Co s bůčku?

Co udělat s bůčku

7 skvělých receptů na pečený bůček, o kterých se vám bude i zdát⭐ Pomalu pečený bůček na medu a pivu.⭐ Bůčková roláda s brusinkami.⭐ Vepřový bůček pečený se zelím.⭐ Pomalu pečený bůček s jablky.⭐ Pomazánka z pečeného bůčku.⭐ Špízy z bůčku s vietnamskou omáčkou.⭐ Bostonské fazole pečené s bůčkem.
Archiv

Co s kůži z bůčku

Kůže můžeme shromažďovat v mrazničce a později použít k přípravě sulcu, tlačenky, vepřové konzervy apod. Pak můžeme bůček krájet na plátky nebo kostky, a použít třeba na segedínský guláš.

Jak upéct bůček na plátky

Na dno pekáčku nasypeme pokrájenou cibuli a nasekaný česnek, přilijeme cca 1,5 – 2 dl piva. Na to poskládáme plátky bůčku, zaklopíme a dáme do předehřáté trouby na 180 stupňů péct. Během pečení občas otočíme a podlijeme. Když je maso téměř měkké, odklopíme a dopékáme dozlatova, za občasného podlití a přelití výpekem.

Co k pečenému bůčku

Během pečení podlévejte. Po upečení nechte maso zchladnout a pak jej nakrájejte. Podávejte s chlebem, vypečeným sádlem, kyselými okurkami a hořčicí či kečupem.
Podobné

Jak dlouho péct Bůčkovou roládu

Nádivku rozprostřete po celé ploše masa a začněte rolovat z masité strany směrem k tučné. Upevněte provázkem a v pekáči přiklopte. Pečte v troubě při 160 °C asi 80 minut.

Jak okořenit bůček

Bůček nasolíme a okmínujeme. Sůl i kmín se snažíme do masa vmasírovat. Po nasolení ho položíme kůží nahoru na připravený pekáček s cibulí a česnekem a podlijeme 150 ml vody. Nepřikryté vložíme do předehřáté trouby a pečeme 30 minut.

Jak nakrájet bůček

Na krájení použijeme opravdu ostrý nůž. Možností je i použít odlamovací nůž – nová čepel bývá dostatečně ostrá, můžeme si pevně nastavit délku a mít tak všechny řezy stejně hluboké. Stejným způsobem nakrájíme i kůži na vepřovém koleni. Kůži krájíme buď na proužky, nebo rovnou na čtverečky.

Jak krájet bůček

Krájení na plátky podél kostí – je nutné proříznou chrupavčité části a jet nožem podél kosti, dokud se plátek neuvolní. Kosti můžeme rozložit na plech a na ně položit maso – porce budou ze všech stran krásně vypečené. Krájení na kostky – bůček se naporcuje na stejně velké kousky a vkládá se do pekáče kůží navrch.

Jak upéct bůček na chleba

Pečení bůčku: Nejdřív zprudka, potom volně

Na ně dobře posolené a kmínem okořeněné maso. Zaliji vodou, aby bylo maso tak tak zakryté a dám péct na 220 stupňů Celsia. Předehřívat troubu není třeba, nemělo by to technologické opodstatnění. Asi po půl hodině začne maso z trouby silně vonět.

Jak dlouho péct bůček v alobalu

Pekáček volíme velký tak, aby jím byl tak akorát vyplněný. Podlijeme vodou a vložíme na 20 minut do trouby na 220 stupňů. Poté snížíme teplotu na 140 stupňů, pekáček přiklopíme nebo přikryjeme alobalem. Takhle necháme péct bůček cca 3 hodiny a podle potřeby přidáváme vodu nebo vývar.

Čím naplnit Bůčkovou roládu

Jediné, čím nelze bůčkovou roládu plnit, je něco, co je dnes považováno za universální náplň všeho, a to je šunka a sýr, šunkasýr.

Jak se dělá Bůčková pomazánka

Z upečeného bůčku odstraníme kůrku. Poté bůček pomeleme nebo rozmixujeme. Přidáme sýr, cibuli, hořčici, sůl a pepř a nakonec opatrně vmícháme vejce nastrouhaná na jemném struhadle. Dochutíme výpekem z předem upečeného masa.

Jak se dělá masová roláda

Maso osolíme, opepříme a potřeme hořčicí. Do středu položíme nahrubo pokrájenou cibuli, na čtvrtky nakrájenou okurku, párek a na oleji usmažená míchaná vejce. Plát masa jednou stranou přehrneme přes náplň a srolujeme tak, aby náplň byla všude uzavřena. Osolenou roládu důkladně povážeme pevnou nití.

