Co s Odkvetlou Kopretinou?

Co s kopretinami po odkvětu

Kopretiny rozkvétají v červnu a kvetou postupně po dobu asi čtyř týdnů. Po odkvětu můžeme výhony seříznout a rostliny ke konci léta většinou znovu vykvetou.

Co s Odkvetlými trvalkami

Rozdělujte odkvetlé trvalky – zejména druhá polovina srpna je ideální pro rozdělení a přesazení již odkvetlých trvalek jako jsou např. denivky, lilie, kosatce, bohyšky a okrasné trávy. Ze záhonů pravidelně odstraňujte plevel, který rostlinám zbytečně bere živiny i vláhu.

Jak se starat o kopretiny

Rostlina není náročná ani na zalévání, tudíž nevyžaduje pravidelnou zálivku. Nesnáší přemokření. Jako zahradní květiny vyžadují kopretiny dostatek slunce a dostatek vláhy – s vláhou ale platí, že všeho moc škodí – nesnáší totiž přemokření. Kopretiny jsou náchylné na vymrzání.

Jak ostříhat odkvetlé kopretiny

Již od pradávna milovníci krásných květů vědí, že stačí ve správnou chvíli na správném místě zacvakat nůžkami, odstřihnout odkvetlé květy a pár dní počkat na novou nádheru. Při stříhání odkvetlých květů ale dejte pozor, na stonku musíte najít první list s pupenem, kde jsou základy dalších květů.
Archiv

Jak dlouho vydrzi kopretiny

Kopretina patří ke kráskám, které vás v zahradě potěší opravdu dlouho. Jejich nádherné bílé květy mohou zdobit zahradu po celý podzim. Pokud si z nich budete chtít udělat výzdobu i doma, vydrží se váze s pravidelně vyměňovanou vodou v plné kráse i čtyři týdny.

Čím hnojit kopretiny

Aby kopretiny bohatě kvetly, osvědčuje se těsně před dobou květu pohnojení kompostem nebo kostní moučkou. Dále už přihnojujeme pravidelně kompostem nebo jiným vhodným hnojivem. Druhým až třetím rokem musíme rostliny rozdělit a rozsadit, jinak budou slabě kvést, a hrozí jim dokonce uhynutí.

Co nesmí chybět na zahradě

5 věcí, které nesmí na vaší zahradě chybětTrávník. Kdo by nemiloval vůni čerstvě posekané trávy a ranní procházku rosou bosýma nohamaOkrasné rostliny. Jak rozzáříte vzhled vaší zahradyVodní element. Ne nadarmo se říká, že kde je voda, tam je život.Dřevo.Kámen.Pohodové posezení

Co s Hvozdíkem po odkvětu

Úprava a péče po odkvětu: Po odkvětu odstraňte zvadlé květy a nechte rostlinu růst. Některé druhy hvozdíků mohou znovu vykvést v druhém období kvetení.

Co zasadit ke Kopretinam

Nádherně jim to sluší v kombinaci s třapatkami a dalšími vysokými květinami. Mohou se vztyčit i nad nižšími výsadbami a vytvořit tak nové patro. Během našich zim se jim velmi dobře daří a nejsou nijak choulostivé. V dalším roce vás potěší mohutnějšími trsy a kompaktnějšími rostlinami.

Kdy Odkvétají kopretiny

Kopretina arktická (Dendranthema arcticum)

Květy jsou bílé, při odkvétání narůžovělé. Kvete pozdě – v září až v říjnu.

Jaké květiny na zahradu

Top 10 trvalek a vodních rostlin pro zahradní jezírkoŠípatka střelolistáPuškvorec.Řezan pilolistýOrobinec úzkolistýPlavín.Leknín.Blatouch bahenníPrustka.

Co roste v létě

Už od června si můžete pochutnat na výtečných českých broskvích, rybízu, malinách a mnoha dalších dobrotách. V červenci se k nim přidávají borůvky, ostružiny a také první jablka a hrušky. Poslední letní měsíc, srpen, pak patří mirabelkám, blumám, brusinkám a hroznovému vínu. Zelenina ale rozhodně nezůstává pozadu.

Kdy zasít Hvozdík

Při jednoletém pěstování semena vysévám v únoru pod sklo a na konci května je vysazujeme na záhon. Při dvouletém pěstování semena vyséváme na jaře na záhon, kde v prvním roce vyroste pouze trs šedozelených listů. Po přezimování se objevují jednoduché nebo plné květy bílé, žluté, červené nebo růžové barvy.

