Ať už to jsou hokejky, chrániče nebo nové kalhoty, určitě udělají radost. Výstroj můžete najít například na webu Sportobchodu, kde platí do 14. 12. i 10% sleva na hokejovou výstroj, příslušenství i textil.

Čím se hraje hokej

Hraje se malým, tvrdým gumovým kotoučem, který se nazývá puk. Hráči kontrolují puk dlouhými holemi s čepelí tzv. hokejkami. Hokejka je na svém dolním konci zahnutá.

Jak se stát rozhodčím v hokeji

Zájemce absolvuje základní školení rozhodčích III. třídy, které kromě přednášek z pravidel ledního hokeje a dalších předpisů obsahuje i praktickou výuku pohybu a signalizace na ledě. Školení je vícedenní a je organizováno krajskými komisemi rozhodčích.

Kde se koukat na hokej

Hokej live na Nova Sport a Voyo: Livestream online hokej 2023. Čím dál větší prostor získávají na českém trhu stanice Nova Sport. Ty jsou po rozšíření o další dva kanály v srpnu 2021 již čtyři. Špičkový hokej ale byl k vidění už na původních stanicích Nova Sport 1 a Nova Sport 2.

Kdo vymyslel hokej

Creighton, inženýr z Halifaxu, položil roku 1875 základy hokeje v Montrealu a Robertson upravil pravidla hry. Creighton založil první hokejový tým při McGillské Univerzitě v Montrealu a zorganizoval první zápas mezi Montrealem a Halifaxem. V roce 1880 Creighton odjel do Ottawy pracovat jako právní koncipient v Senátu.

Co je to icing

Zakázané uvolnění (anglicky icing) je nedovolený způsob hry v ledním hokeji. Nastává v situaci, kdy hráč jakkoli odehraje puk z vlastní poloviny ledové plochy (tj. před půlicí červenou čarou) tak, že bez dotyku dalšího hráče (ale i s případným odrazem od hrazení či ochranného skla) přejede až za branku soupeře.

Jak se stát rozhodcem

(1) Rozhodcem může být občan České republiky, který je zletilý a způsobilý k právním úkonům, pokud zvláštní předpis nestanoví jinak. (2) Cizinec může být rozhodcem, je-li podle práva svého státu způsobilý k právním úkonům; postačí však, je-li způsobilý k právním úkonům podle práva České republiky.

Jak dlouho trvá hokejový zápas

Hokejové utkání trvá 60 minut, medaile a zápisy v kronikách jsou tu navždy. Také na Mistrovství světa v ledním hokeji 2023 ve Finsku a Lotyšsku se reprezentační výběry utkávají o cenné kovy.

Kdo vysila MS hokej

Přímé přenosy z MS v hokeji má už velice dlouho pod svými křídly Česká televize, nejinak je tomu bude i letos. Na televizním kanálu ČT Sport budeme moci sledovat přímé přenosy z 33 zápasů.

Jak dlouho trvá třetina

Lední hokej se hraje na 3 třetiny po 20 minutách, celkem tedy 60 minut čistého času (tzn. čas se při přerušení zastavuje). Mezi třetinami jsou dvě přestávky, každá trvá 15 minut.

Co je to ofsajd v hokeji

Ofsajd (z angličtiny offside či off-side), též postavení mimo hru, je pojem používaný v některých týmových sportech, jako např. fotbal či lední hokej. Pravidlo o ofsajdu v podstatě zakazuje způsob hry, při kterém se hráč zdržuje v okolí soupeřovy branky a čeká na dlouhou přihrávku, která přenese hru přes celé hřiště.

Kdy je v hokeji zakázané uvolnění

Kdo jmenuje rozhodce

Rozhodce může být určen i stranami dohodnutou osobou nebo způsobem uvedeným v pravidlech pro rozhodčí řízení podle § 19 odst. 4. Konečný počet rozhodců musí být vždy lichý. (2) Nemá-li rozhodčí smlouva ustanovení podle odstavce 1, jmenuje každá ze stran jednoho rozhodce a tito rozhodci volí předsedajícího rozhodce.

Kdo se může stát rozhodcem

Rozhodcem rozhodčího soudu může být občan České republiky, který je zletilý, bezúhonný a plně svéprávný. Rozhodcem určeným rozhodčí doložkou pro řešení sporů ze spotřebitelských smluv může být jen osoba, která je zapsána v seznamu rozhodců vedeném Ministerstvem spravedlnosti.

Co je to lední hokej

Lední hokej je zimní kolektivní sportovní hrou provazovanou na ledě, kde dochází k velké řadě kontaktů mezi hráči. Cílem hry je dopravit puk do branky soupeře. Lední hokej je fyzicky velice náročný pro rychlé starty, obraty, časté změny směru pohybu, náhlá zastavení i vlastní rychlá a proměnlivá herní činnost s pukem.

Co znamená v hokeji

Lidově se termín hokej používá ve spojení "mít v něčem hokej", tj. mít v něčem nepořádek, chaos.

Jak dopadl hokej Česko Norsko

Češi porazili Norsko 7:0 a to na dvou mistrovstvích.

Jak dopadl hokej Česko Slovinsko

Český tým nakonec vyhrál 5:1. Po šesti letech se oba týmy utkaly na MS 2023 v Rize. Slovinci po první třetině díky gólům Verliče a Urbase vedli, kontaktní gól až v 38. minutě v přesilovce vstřelil Kubalík.

Jak se strida v hokeji

Hráči mohou být střídáni kdykoliv z hráčské lavice za předpokladu, že střídaní hráči budou uvnitř pomyslné plochy ohraničené délkou příslušné hráčské lavice a třemi metry od hrazení a budou mimo hru dříve, než je střídání provedeno.

Kdy se kope nepřímý kop

Branky může být z nepřímého volného kopu dosaženo jen tehdy, dotkl-li se míče po jeho rozehrání alespoň jeden další hráč před tím, než míč přejde do branky.

Co dělá rozhodčí

Rozhodčí (též sudí) je osoba, která dbá na dodržování určených sportovních pravidel. Nejčastěji se s ním setkáme při sportovním utkání nebo při sportovních závodech. Měl by být viditelně rozlišen od hráčů či závodníků.

Co to je mediátor

Mediátor je speciálně školený odborník na mezilidskou komunikaci, vyjednávání a řešení konfliktů. V rámci mediace poslouchá a vnímá obě strany sporu/konfliktu a snaží se zjistit, jaké jsou jejich skutečné potřeby a motivace.

Jak dlouho obvykle trvá hokejový zápas

A stejně tak i obránci na levého a pravého. Zápas trvá dohromady 60 minut, skládá se ze tří třetin po 20 minutách. Mezi třetinami jsou dvě přestávky po 15 minutách pro úpravu ledové plochy.

Co znamená na dresu a

V ledním hokeji je jako kapitán družstva před zápasem určen jeden z hráčů, který je po celou dobu zápasu označen na dresu velkým písmenem C (z anglického captain). Dále pak mohou být nejvýše dva hráči určeni jako náhradní kapitáni a označeni na dresu písmenem A (z anglického alternate).

Kdy se hraje hokej 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 program / MS v hokeji 2023 program: rozpis zápasů, výsledky

MS v hokeji 2023: program, výsledky, aktuální zápasy, příští zápas