Co polozit na betonové schody?

Co dát na venkovní betonové schody

Obklady betonových schodišť

Betonová schodiště lze obkládat keramickou či betonovou dlažbou a kamenem. Jiné materiály se příliš často nepoužívají, s výjimkou kamene umělého, který je vyroben opět z betonu a je tedy výrazně levnější než kámen přírodní.

Čím pokrýt venkovní schody

Schodišťové stupně můžete pokrýt kamenným kobercem. Povrch je beze spár, má přírodní vzhled, je mrazuvzdorný, neklouže. Často využívané schody musí být pohodlné a bezpečné. U plných schodů se zajímáme o možnost zdrsnělého povrchu, protiskluzových zarážek, výčnělků a frézovaných drážek u hrany nášlapu.

Co dát na venkovní schody aby neklouzaly

Jak zajistit, aby schody neklouzalyProtiskluz. Potiskluzové pásky a dílce na schody jsou určené pro většinu běžných schodů.Průhledné pásky. Oblíbeným způsob, jak udělat z klouzajících schodů bezpečné, jsou také průhledné pásky a dílce.Pryskyřice.Spreje a nátěry.

Jak renovovat betonové schody

Renovace betonových schodů se provádí zejména epoxidovým nátěrem. Nejprve je ovšem nutné provést penetraci betonu, která vrchní vrstvu dokonale vytvrdí. Beton je poté odolnější vůči mechanickému poškození, tolik se nepráší, povrch je lépe udržovatelný a rovněž se zvýší teplotní odolnost.

Jaký povrch na betonové schody

Pro schody je nutné vybírat dlažbu zátěžovou a protiskluzovou, zajímavou variantou je pak kamenný koberec, jehož hrubý povrch je protiskluzný už sám o sobě. Naopak pro schody v interiéru můžete použít i vinyl. Ten pořídíte za příjemnou cenu a v rozličných dekorech. Když se kvalitně položí, vydrží vám léta.

Jaký materiál na venkovní schody

Na venkovní schody lze použít širokou škálu materiálů od pevného betonu, přes kameny, cihly a tvárnice až po dřevo. Velmi často jsou v zahradách k vidění i staré železniční pražce, které ovšem nedoporučujeme v žádném případě do míst, kde pěstujete zeleninu určenou ke konzumaci.

Čím natřít betonové schodiště

Na betonové schody volíme epoxidový nátěr se speciální protiskluzovou úpravou, tedy s přimíchaným žárem přesušeným křemenným pískem. Do rozsáhlých vnitřních prostor jako jsou haly nebo chodby je vhodný nátěr epoxidovou barvou s barevnými vločkami.

Jak položit vinyl na schody

Obklad schodů vinylem prakticky

Betonové schody se přebrousí, napenetrují a následně se na ně použije samonivelační stěrka. Ta vytvoří dokonale rovný základ pro celoplošné lepení dílců. Podklad musí splňovat rovinnostní a pevnostní požadavky.

Jak brousit betonové schody

Při broušení na brusku netlačíte, ale pouze ji necháváte „klouzat“ po povrchu. Bruska disponuje vychytávkami, kterými se dostanete i do vnitřních rohů, ale to vše uvidíte na videu. Hrubým broušením se z povrchu odstraňuje celkem silná vrstva betonu a bruska na povrchu zanechává kolečka.

Jak zrenovovat Stare schody

Pomocí speciálních systémů k renovaci schodišť v různých dekorech však můžete schod za schodem nově obložit staré schodiště ze dřeva, betonu nebo kamene: Vhodně vyříznuté podstupně, podstupnice a nástupnice lepte na staré schody montážním lepidlem.

Jak na zahradní schody

Nejběžnější metodou při stavbě schodů z více prvků je vytvoření pevné hrany a následné vyplnění prostoru za ní. Hranu lze zbudovat z větších a vhodně tvarovaných kamenů nebo palisád. Je třeba ji dobře zakotvit tak, aby se nevyvracela. I v tomto případě ale dbejte zásady, aby nášlapná hrana byla co nejrovnější.

Čím natřít venkovní betonové schody

Nátěr na venkovní beton

Mezi naše řešení patří jak epoxidové či polyuretanové, tak i akrylátové barvy na beton. Ty mají všechny vlastnosti, které jsou nutné pro účinnou ochranu betonu: Odolnost vůči škodlivým povětrnostním vlivům. Uzavření pórů proti CO2.

