Co použít na mytí oken?

Jak vyčistit zašlá plastová okna

Pokud se tedy na plastu nově objeví zažloutnutí, jděte na něj s tekutým mýdlem, nebo mýdlem na praní. V obou případech by si měly složky s čerstvým zažloutnutím poradit. Mýdlo pak do skvrny zapracujte měkkým hadříkem, a poté opláchněte. Technický 30% peroxid vodíku je určený k čištění a bělení.

Jak umýt okna bez chemie

Pokud jste okna nedávno myli a není třeba generální úklid, můžete je snadno přeleštit. K tomu vám postačí lahev s rozprašovačem, do které si dejte trochu přípravku na nádobí a trochu lihu. Okna stačí postříkat, otřít hadříkem a vyleštit utěrkou.
Archiv

Jak rychle a dobře umýt okna

Mycí přípravek z okna setřete kvalitní stěrkou. Umyté a setřené okno krásně doleštíte speciální mikrovláknovou utěrkou na skla – přijde vás zhruba na 40 korun. Pak už jen sáhněte po stěrce a mycí přípravek ze skla stáhněte. A čeká vás už jen poslední fáze – doleštění – ideálně mikrovláknovou utěrkou na mytí skel.
Archiv

Jak použít stěrku na okna

Tip 1: Aby vám šmouhy nedělala samotná stěrka, udržujte ji po celou dobu čistou a ideálně ji po každém tahu otírejte čistým hadříkem. Jinak se vám na ní dostanou nečistoty a okna si znovu zašpiníte. Tip 2: Stěrku při mytí oken pokládejte vždy gumou nahoru! Jinak se vám případné nečistoty na stěrce dostanou na okna.
Archiv

Čím mazat kování oken

Kování oken promažete nejlépe silikonovým olejem nebo olejem na šicí stroje. Kápněte jej do otvorů vyznačených pro kování oken. Olejem či vazelínou promažte i čepy, táhla a všechny další pohyblivé části kování. Nepoužívejte minerální oleje, stolní oleje a ty s přísadou kyselin či jiných látek.

Čím vyčistit plast

Zažloutlý plast můžete vybělit také alkoholem

Budete ale muset sáhnout po něčem silnějším, ideálně poslouží lékárenský líh nebo silnější alespoň 70% pálenka či vodka. Alkohol stačí opět nanést na hadřík a opatrně s ním zažloutlý plast čistit.

Co přidat do vody na mytí oken

Při mytí oken se vyplatí použít více než jen kohoutkovou vodu. Protože voda obsahuje hodně vápníku, na oknech se můžou objevit po mytí šmouhy. Do vody tedy přidejte ocet (poměr 5 l studené či horké vody/ 1 dcl octa), zbavíte se tak mastných skvrn a zároveň šmouh.

Kdy se mají mýt okna

Okna můžeme umýt v rámci jarního úklidu, zhruba před Velikonoci, aby nám vydržela čistá alespoň pár týdnu než rozkvetou všechny stromy. Vhodná doba přichází především po pylové sezóně. Umytím se zbavíte nečistot ze zemních měsíců i zákeřného pylu. Další období přichází na podzim, v rámci úklidu předvánočního.

Jak umýt okna bez velké námahy

Ve vodě namočený a dobře vyždímaný návlek z mikrovlákna natáhneme na stěrku a krouživými pohyby umyjeme celou plochu skla. Nezapomeňte na kouty, tam se shromažďuje prach a saze. Není nutné, aby po okně tekly čurky vody, jen udělají skvrny na podlaze a parapetu.

Co na údržbu plastových oken

Nejpoužívanější pro pravidelnou údržbu je silikonový olej, ale možno použít i olej na šicí stroje, případně vazelínu. Poškodit kování by mohl kuchyňský olej, ale i přípravky s obsahem kyselin a pryskyřic. Na kování nebo v návodu k použití bývají vyznačena místa kam kápnout olej a jak často provádět údržbu.

Jak odstranit maltu z oken

Zbytky malty po stavební činnosti je nutné odstraňovat z oken velmi opatrně, nikdy ne nasucho, ale za vydatného smáčení vodou s malou dávkou mycího tekutého prostředku. K čištění je třeba používat vždy jen běžné neagresivní čistící prostředky. Nepoužívat Savo!

Jak oživit plast

Pokud potřebujete plast pouze oživit, tou nejjednodušší metodou je použít horkovzdušnou pistoli. Před jejím použitím je třeba zbavit plast nečistot lihovým odmašťovačem. Investice v podobě nákupu pistole začíná na částce v řádu stovek korun.

