Co s Odkvetlými Modřenci?

Co s Modřenci po odkvětu

Při pěstování modřenců dbejte během vegetace na dodržování jen mírné zálivky. Nemají rádi přemokření. Po odkvětu je můžete přihnojit trochou kompostu, ale neodstraňujte hned stonky ani listy, protože rostlina z nich čerpá potřebné živiny a zásobní látky do cibulky, která díky tomu zesílí.
Archiv

Co s tulipány po odkvetení

U tulipánů, krokusů a jiných je vhodné po odkvětu ostříhat veškerá květenství. Poté se nechají celé rostliny v klidu, až se cibule zatáhne a oschnou listy. Tyto pak také ostříháme. Cibule a hlízy se vyjímají z půdy v případě, že utiskují sousedící rostliny, nebo pokud se kvalita květů zhoršuje.

Co s hyacinty kdyz Odkvetou

Po odkvětu:

Když odkvete, odstřihneme květ, abychom zamezili vysilování cibule. Listy za žádnou cenu neodstraňujeme, ale necháme je postupně zežloutnut, v tuto chvíli ho přestaneme také zalévat. Cibuli je možné přes zimu v zemi ponechat, v takovém případě ale půdu zakryjeme před případnými mrazy (např. mulčem).
Archiv

Co delat po odkvětu cibulovin

Odkvetlým cibulovinám by se měly ponechat listy do úplného zaschnutí. Teprve potom se cibulky v zemi „zatáhnou“ a můžeme je vykopat!
Archiv

Kdy vyndat narcisy ze země

Vyndávat ze země nebo ne

Jsou zahradníci, kteří cibule vyndávají ze země každý rok – po odkvětu a zaschnutí listů. Správný čas na vyndání cibulí ze země je na začátku letních prázdnin, ideálně za suchého počasí, a nechat je na dobře větraném místě pořádně vyschnout.

Jak pečovat o Modřenec

Na slunném místě roste rychleji, ovšem ve stínu vydrží kvést déle. Modřence nejvíce vyniknou ve větších skupinách, doporučujeme tedy alespoň 25 cibulek. Před zimou ještě stačí vyrašit listy, které jsou ale odolné mrazu. Je vhodné před zasazením půdu obohatit kompostem.

Kdy stříhat tulipány po odkvětu

Tulipány a zásady stříhání listů

Důležité je, abychom ponechali všechny listy, které tulipán má. Z nich získává zásobní látky cibulka, která je v zemi, zesílí a příští rok krásně vykvete. Listy musíme ponechat. Ty zežloutnou až v průběhu května, pak je můžeme lehce odtrhnout, v podstatě nám do rukou upadnou.

Kdy vyndat narcisy

Vyndávat ze země nebo ne

Jsou zahradníci, kteří cibule vyndávají ze země každý rok – po odkvětu a zaschnutí listů. Správný čas na vyndání cibulí ze země je na začátku letních prázdnin, ideálně za suchého počasí, a nechat je na dobře větraném místě pořádně vyschnout.

Jak uchovat cibulky modřence

Stvol s květem odstřihneme, docházelo by ke zbytečnému vysilování cibulky. Rostlinu s listy necháme na světle, a i nadále ji budeme zalévat. Cibulky uskladníme v papírovém sáčku, v novinovém papíře nebo v rašelině.

Kdy dát ven narcisy

DOBA SÁZENÍ : Narcisy vysazujeme v září až listopadu. Chceme-li, aby na podzim dobře zakořenily, ale nezačaly předčasně růst, vysazujeme až ke konci září, neboť nezakořeněné, nebo naopak příliš vegetující narcisy jsou málo odolné proti mrazu.

Proč mi nekvetou narcisy

Příliš hluboká výsadba. Cibulky, které jsou v zemi hlouběji než 20 cm, nemají šanci proklubat se ven. V nejlepším případě se objeví jen listy. Přestože by byly bělokvěté narcisy báječnými prosvětlovači stinných míst, květů se na takovém stanovišti nedočkáme.

Kdy přesadit Modřenec

Na jednom místě vydrží modřence klidně i několik let. Jednotlivé trsy je ale dobré zhruba po dvou až třech letech rozdělit a rozsadit na různá místa, aby nebyly shluky rostlin příliš husté. To se provádí většinou v září, kdy byste měli trsy rozštěpit na více částí a s cibulkami je přesadit na vhodné stanoviště.