Čím natřít beton

Pro vlastní nátěr můžete použít nátěrovou hmotu S2131 Betex 2v1 na beton. Beton musí být suchý a čistý , zbaven starých nátěrů ( balkon) a prvně je nutné jej dobře napenetrovat, napustit naředěnou barvou Betex na beton.

Čím lepit vinyl na schody

Na lepení použijte speciální podlahářské lepidlo na vinyl. Před jeho nanesením důkladně prostudujte návod k použití a držte se technologického postupu, který doporučuje výrobce. Na lepidlo položte dílce a upravte je do správné polohy. Zatlačte na ně, aby dobře přilnuly a aby se lepidlo přeneslo na zadní stranu vinylu.

Čím polepit schody

Kvalitní lepidlo je základem bezpečnosti schodů.

Specialistou na dřevěné podlahy je značka Bona, která také vyrábí kvalitní lepidla pro dřevěné schody. Další výrobce, na kterého se s lepením můžete spolehnout je Wakol.

Čím se brousí beton

Nejdůležitější pomůckou pro vás bude samozřejmě bruska na beton. Na trhu narazíte na sanační brusky a frézky, které jsou přímo určené pro broušení betonových podlah a jiných povrchů. Sanační brusky jsou zkonstruované podobně jako ty úhlové, mají výkonný motor a hrncové diamantové kotouče.

Jakou barvu použít na beton

Barvy pro „domácí“ použití jako ty, které zmiňujete, mají menší zatížitelnost a odolnost vůči chemikáliím. Profesionální barvy se vyznačují vysokou tvrdostí, odolností vůči vodě, rozpouštědlům a ropným látkám. Pro dané zatížení doporučuji volit daleko odolnější barvu, a to dvousložkovou epoxidovou.

Čím ošetřit schody

K nátěrům schodů se používají tvrdé voskové oleje a laky, které vytvoří ochrannou vrstvu proti oděru a vodě. Mořidla se používají pro lehčí tónovaní dřeva do požadovaného odstínu před aplikací vrchního laku. K renovaci starších schodišť je rovněž možno použít krycí barvy.

Jak hluboky základ na schody

Základová konstrukce

Výkop na betonáž základové konstrukce by měl sahat do nemrznoucí hloubky (minimálně 800 mm). Na dně výkopu vytvořte mrazuvzdorné podloží použitím zhutnělého štěrkopísku v tloušťce přibližně 200 mm. Potom vybetonujte základ. Tvar budoucího schodiště vymodelujte pomocí bednicích betonových tvárnic.

Jak udělat venku schody

Výstavba schodu

Často stačí vytvořit pískové či štěrkové lože, do kterého pokládáme kameny, cihly nebo trámy. Další variantou je i na zhutněné štěrkové podloží položit vrstvu podkladového betonu, tvořeného třemi díly písku a jedním dílem cementu. Poté položíme zvolený materiál.

Čím natřít venkovní beton

Pro vlastní nátěr můžete použít nátěrovou hmotu S2131 Betex 2v1 na beton. Beton musí být suchý a čistý , zbaven starých nátěrů ( balkon) a prvně je nutné jej dobře napenetrovat, napustit naředěnou barvou Betex na beton.

Čím lakovat beton

Pro vlastní nátěr můžete použít nátěrovou hmotu S2131 Betex 2v1 na beton. Beton musí být suchý a čistý , zbaven starých nátěrů ( balkon) a prvně je nutné jej dobře napenetrovat, napustit naředěnou barvou Betex na beton.

Jak vybrat nátěr na beton

Profesionální barvy se vyznačují vysokou tvrdostí, odolností vůči vodě, rozpouštědlům a ropným látkám. Pro dané zatížení doporučuji volit daleko odolnější barvu, a to dvousložkovou epoxidovou. V našem sortimentu máme s vynikajícími vlastnostmi barvy Chemolak S2322 pololesk, Chemolak S2321 lesk a Franchi&Kim A0425.

Jak renovovat staré schody

Pomocí speciálních systémů k renovaci schodišť v různých dekorech však můžete schod za schodem nově obložit staré schodiště ze dřeva, betonu nebo kamene: Vhodně vyříznuté podstupně, podstupnice a nástupnice lepte na staré schody montážním lepidlem.

Čím lepit schody

Co se týká lepidla, je vhodné sáhnout po speciálním lepidlu určeném k lepení schodů, které není výrazně dražší než polyuretanové pěny a nalepí schody kvalitněji.