Jak vyčistit zašlé plexisklo

Velmi dobře se osvědčí jemný hadřík z mikrovlákna, který ve spojení s vlažnou vodou a mýdlem umožní bezpečné odstranění nečistot bez rizika poškození povrchu. V případě velkých povrchů nacházejících se venku se dá využít tlakový čistič, tlak však nesmí překročit 90 bar.

Jak často mýt okna

Jednou za měsíc

Jednou za měsíc je čas na činnosti, které sice není nutné dělat každodenně, rozhodně bychom je ale neměli zanedbávat. Jedná se o umytí oken, vyčištění vnitřku myčky na nádobí, vysátí prachu, který se ukrývá pod nábytkem a umytí dveří.

Jak na Umyvani oken

Na rozmývák dáte přípravek na mytí skel a důkladně ho rozetřete. Roztírejte krouživými pohyby, až vám vznikne na okně pěna. Poté použijte stěrku s gumovým lemem a mycí prostředek z oken stáhněte. Jestliže je okno hodně špinavé, můžete ho ještě před setřením omýt čistou vodou.

Čím mazat těsnění oken

Pečujte o těsnění

ěhem umývání oken očistěte i těsnění. Nic nezkazíte, pokud ho jednou ročně přetřete lehce glycerinem nebo silikonovým olejem.

Čím očistit plastová okna

Obecně se dá říci, že lze použít běžný čistící prostředek, ale pozor, nesmí mít v sobě abrazivní kousky, ty by mohly povrch rámu poškrábat. Rovněž se vyhněte používání benzinu. Velmi dobré zkušenosti mají naši zákazníci s prostředkem Clean PVC, který je součástí profesionální sady na údržbu plastových oken a dveří.

Jak Načernit plasty

Nejtrvanlivější metodou renovace je broušení velmi jemným smirkovým papírem (P600 až P800). Následovat bude odmaštění a nastříkání základovou barvou – takzvaným plničem. Po zaschnutí se opět zbrousí smirkovým papírem o hrubosti P1000 a jemnějším a to za mokra. Potom už lze aplikovat černou barvu na plasty.

Jak vyleštit černý plast

4) PLAST MŮŽETE TAKÉ VYLEŠTIT

Doporučíme pořídit si speciální leštěnku určenou na plasty. Následně je postup stejný, jako v předchozím případě. Aplikujte na houbičku a potom na plochu samotného plastu. Sami uvidíte, že právě leskem docílíte toho, že samotná černá barva bude opět mnohem výraznější.

Jak se zbavit žlutého krytu

O něco náročnější je odstranit zažloutnutí. Pomoci může zubní pasta. Naneste ji na pouzdro, nechte 15 minut působit a poté opláchněte. Postup několikrát zopakujte, kryt by měl poté vypadat o mnoho lépe.

Jak nejlépe umýt okna

Ideální je použít stěrku, na kterou nasadíme návlek z mikrovlákna. Ten namočíme do vody s přípravkem na mytí oken, kam můžeme přidat trochu octu. Ocet pomáhá, funguje jako přirozený odmašťovač a také leštidlo. Okno důkladně umyjeme.

Jak nejlépe umýt okna diskuze

Já myju vodou a leštím novinama, nebo stírám stěrkou. Já používám březový šampon s vodou, tím smeju celý okno včetně rámu a pak jen sklo přeleštím švédskou utěrkou nebo toaleťákem ( podle toho co mám po ruce). Je krásně lesklý a ještě to moc pěkně voní. Doporučuji i na lesklé plochy skříní.

Jak vyčistit okna v autě

Čistit sklo začnete vždy zvenčí – nejlepší je použít mix 50 % isopropylalkoholu a 50 % vody, i kvalitní čistič skel z obchodu ale udělá svou práci. Štědře ho nastříkejte na sklo a nejprve ho starým ručníkem či jiným hadrem na vyhození vyčistěte od hrubých nečistot, jako jsou např. zbytky hmyzu.

Čím ošetřit gumové těsnění oken

Prevence je přitom jednoduchá – stačí před zimou dostatečně lubrikovat těsnění po celé jeho délce vhodným přípravkem. K tomuto účelu se leta používá glycerin, nebo silikonový sprej. U těchto variant je však třeba dbát zvýšené opatrnosti, neboť silikon poškozuje lak a glycerin budete horko těžko odstraňovat ze skel.

Čím mazat těsnění plastových oken

Pečujte o těsnění

Nic nezkazíte, pokud ho jednou ročně přetřete lehce glycerinem nebo silikonovým olejem. Proveďte zkoušku pružnosti – jednoduše jej zmáčkněte, mělo by se vrátit do původního tvaru a objemu. Pokud je ale vytržené, ztrouchnivělé nebo poškozené, doporučujeme jej vyměnit za odpovídající typ.