Co pomáhá na bělení zubů?

Co opravdu funguje na bělení zubů

​Bělící činidlo (buď karbamid peroxid nebo peroxid vodíku) proniká přes sklovinu a zasahuje zbarvené molekuly uvnitř vašeho zubu. ​Molekuly kyslíku bělící látky reagují se zabarvenými molekulami ve vašich zubech a narušují vazby, které je drží při sobě. ​Molekuly kyslíku se rozšiřují a vybělí celý zub.

Co na bělení zubů babské rady

Efektivní domácí recept na bělení zubů: Připravte směs tvořenou z těchto surovin: půl čajové lžičky jedlé sody, půl čajové lžičky octa a špetka soli. Směs by měla vypadat jako pasta. Potřete si tím zuby a po chvíli směs smyjte. Procedura má ze zubů odstranit bakterie a ochránit chrup před kazem.
Archiv

Jak udělat ze žlutých zubů bílé

Čištění zubů

Asi nejefektivnější domácí způsob pro bělejší úsměv. Pravidelným čištěním zubů odstraňujete z povrchu zubů usazený zubní plak, který má sám nehezké zbarvení do žluta. Pro efektivní vybělení je však nejvhodnější použít bělící sady jako je například sada Toothy nebo si nechat zuby vybělit u lékaře.
Archiv

Jak na bílé zuby doma

Bělicí sady na zuby

Představují jednu z nejefektivnějších metod, jak si doma rychle vybělit zuby. Už po několika dnech až dvou týdnech pravidelného používání slibují vybělení i o několik odstínů. V sadách nejdete gel s obsahem účinných bělicích složek a v některých dokonce LED světlo, které podpoří bělicí účinek.

Jak vyčistit zuby jedlou sodou

Jedlá soda (prášek do pečiva)

Podobně jako u jedlé sody se doporučuje – smíchejte prášek na pečení, trochu medu a směsí si vyčistěte zuby. Nebo smíchejte si půl čajové lžičky jedlé sody, půl lžičky octa a špetku soli. Potřete si vzniklou pastou zuby a po chvíli smyjte.

Jak dlouho trvá bělení zubů

Ordinační bělení trvá asi 60 minut, přičemž bělící gel se nanáší hned několikrát za sebou. Existuje mnoho variant ordinačního bělení chrupu. To, kterou daná klinika či stomatolog upřednostní, závisí pouze na zkušenostech a preferencích. Některé procedury používají na zesílení efektu speciální lampy.

Jak si doma přírodně vybělit zuby

Nejlepších výsledků dosáhnete, když zamícháte 2 čajové lžičky jablečného octa do 150 ml vody a roztokem intenzivně vyplachujete ústa po dobu 20 až 30 sekund. Důvodem, proč je jablečný ocet tak účinný, je to, že obsahuje přírodní bělicí činidla, která rozkládají skvrny způsobené nejen kávou, vínem a tabákovými výrobky.

Jak vybělit zuby bez chemie

Smíchejte lžičku jedlé sody se šťávou z poloviny citronu a směsí si jednou za týden vyčistěte zuby. Stejně tak můžete použít i pomeranč, který má podobné složení kyselin, jen má lepší chuť.

Jak vybělit Zazloutle zuby

Pokud chcete vědět, jak vybělit žluté zuby, nejúčinnější možností je ordinační bělení u vašeho zubního lékaře. Ošetření v ordinaci bělení se stalo velmi populární, protože výsledky můžete vidět během jediné nebo několika návštěv. Účinky vydrží déle než jakýkoliv produkt, který najdete na pultech.

Jak vyčistit zuby od kurkumy

Nejčastěji se využívá kurkuma na bělení zubů. Pro kurkuma bělení zubů jednoduše smíchejte kokosový olej s kurkumou a tuto směs pravidelně používejte. Po několika týdnech budou vaše zuby viditelně bělejší. Ovšem to není vše – můžete se těšit také na silné dásně bez zánětů.

Jak odstranit zubní kámen přírodní cestou

Kyselina citronová nebo ocet

Čištění zubů citronem nebo přikládání citronových plátků na zuby patří k jedné z nejčastějších rad, jak odstranit zubní kámen doma a vyhnout se tak návštěvě zubaře. Po bělení zubů kyselinou citronovou nebo octem zuby vypadají bělejší a hladší z jednoho prostého důvodu.

Jak často se mohou bělit zuby

Jak často bělit „Ordinační bělení zubů lze podstupovat opakovaně a neomezeně, poškození skloviny nehrozí. Zásadní ovšem je, aby vám bělení prováděl odborník ve stomatologické ordinaci. Proceduru lze opakovat každé dva až tři roky – podle potřeby, pravidelné kouření a černá káva zabarvují sklovinu rychleji,“ radí MUDr.