Jak dlouho se vaří bůček

Maso opláchneme a dáme vařit do prudce vařící vody s kořením. Stáhneme teplotu a vaříme pozvolna na 90 °C cca hodinu a půl až dvě. Uvařené maso (záleží na mase, mělo by být měkké) necháme stát ve vývaru asi půl hodiny a vytáhneme.

Jak dlouho se peče Bůčková roláda

Nádivku rozprostřete po celé ploše masa a začněte rolovat z masité strany směrem k tučné. Upevněte provázkem a v pekáči přiklopte. Pečte v troubě při 160 °C asi 80 minut. Podle potřeby podlijte vodou.

Jak se dělá Fáš

Kuřecí maso necháme vychladit v lednici nebo krátce v mrazničce, aby bylo opravdu studené. Do mixéru dáme maso, osolíme, opepříme, přidáme nasekané bylinky, brandy a rozsekáme najemno. Po částech přidáváme i vychlazenou smetanu, dokud nedostaneme jemnou masovou hmotu.

Jak správně uvařit bůček

Maso opláchneme a dáme vařit do prudce vařící vody s kořením. Stáhneme teplotu a vaříme pozvolna na 90 °C cca hodinu a půl až dvě. Uvařené maso (záleží na mase, mělo by být měkké) necháme stát ve vývaru asi půl hodiny a vytáhneme.

Co je to Fašírka

Dříve se tímto slovem označovalo namleté okořeněné maso ze zabijačky, které bylo určeno na další zpracování. Dnes si pod fašírkou představíme směs mletého masa, vejce, nasekané cibule, česneku, strouhanky a koření. Nejčastěji se jedná právě o sekanou nebo karbanátky, mnohdy se ale do fašírky přidává i zelenina.

Jak se krájí maso na roládu

Krájení masa na roláduMaso se v polovině výšky vodorovně rozřízne – nerozkrojí se ale celé, jeden jeho okraj v šířce 4 cm se ponechá nedokrojený, aby se maso mohlo rozevřít.Maso se rozevře a v polovině výšky znovu odzadu dopředu rozkrojí. Řez se opět nedokončí, ponechá se hrana v šířce 2 cm.Maso se opět rozevřeme.

Jak na dobrou sekanou

Šťavnaté maso

Na sekanou budeme tedy pamatovat den předem a mleté maso v misce smícháme s 5 – 6 lžícemi vody nebo mléka. Budete-li mít pocit, že je stále maso sušší, směle ještě tekutinu přidejte. Fajnšmekři se nebojí ani smetany. Maso se přes noc napije a další den se nám s ním bude mnohem lépe pracovat.

Co je to FAŠ

Plát vepřového ořezu rozprostřeme, osolíme, opepříme a potřeme směsí kuřecí fáše (fáš=velmi na jemno rozmixované maso). Při vrstvení kuřecí fáše si namáčíme ruce do vody (maso se nelepí na ruce a lépe se uhlazuje do požadované vrstvy). Takto naplněný plát vepřového masa pevně převážeme.

Čím naplnit krůtí roládu

Z krůtího masa si uděláme plát, který naklepeme, posolíme, popepříme, potřeme hořčicí a posypeme troškou provensálských bylinek. Roládu naplníme, nejprve poskládáme moravské uzané po celém plátu a doprostřed dáme plátky nivy,vejce nakrájené na 4 dílky,zrovna tak pórek,rajče a z každé strany 2 pruhy papriky (viz fotka).

Jak se pozná že je sekaná upečená

Sekané pečte na 200°C 50-60 minut. Jak poznat upečenou sekanou Slaninka je dozlatova a sekaná drží na dotyk pohromadě. Sekanou podávejte s vařeným bramborem nebo bramborovu kaší.

Proč se mi rozpadá sekaná

Pokud se ale chystáte použít čistě libové maso, počítejte s tím, že se vám sekaná po upečení může rozpadat. Kvůli minimálnímu obsahu tuku totiž masová směs při pečení rychle vysychá. Proto v takovém případě raději přidejte k masu část tučnějšího vepřového. Asi v poměru dvě třetiny libového a třetina tučnějšího.

Co je Koprek

Kopr vonný je jednoletá bylina z čeledi miříkovitých (Apiaceae) dorůstající výšky až okolo 120-150 cm. Má vysokou lodyhu s dělenými, zpeřenými a opadavými, aromatickými listy a dlouhý kořen. Kvete od června do září.