Co s pečeným masem?

Co s Peceneho masa

Z vařeného i pečeného masa můžete připravit vynikající oběd či večeři za pomoci těstovin, rýže, brambor a zeleniny. Zbytky masa stačí pokrájet na nudličky nebo pomlít, podusit na cibulce, přidat zeleninu dle chuti (hrášek, mrkev, kukuřice, žampiony), smíchat s uvařenou rýží a vytvořit rychlé rizoto.
Archiv

Co k pečenému masu

Nejlepší přílohy k masu a dalším jídlům

Velmi často se na talíři objevují hranolky, americké brambory a dukátky. Mezi staročeskou přílohu patří například lepenice, kdy se vařené brambory smíchají s kysaným zelím. Kromě brambor máme například spoustu druhů rýže. Další variantou jsou různé podoby rýžových nákypů.

Co se zbylou vepřovou pečení

3. Jak zpracovat zbytky jídla: maso vařené i pečené Pokud vám zbyde maso, ať už pečené nebo vařené, můžete si udělat výbornou pomazánku. Obrané maso dejte do nádoby s nožovým mixérem, přidejte pepř, sůl, trochu majonézy či jogurtu, hořčici, zbyla-li, trochu zeleniny z polévky, česnek (vše dle chuti), a umixujte.
Archiv

Co se zbytkem pečeného bůčku

Cibuli nakrájíme na kostičky. Pomleté maso ochutíme hořčicí, nastrouhanými kyselými okurkami, osolíme a opepříme. Přidáme nakrájenou cibuli a vše důkladně promícháme. Pak už jen stačí namazat na dobrý chléb a podávat.

Jak udělat pomazánku z pečeného masa

Pečené vepřové maso pokrájíme na malé kousky a dáme do mísy, kam dáme i výpek z masa nebo sádlo. Přidáme drobně pokrájenou sterilovanou papriku, kyselé okurky a cibuli. Pokud chceme pomazánku ostřejší, přidáme dle chuti trošku feferonek, chilli papriček, feferonkové pasty…

Co s masem z vývaru

Další variantou, co s obranným masem z vývaru, je udělat si z něho hlavní chod. Výborně se bude hodit na recepty s trhaným masem, na zeleninovo-masové karbanátky či placičky. Z kousku masa si tak uvaříte jak polévku, tak hlavní jídlo, navíc budete vařit beze zbytků.

Jakou přílohu k pečenému masu

Inspirujte se: 10x ideální příloha k masuSmetanové brambory. Ingredience.Batátové hranolky. Ingredience.Celerové a mrkvové hranolky. Postup.Grilovaná zelenina.Bramborový salát.Kapustičky.Cuketové placičky.Pečené brambory.

Jak udělat z výpeku omáčku

Jak udělat sos k masu – rychlá omáčka k masu z výpeku

Dejte ho do hrnce a začněte jej pomalu převařovat. Poté do výpeku přidejte vodu a přiveďte jej k varu. Jakmile se voda začne vařit, přidejte sůl a další koření podle chuti. Nyní přidejte lžíci mouky a přimíchejte ji do omáčky, dokud se úplně nerozpustí.

Jak dlouho se peče maso v troubě

Maso zvažte, abyste mohli spočítat dobu potřebnou pro pečení. Počítejte na každých 500 g masa 25 minut + 25 navíc. Pokud chcete kousek propečenější, počítejte 30 minut na každých 500 g a k tomu 30 minut navíc. Máte-li maso s kostí, přidejte dalších pět minut, čili 35 na každých 500 g masa a 35 minut navíc.

Co s odřezky z masa

Ořezy z jatečného masa

„Z masitých vyrábíme burgery a klobásky. Neobsahují žádné blány, které by při minutkové přípravě zůstaly tuhé a žvýkavé. Blanité ořezy, ve kterých je méně libového masa, meleme do párků nebo špekáčků. Procházejí delší tepelnou úpravou, takže nehrozí, že byste kousli do tuhého,“ říká Vlasta.

Jak se dělá Kvasnicová pomazánka

Do pánve rozdrobíme droždí, které za stálého míchání rozpustíme. Přidáme vajíčka, osolíme, popaprikujeme a okmínujeme, důkladně promícháme a máme hotovo. Pomazánku namažeme na dobrý chleba a posypeme zelenou pažitkou. Kromě pažitky a rajčat pomazánka chutná skvěle také dochucená jarní cibulkou.

Jak se dělá masová pomazánka

Maso pomeleme na masovém mlýnku. Cibuli oloupeme a nakrájíme na drobno, stroužky česneku oloupeme a utřeme. K masu přidáme tavený sýr, cibuli, česnek, hořčici, kečup a promícháme. Dochutíme pepřem a solí dle chuti.