Jak často si bělit zuby

Univerzální rada zní: bělte, když máte pocit, že jsou zuby (opět) zažloutlé. Při domácím bělení stačí jednou za měsíc nebo několik měsíců jedna udržovací bělicí procedura, čímž lze docílit dlouhodobě stabilního výsledku.

Jak často se chodí bělit zuby

Jak často bělit „Ordinační bělení zubů lze podstupovat opakovaně a neomezeně, poškození skloviny nehrozí.

Jak si přirozeně vybělit zuby

Nejlepších výsledků dosáhnete, když zamícháte 2 čajové lžičky jablečného octa do 150 ml vody a roztokem intenzivně vyplachujete ústa po dobu 20 až 30 sekund. Důvodem, proč je jablečný ocet tak účinný, je to, že obsahuje přírodní bělicí činidla, která rozkládají skvrny způsobené nejen kávou, vínem a tabákovými výrobky.

Co barví zuby

Sklovina přijímá pigmenty, se kterými se ústa a zuby denně setkávají při konzumaci stravy a nápojů – a i tyto pigmenty barvu zubů výrazně ovlivňují. „Mezi potraviny, které zuby mohou zabarvit, patří například kečup, červená řepa, červená paprika, maliny, borůvky, mrkev či sójová omáčka.

Proč mi Zežloutly zuby

Zuby žloutnou s věkem, protože sklovina se časem oslabuje a odhaluje dentin, což je tmavší látka, která tvoří většinu zubu. Můžete zabránit poškození skloviny tím, že budete pít kyselé nápoje přes slámku, omezíte kyselé potraviny a každý den si budete čistit zuby, mezizubní prostory a užívat ústní vodu.

Jak se zbavit zubního kazu bez zubaře

Pokud se ptáte, jak se zbavit zubního kazu a ideálně doma, zklameme vás. Z lékařského hlediska není možné zubní kaz vyléčit doma. Návštěvě zubaře se bohužel nevyhnete. A ani zubní lékař zubní kaz nevyléčí, dokáže ho „jen“ zastavit a zabránit jeho šíření.

Co odstraní zubní kámen

Zubní kámen může odstranit váš zubař nebo dentální hygienista. V ambulancích dentální hygieny se k odstranění zubního kamene nejčastěji používá ultrazvukový přístroj umožňující rozbití i těch nejtvrdších vrstev zubního kamene ultrazvukovými vlnami.

Co se nesmí jíst po bělení zubů

Co se nesmí – vše, co je na pohled barevné:

káva, čaj černý i ovocný červené i bílé víno, pivo a veškerý alkohol obsahující barviva. tmavé nápoje typu Coca-cola, Kofola, džusy, limonády. zelenina – rajčata, houby, hrášek, kukuřice, červená řepa, zelí, brokolice, kapusta apod.

Jak dlouho vydrží bělení zubů

Jak dlouho ordinační bělení zubů vydrží Vybělený chrup je světlejší a jeho barva se blíží bílé. Nový odstín vydrží přibližně 2 roky. Efekt je přímo úměrný množství spotřeby silně pigmentující stravy, pochutin a nápojů (káva, červené víno, zelený čaj, džusy, coca-cola), ale také kouření.

Jak dlouho trvá domácí bělení zubů

Domácí bělení má trochu jiný průběh. Do přesně padnoucích nosičů, které vám zhotoví váš stomatolog, nanesete množství bělícího gelu a necháte působit. Tento proces pak opakujete do té doby, dokud nedosáhnete požadovaného odstínu bílé. V průměru jde asi o dva až tři týdny.

Jak se rychle zbavit žlutých zubů

ZABRAŇTE ZABARVENÍ ZUBŮ

Zubní plak se po jídle tvoří rychle – bez čištění zubů vzniká pouze několik hodin. Čistěte si zuby alespoň dvakrát denně po dobu 2 minut, používejte zubní nit nebo mezizubní kartáčky a péči o zuby doplňte ústní vodou.

Jak zakrýt zubní kaz

Koncentrovaný zubní gel, který obsahuje téměř 10x vyšší množství fluoridů než běžná pasta, a chrání tak povrch zubu před působením kyselin, které našim zubům neprospívají. Díky svým účinkům léčí počínající zubní kaz a minimalizuje riziko jeho vzniku. Použití tohoto gelu je velmi jednoduché.

Jak zmírnit zubní kaz

Hlavní prevencí zubního kazu je vždy důsledná každodenní ústní hygiena. Zubní kartáček by měl mít malou hlavičku, aby se dostal i k obtížně dostupným místům a k zadním zubům. Zubní pasta proti zubnímu kazu by měla vždy obsahovat fluoridy, které pomáhají posilovat zubní sklovinu.