Jak se zbavit modřence

Vyniknou i na trvalkových záhonech, jako obruby cestiček i volně v trávníku. Listy modřenců však nesmíme odstraňovat předčasně – stejně jako u ostatních cibulovin je rostlina ještě šest týdnů po odkvětu postupně zatahuje a vytváří si tak zásoby živin na příští rok.

Jak se postarat o tulipány po odkvětu

Pravidelně každý rok po odkvětu bychom měli ze záhonu vyjmout cibule a hlízy tulipánů, hyacintů nebo krokusů. Tyto druhy vyžadující uskladnění se pak do půdy vracejí znovu na podzim. Pak se opět vysazují až na podzim a do té doby se skladují na suchém a vzdušném místě s teplotou 15 – 25 ° C .

Co sázet k tulipánům

Zdravím! sluníčko se hodí afrikány /odpuzují mšice, lákají slimáky/, nízké cínie, nestařec, lobelky, šrúcha, gazanie, osteospermum… Jen se dívejte, jak to bude vysoké, a to větší sázejte dozadu.

Kdy posekat narcisy

Pro samotnou výsadbu má být půda dostatečně kyprá, aby stejnoměrně přikryla vysázené cibule. Kypré musí být i dno brázdy pro snadné prorůstání do země a ne aby při růstu kořeny vytlačovaly cibuli vzhůru. 3. DOBA SÁZENÍ : Narcisy vysazujeme v září až listopadu.

Co dělat po odkvětu narcisů

Po odkvětu odstraníme horní část květního stonku, listy ponecháme a dále již nezaléváme. Poté, co listy zcela seschnou, vyndáme cibule ze substrátu a opatrně je očistíme a necháme oschnout. Cibule uchováváme v suchu a temnu, můžete je zabalit např. do novin nebo papírového sáčku a na podzim je opět zasadit.

Kdy hnojit narcisy

Třetím a nejdůležitějším termínem hnojení narcisů je po odkvětu, neboť v této době cibule narůstají. Je nutné všechny odkvetlé narcisy otrhat, aby se cibule nevysilovala tvorbou semen. Na to máme jen 5 až 6 týdnů, proto používáme jen rychle rozpustná hnojiva (NPK, Krystalon).

Proč mi nekvetou tulipány

Pokud vám na jaře tulipány pouze vyrážejí listy, ale nekvetou, znamená to, že je buď v půdě málo živin, nebo se vyčerpaly brzkým nástupem jara a vyšších teplot.

Jak se Rozmnozuje Modrenec

Pokud jde o to, jak se množí modřenec, ideálním způsobem je dělení trsů. To se provádí v létě, konkrétně v červnu nebo v červenci, kdy jsou rostliny ve vegetačním klidu. Oddělené cibulky je pak nutné opět zasadit zhruba 10 až 15 centimetrů hluboko. Jakmile bude hotovo, modřence by se měly zase poměrně rychle rozrůst.

Jak přesadit Modřenec

Množíme je dělením trsů, nejlépe v červnu nebo v červenci a oddělené cibulky pak sázíme 10–15 cm hluboko. Protože se modřence rozrůstají rychle, je dobré trsy vždy asi po třech letech rozdělit a rozsadit, aby nebyly příliš zahuštěné.

Kdy přesadit modřence

Cibulky modřenců sázíme mezi zářím až prosincem, nejlépe alespoň 6 týdnů před prvními těžkými mrazy. Sázíme je do jamky hluboké kolem 8 cm s rozestupy také 8 cm a do výživné propustné půdy. Můžeme je vysadit do smíšených záhonů, trávníku, skalky, do stinných zákoutí, do nádoby na balkoně i na parapetu v bytě…

Proč vykopávat cibuloviny na jaře

Tak, jak s cibulovinami naložíme po odkvětu, tak se nám odmění zase příští jaro. Odkvetlým cibulovinám by se měly ponechat listy do úplného zaschnutí. Teprve potom se cibulky v zemi „zatáhnou“ a můžeme je vykopat!

Co žere cibule tulipánů

Nejjistější je chytání hrabošů do pastí. Vykuřovacími patronami je téměř vždy jen dočasně zažehnete. Pokud mají cibule tulipánů, jen zřídkakdy se vůbec dotknou otráveného zrní.

Kdy vykopat cibulky tulipánů

V červenci je nejvyšší čas sklidit jarní cibuloviny, zejména tulipány a hyacinty, kterým, jsou-li v létě skladovány v suchu, se daří lépe, než při víceletém pěstování na stejném stanovišti. Sklízíme cibuloviny, které se už příliš rozmnožily, tísní se a slábnou, nebo je chceme vysadit na jiné místo v zahradě.