Jak pečovat o Hvozdík

Stačí jim hlinitá zásaditá půda s vyšším obsahem vápníku, k vylepšení použijte rozleželý kompost – čerstvý hnůj nesnáší. Nemá rád ani přílišné přemokření. Do konce podzimu vytvoří přízemní trsy tmavě zelených kopinatých listů. Před zimou je dobré mladé rostlinky hvozdíku zakrýt chvojím, nezapomeňte na vydatnou zálivku.

Jak se mnozi Kopretina

Množení a sázení kopretin

Protože jsou náchylné na vymrzání, doporučuje se je každoročně nebo alespoň každý druhý až třetí rok dělit a znovu rozsazovat a pak nevymrzají. Množí se dělením trsů nebo v srpnu řízky s kouskem podzemního dřeva. Jednoduché druhy lze množit i ze semen. Kopretiny jsou vhodné k řezu.

Co dát do venkovního květináče

10 dřevin, které se hodí do nádobŠeřík (Syringa meyeri)Líska (Corylus avellana) 'Contorta'Javor dlanitolistý (Acer palmatum)Rododendron (Rhododendron yakushimanum)Pieris japonský (Pieris japonica) 'Flamingo'Skimie japonská (Skimmia japonica) 'Rubelle'Hortenzie velkolistá (Hydrangea macrophylla)

Co vysadit kolem chodníku

Do blízkosti chodníků jsou vhodné především kompaktně rostoucí druhy okrasných rostlin s hustým kořenovým balem (plevel k nim tak snadno nepronikne), bohatě a dlouho kvetoucí, případně se zajímavě zbarvenými či strukturovanými listy.

Jaké ovoce zraje v létě

Už od června si můžete pochutnat na výtečných českých broskvích, rybízu, malinách a mnoha dalších dobrotách. V červenci se k nim přidávají borůvky, ostružiny a také první jablka a hrušky. Poslední letní měsíc, srpen, pak patří mirabelkám, blumám, brusinkám a hroznovému vínu.

Jak se starat o Hvozdík

Stačí jim hlinitá zásaditá půda s vyšším obsahem vápníku, k vylepšení použijte rozleželý kompost – čerstvý hnůj nesnáší. Nemá rád ani přílišné přemokření. Do konce podzimu vytvoří přízemní trsy tmavě zelených kopinatých listů. Před zimou je dobré mladé rostlinky hvozdíku zakrýt chvojím, nezapomeňte na vydatnou zálivku.

Jak casto Zalevat Karafiat

Zalévejte lehce dvakrát až třikrát týdně. Půda nesmí zcela zaschnout. Při dobré péči semena začnou klíčit za dva až tři týdny.

Na co je dobrá Kopretina

Pleťová voda z kopretiny se hodí na rány, modřiny, vředy. Dále působí jako diuretikum (je močopudná) a má stahující účinky (adstringens) – proto se hodí např. na hemoroidy. Někteřé ženy ji využívají na vaginální střiky.

Jak osadit venkovní květináče

Přímé osazení pozinkového květináče je vhodné pro venkovní použití Nejprve do 1/3 vyplníme květináč štěrkem nebo jiným zátěžovým materiálem, který zajistí stabilitu. Poté vyplníme zbytek vnitřní plochy květináče nepropustnou fólií. Pozinkové květináče by neměly přijít do styku s kyselou vodou.

Co dát do velkych květináčů

Nejlepšími materiály se tedy jeví perlit a jemný keramzit. Hrubší substráty jsou vhodné do velkých květináčů, truhlíků a zahradních nádob. Opět zde můžeme využít štěrk, někdy se také používají keramické střepy nebo nalámaný polystyren. Ty ale opět nepropouští vodu.

Co zasadit mezi kameny

Rostliny vhodné pro výsadbu do suchých zídekMateřídouška úzkolistá – Thymus serpyllum.Hlaváček jarní – Adonis vernalis.Koniklec velkokvětý – Pulsatilla grandis.Plamenka šídlovitá – Phlox subulata.Rozchodníky – Sedum.Netřesky – Sempervivum.Trávnička přímořská – Armeria maritima.Lomikámen – Saxifraga.

Co vysadit na okraj záhonu

Okraje jednobarevné, pestré i proměnlivé

Proměnlivou tvář obrubám propůjčují trvalky s krásným podzimním vybarvením – kakosty, rdesno (Persicaria affinis), pryšce (Euphorbia). Naopak celoroční zeleň přinášejí listy zimostrázu, trávničky přímořské (Armeria maritima), hvozdíků (Dianthus) a levandule.