Co udělat s vařeným hovězím masem

Nejprve konzumujeme polévku, kterou můžeme podle chuti ještě zavařit například celestinskými nudlemi, potom podáváme nakrájené vařené hovězí maso, obložené syrovou nebo dušenou zeleninou, sezónními saláty, kyselými okurkami, nakládanou řepou, studenými omáčkami apod.

Co dělat s vařeným kuřecím masem

Z vařeného kuřecího masa dělám těstovinový salát a nebo ho používám do zapečených těstovin místo uzeného.

Jakou přílohu k pečenému kuřeti

Celerovo-bramborové pryré, pečené batáty, pečený fenykl, pečenou mrkev, dýňové hranolky, brokolicový salát, květákové pyré…. A nebo třeba bramborovou kaši, lepenici nebo třeba šťouchané brambory s cibulkou a nebo bylinkami. Určitě to bude dobré i třeba s bulgurem, nebo kuskusem a se saláty z nich.

Co jako přílohu

Nejčastěji se jako příloha podávají těstoviny, rýže, brambory nebo knedlíky. Všechny tyto přílohy lze připravit v mnoha variantách více či méně zdravých – záleží na konkrétním receptu. Stále více získávají na oblibě dříve spíše neznámé přílohy jako je kuskus, bulgur nebo quinoa.

Jak se dělá pepřová omáčka

Postup přípravy

Na malé pánvičce rozehřejeme máslo. Přidáme mírně podrcený zelený pepř a chvilku mícháme. Přilijeme smetanu, osolíme a vaříme asi 2 minuty. Chceme-li omáčku hustší, rozmícháme škrob ve vodě, omáčku jím zahustíme a už jen krátce provaříme.

Jak se dělá UHO omáčka

V rozehřátém másle nechte zpěnit nadrobno nakrájenou cibuli, poprašte moukou a umíchejte jíšku, která by měla být dozlatova. Přidejte malé množství horkého vývaru a rozmíchejte v něm jíšku, až vznikne kašička. Poté zalijte celým vývarem, důkladně rozmíchejte, podle potřeby osolte a opepřete a vařte 25 minut.

Jak Nevysusit maso v troubě

Při pečení v horkovzdušné troubě nastavíme teplotu o přibližně čtvrtinu nižší než při pečení klasickém. Maso pečeme zpočátku zakryté víkem pekáče nebo alespoň alobalem, aby se nevysušilo. Větší kusy je výhodné péct zpočátku při nižší teplotě, tím dosáhneme šťavnatosti.

Jak pomalu péct maso

Podstatou je, jak z názvu vyplývá, pomalé, několikahodinové pečení při nízké teplotě, asi 90°C. Tím se rozpustí kolagen, obsažený v hovězím mase a výsledek je křehoučké a šťavnaté hovězí maso s nepřekonatelnou chutí. To je jeden způsob. Druhý je pečení na 170°C pod pokličkou nebo alobalem.

Jak zpracovat ovar

Ovar se tradičně podává s hořčicí, můžete se nechat trochu unést a naservírovat více druhů. Na talíři pak nesmí chybět ani křen. Oblíbená je především takzvaná vejmrda, tedy nastrouhaný křen smíchaný s jablkem. Ideální přílohou je čerstvý voňavý chléb, popřípadě lze maso konzumovat jen tak.

Co je to Marmite

Marmite je britská pomazánka vyráběná z kvasnicového extraktu, který vzniká jako vedlejší produkt při vaření piva. Podobně jako pivo je velice bohatá na vitamín B. Marmite je lepkavá, tmavě hnědá hmota s velmi výraznou chutí, která rozděluje názory spotřebitelů.

Co se dá udělat z droždí

Droždí se využívá ke kypření pečiva (chleba, bílého pečiva, jemného pečiva, kynutých moučníků, vánoček – Báječně vláčná starodávná vánočka z Moravy, mazanců), ale třeba také do kynutých knedlíků nebo do lívanců. Před použitím je vždy nejlepší nechat vzejít kvásek.

Jak se dělá hašé

Maso (zbytky z pečeně nebo vařeného masa) nakrájíme na menší kousky a smícháme s namočenými rohlíky, opečenou cibulí a rozmixujeme (rozkutrujeme) na jemnou celistvou kaši (tzv. hašé). Jakmile je směs promíchána, přidáme dle vlastní chuti majoránku, česnek, sůl, pepř a opět promícháme, aby koření dobře směs ochutilo.

Co udělat s masem z vývaru

Další variantou, co s obranným masem z vývaru, je udělat si z něho hlavní chod. Výborně se bude hodit na recepty s trhaným masem, na zeleninovo-masové karbanátky či placičky. Z kousku masa si tak uvaříte jak polévku, tak hlavní jídlo, navíc budete vařit beze zbytků.