení se používá štěrkodrť – drcené kamenivo s plynulou čárou zrnitosti frakce 0–32 mm nebo 0–63 mm.
ArchivPodobné
Jak srovnat podklad pod zámkovou dlažbu
Vyznačte si průběh chodníku. Po celé trase vykopejte zeminu až do hloubky cca 30 cm. Potom vše vyplňte cca 20 cm silnou vrstvou kamenné drtě (0/40) a rovnoměrně zhutněte vibrační deskou.
Archiv
Co místo zámkové dlažby
Plastový materiál ke zpevnění chodníků, garážových stání nebo sunoucích se svahů je spolehlivé a trvalé řešení. Spektrum využití zatravňovací dlažby je vskutku široké, plastové panely se používají dokonce v letištních hangárech nebo na zpevnění říčních koryt.
Co položit na starou venkovní dlažbu
Dlažba o tloušťce 2 cm je vhodná také pro pokládku na terče. Ale při použití v dlažby v zahradě je ideální položit ji jen tak do písku, štěrku nebo trávy, bez složité přípravy podkladové vrstvy, bez stavební chemie, terčů, s minimálními požadavky na materiál a vybavení.
Jak pripravit podklad pod zámkovou dlažbu
Na původní zhutněnou zeminu se nanese štěrkodrť frakce 0-63 mm, tloušťka této vrstvy by měla být přibližně 15 cm. Po uložení kameniva se vrstva zhutňuje vibrační deskou. Na tuto vrstvu se nanáší ložná vrstva z kameniva frakce 4 až 8 mm o tloušťce 3 až 4 cm. Opět se zhutňuje a na ni se už pokládá samotná zámková dlažba.
Jak polozit venkovni dlaždice
Podklad bude stabilní, pevný a pokládka dlaždic bezproblémová. Spodní vrstvu by měl tvořit štěrk frakce 32–63 (makadam), a to ve výšce kolem 20 cm (v závislosti na hloubce výkopu). Následuje 10cm vrstva štěrku 16–32 a nakonec finální vrstva jemného štěrku frakce 4–8. Stačí, když bude mít jen kolem 2 cm.
Jak Rezat Zamkovku
Zámkovou dlažbu (zámkovku) můžete řezat například ruční úhlovou bruskou (flexou) nebo stolovou pilou na stavební materiály. Elektrické zařízení vybírejte i s ohledem na výšku zámkové dlažby, kterou budete řezat. Doporučit nelze použití truhlářské pily (cirkulárky), ani vysokorychlostní pily na kov.
Jakou geotextilii pod zámkovou dlažbu
Geotextilie pod zámkovou dlažbu
Jakou geotextilii pod zámkovou dlažbu zvolit: vhodná je netkaná geotextilie z čistého polypropylenu – např. Geomatex NTB. Při pokládce zámkové dlažby, která bude zatěžována pojezdem osobních či dodávkových vozidel volte geotextilii s gramáží min. 200 g/m².
Jak srovnat velkou plochu
Rozhrabávejte a zasypávejte. Mnohé prohlubně se dají jednoduše vyrovnat zasypáním. Malé hrbolky rozhrabeme hráběmi a rozhrneme je do ztracena anebo do sousedních důlků. Máme-li na zahradě větší nerovnosti je nutné rozhrabávání několikrát opakovat.
Jaký chodník kolem domu
Základním rozměrem je optimální šířka pro jednoho chodce – 40 až 60 cm, na větších pozemcích lze tuto šířku zvětšit na pohodlnějších 70 až 100 cm. Přístupový chodník k domu navazující na vstupní branku by měl mít stejnou šířku jako branka, zpravidla 120 až 150 cm.
Co dát na starou dlažbu
Pokud je stávající dlažba položená kvalitně, stačí použít penetrační nátěr, který zabezpečí správné spojení mezi starou a novou dlažbou. "Pak se nanese flexibilní lepidlo jak na dlažbu slim, tak i na stávající podlahu, a položí se dlaždice.
Jakou podlahu na starou dlažbu
Lepené vinylové podlahy, zámkové vinylové podlahy a PVC podlahy jsou velmi vhodné pro pokládku na staré podklady. Předem je ale třeba připravit různé přípravky, aby se předešlo jakýmkoli rizikům. Celý elastický vinyl je přilepen přímo k podkladu, což slibuje vynikající stabilitu a robustnost.
