Co s Prelitou Monsterou?

Jak zachránit Přelitou monsteru

Pokud je rostlina přemokřená, okamžitě vylijte přebytečnou vodu z květináče i z podmisky. Rostlinu vytáhněte z květináče, odstraňte uhnilé kořeny a rostlinu přesaďte. (Pokud ale zemina s kořeny zapáchá, je už šance na záchranu minimální.) Po přesazení novou zeminu udržujte jen mírně vlhkou.
Archiv

Co delat kdyz je kvetina Prelita

Prvním krokem při přelití je rostlinu přesunout do teplejší místnosti, anebo na slunné, teplé a dobře větrané místo. Přebytečná voda se na takovém místě rychleji vstřebá. Rostlinu byste zároveň měli zkusit méně zalévat, případně zvyšovat pouze vlhkost jejího okolí rosením.
Archiv

Jak zachránit Přelitou Juku

Přelití může pro juku znamenat konec. Rostlina začne velmi rychle chřadnout, což dá najevo žloutnutím listů a změknutím kmínku. Záchrana musí být v takovém případě okamžitá. Spočívá v přesazení juky do nového substrátu.

Jak zachránit usychající rostlinu

Řešení: Protáhlé stonky a bledé listy odstřihněte a rostlinu přemístíme na světlejší místo. Pozor, světlejší nemusí znamenat na parapet jižního okna, kde by oslabenou rostlinu spálil sluneční žár. Po pár dnech by rostlina měla obrazit, zesílit a zase se zelenat.
Archiv

Co se vzdušnými kořeny u monstery

Péče o vzdušné kořeny

Potřebuje živiny, které těmito kořeny vstřebává. Proto se snažte maximum vzdušných kořenů zapíchat a navést zpět do květináče, případně je zavést do mechové kouličky, kterou připevníte buď k rostlině, nebo někam mimo ke květináči. Rostlina z ní pak bude čerpat vlhkost.

Proč žloutne listy Lopatkovec

Dobrý den, rostlině žloutnou listy na stanovišti, kde je příliš světla. V zimě rostlina miluje slunné stanoviště, od jara do léta spíše polostín.

Jak poznat uhnilé kořeny

Změna barvy kořenů

Shnilé kořeny jsou měkké, hnědé a nemohou přijímat živiny, proto se mnohdy stává, že i listy rostliny začnou žloutnout. Pokud jsou však kořeny jen z části shnilé, vysušte substrát, nahnilé kořeny ustřihněte a zasypte skořicí. Dalších 10 dnů rostlinu nezalévejte.

Jak vypadá přelitá květina

Naopak všímat při výběru rostliny bychom si měli černých skvrn a map, které u mnoho rostlin značí výrazné přelití stejně tak jako extrémní žloutnutí listů. Kořeny v takovém případě začínají uhnívat a rostlina umírá.

Kdy přesazovat venkovní juku

Zakoupenou rostlinu je potřeba přesadit. Ideálně se do této činnosti vrhněte na jaře nebo na podzim. Mohlo by se zdát, že juka má přece ideální podmínky v květináči, ve kterém jste si ji přivezli domů. Pravdou však je, že často tyto rostliny nemají dostatek prostoru ani ideální půdu.

Co s přerostlou Jukou

Vyhodit by byla škoda. Seřízněte v jakékoliv výšce a jukka vyžene znova dva – tři výhony. I ty jednotlivé uřízlé výhony zpravidla dobře zakoření, ale už nevětví. Pokud by jste chtěla zase vícevýhonovou rostlinku, musela by jste uříznout a vyhodit čupřinku a zasadit zase jen špalík.

Jak oživit rostlinu

Rychle, levně a po svém.Ženu ani květinou neuhodíš! Jistě, že neuhodí.Čistá váza je základ. Než dáte řezanou kytku do vázy, důkladně před tím vázu vymyjte.Teplá voda. Řezaným květinám dávejte do vázy teplou vodu.Méně znamená více.Když seřezat, tak šikmým směrem.Přihoďte aspirin.Lak na vlasy.Oslaďte jim život.

Proč rostlinám hnědnou listy

Zjistili jste, že konce zelených nebo pestře zbarvených listů vašich pokojových rostlin začaly hnědnout Většinou to mají na svědomí nadbytečná zálivka, špatný odtok vody z květináče nebo nepatřičná výživa.