Jak polozit venkovni dlažbu
Ve zhutněném stavu musí mít výšku 25-35 cm, na její položení se používá kamenná drť s hrubostí 16–32 mm. Pro dokonalé zhutnění vrstvy potřebujete vibrační desku. Jakmile položíte hrubou vrstvu, hned po ní následuje jemný podklad o výšce 10–15 cm. U tohoto podkladu by měla být hrubost 4–8 mm.
Jak na chodník kolem domu
Chodník kolem domu můžeme směle vytvořit z dřevěné kulatiny, smrkové či borové. Vybíráme ale jen malý průměr kulatiny (10 až 20 centimetrů). Odkopejte 10 cm zeminy a vysypeme pískem. Na obě strany cesty upevníme lištu a vrstvu písku zhutníme.
Čím řezat venkovní dlažbu
Keramickou dlažbu můžete řezat ruční úhlovou bruskou (flexou) nebo elektrickou, vodou chlazenou pilou. Nejhezčího a nejpřesnějšího řezu dosáhnete právě s elektrickou pilou. Okraje dlaždice budou rovnoměrné a nebudou vyžadovat obroušení.
Čím řezat betonový obklad
Obklady řežte pomocí brusky s diamantovým kotoučem na kameny (na sucho).
Proč se dává geotextilie
Geotextilie pomáhají chránit půdu proti splavování a vyplachování živin a malých částic. Pomáhají tak při zpevňování namáhaných svahů nebo při přehrazení různých druhů zeminy. Příkladem může být oddělování zemědělské půdy od pouštního písku v subsaharské Africe.
Jak dlouho vydrzi geotextilie
Tkané textilie, které se běžně použáívají na zahradách, jsou zpravidla pevnější, odolnější a vydrží déle. Pro srovnání: životnost standardní netkaná textílie s plošnou hmotností 50 g/m² je 5–10 let; životnost tkané textilie, jejíž plošná hmotnost se pohybuje v rozmezí 90–100 g/m², vydrží na záhonech 10–15 i více let.
Jak udělat rovinu na zahradě
Odřízneme přečnívající zeminu, která obsahuje i části kořenů. Dno vzniklého otvoru po vyřezaných travních drnech zarovnáme, udusáme, a bude-li to zapotřebí, doplníme zeminou na správnou hloubku podle tloušťky záplaty.
Jak udělat chodník na zahradě
Pro vedlejší chodníky v zahradě stačí obvykle šíře 40-80 cm. Pro obytné zahrady se doporučuje šířka chodníků pro vstupy do domu a hlavní chodníky 120-150 cm. Málo frekventovaným cestičkám a stezkám postačí nášlapné prvky, např. betonové nebo kamenné plochy o šířce 40 cm.
Jak hluboko obrubník
Pod obrubníky je vhodné nasypat malou vrstvu štěrku, který následně dobře zhutníme. Obrubníky by se měli pokládat do betonové lože s výškou 80 – 100 mm. Vnitřní opěrná část by mít cca 1/3 výšky obrubníku. Přitom vzdálenost mezi jednotlivými by měla být 1 – 2 mm.
Čím umýt dlažbu aby se leskla
Do vody můžeme přidat prostředek na čištění skel nebo octovým čističem, který se postará o dokonalý lesk dlažby. Ekologickou variantou může být využití obyčejného octa, který dokonale splní stejnou funkci. Není-li dlažba znečistěná, ale pouze zaprášená, stačí jí přejet pouze suchým mopem a je hotovo.
Jak oživit starou dlažbu
Rádi byste oživili jejich původní krásu Pokud první pohled na ně kazí to, že jsou zašlé, zvolte osvědčenou kombinaci čisticích prostředků RAKO SYSTEM pro generální úklid: Alkalický čistič a ve druhém kroku naopak kyselý přípravek, jednoduše RAKO CL810 a po odmytí vodou ještě RAKO CL801.
Co se starou plovoucí podlahou
Kam odvézt staré podlahové krytiny, suť a škváru Při rekonstrukci nebo během opravy podlahy vznikne spousta odpadu. Podlahové krytiny jako jsou PVC, linolea, koberce vyhoďte do objemného odpadu v nejbližším sběrném dvoře.