Jak dlouho žije monstera

Monstera je jedna z majestátních pokojových rostlin a nutno říci, že i velmi oblíbených. Pokud jí dopřejete podmínky k růstu, vydrží i třicet let. Její vzdušné kořeny se objeví za skříněmi i několik metrů od stanoviště a rostlina dosáhne ke stropu místnosti.

Proč monsteře žloutnou listy

Žloutnutí listů: postupné žloutnutí a ztráta barvy listů může znamenat příliš mnoho slunečního světla, zasychající žloutnutí potom málo vláhy a opad a žloutnutí do jasně žluté potom příliš mokrý substrát. POZOR na děti a zvířata – monstera je jedovatá!

Proč má lopatkovec zelené květy

Zezelenání květů je normální. Rostlina má ráda světlé až polostinné místo, spíše teplé a vlhké… Roste ji. Asi zde bude nadbytek světla a nízká vlhkost ovzduší.

Jak často zalévat lopatkovec

Voda: V létě zaléváme až 2x týdně, v zimě 1x za týden. Rostlina je poměrně odolná opomenuté zálivce. Dobře snáší i úplně vyschnutí substrátu.

Proč usychají konce listů

Zjistili jste, že konce zelených nebo pestře zbarvených listů vašich pokojových rostlin začaly hnědnout Většinou to mají na svědomí nadbytečná zálivka, špatný odtok vody z květináče nebo nepatřičná výživa.

Jak vysušit hlínu

Když si ji přinesete domů – VYSYPEJTE SUBSTRÁT NA PLECH A DEJTE PÉCI DO TROUBY! PO VYCHLADNUTÍ MŮŽETE PŘESAZOVAT! Nic nepřežije… ÚČET ZA ELEKTRIKU URČITĚ NIC NEPOSTŘEHNE, KDYŽ DÁTE HLÍNU DO VYHŘÁTE TROUBY PO UPEČENÍ MASA A NECHÁTE O TŘI MUNUTY DÉLE ZAPNUTÉ…

Co nám rikaji listy

Listy – klíč k poznání stavu rostlin skutečně „klíčový“

A právě listy jsou klíčem k rozeznání zdravotního stavu rostlin opravdu „klíčovým“. Listy pokojových rostlin totiž změní svou barvu nejen, když jim něco chybí, ale když také něco přebývá. Případně se na nich objeví skvrny, začnou se kroutit, schnout a opadávají.

Jak zachránit uschlou palmu

Pokud jste zjistili, že rostlina není na odpis, odřežte či odtrhejte všechny listy. Poté odřízněte stonek nebo kmen. U větší rostliny nechte pahýl tak deset centimetrů, u té menší můžete nechat centimetr. Takto připravenou rostlinu umístěte na slunné místo, kde není průvan a zima.

Čím přihnojit juku

Od dubna do října přihnojujeme tekutým hnojivem na palmy a to 1 x za 14 dní. Mladé rostliny přesazujeme každý rok na jaře, starší jednou za 2 – 3 roky nebo stačí vyměnit svrchní vrstvu půdy. Používáme substrát na palmy a sadíme do většího květníku.

Kdy přesazovat juku

Mladé rostliny přesazujeme každý rok na jaře, starší jednou za 2 – 3 roky nebo stačí vyměnit svrchní vrstvu půdy. Používáme substrát na palmy a sadíme do většího květníku. Mladé listy Juky obrovské jsou vzpřímené a tuhé.

Kdy stříhat juku

Aby juka stále dobře vypadala, odtrháváme staré, suché spodní listy. Vyškubnout můžeme i ty, které netrčí vzhůru a obloukovitě převisají. Po odkvětu odstraňujeme celé stvoly.

Co s Přelitou rostlinou

Rostlinu po přelití ze všeho nejdříve přesuňte do teplejšího prostředí, ideálně na sluncem zalité místo, kde je dostatek čerstvého, proudícího vzduchu. Důvod je prostý. V takovém prostředí se přebytečná voda snáze vstřebá. Poté již rostlinu zalévejte mnohem méně a pozorujte, co se bude dít.

Co dát do vody aby Kytka vydrzela

Řezané kytičky udržuje svěží hlavně voda ve váze. Největším nepřítelem řezaných květin jsou totiž bakterie, proto vodu měňte alespoň každý druhý den a nezapomeňte také seřezávat stonky. Než květinu ponoříte do vody, vázu pořádně vyčistěte pod tekoucí vodou a klidně použijte trošku saponátu.