Co s tukem po konfitování?

Jak dlouho Konfitovat

Doba konfitování: minimálně dvě hodiny, čím více, tím lépe

K tomuto účelu se používá nejčastěji vepřové sádlo. Doba této úpravy masa je dlouhá, minimálně dvě hodiny se doporučují pro drůbež, u tužšího masa (hovězí, vepřové, zvěřina) dobu úměrně protáhněte.
Archiv

Jak správně Konfitovat

Měl by se šetrně ohřát tak, že se mírně orestuje nebo dopeče na kůrku, anebo vloží do vakua a hrnce s horkou vodou, vždy při teplotě od 85 do 90 °C. Při vysokých teplotách se z masa a zeleniny vypařuje voda, a jakmile se konfit ponoří do tuku, uvolní se z něj bubliny.
Archiv

Jak dlouho Konfitovat husu

Trik spočívá v nízké teplotě 100 °C po dobu až 10 hodin. Pokud chcete ohromit své nejbližší a na minutku jen doupravit oběd či večeři, hotová konfitovaná stehna uložte do nádoby tak, aby se nedotýkala a zalijte je tukem, ve kterém se pekla. Před příchodem je vyjmete a dáte opéct kůrku pod gril o 180°C na 20 minut.

Jak se Konfituje maso

A to je podstata konfitování. Maso upravujeme při relativně nízké teplotě (80 až 100 stupňů), ale dlouhou dobu. Vtip spočívá v tom, že je maso celé zalito tukem a zvolna pouštěnou vlastní šťávou.
Archiv

Jaké druhy masa se nejčastěji používají ke Konfitování

Ideální je husí nebo vepřové sádlo, přepuštěné máslo či kvalitní rostlinný olej. Maso by mělo být v tuku úplně ponořené, používejte proto hluboké pekáče a sádlem rozhodně nešetřete. Pokud chcete maso více ochutit, tak teď je ta správná chvíle přidat čerstvé bylinky nebo česnek.

Jak Konfitovat česnek

Olivový olej nalijeme do menšího hrnce a lehce zahřejeme. Přidáme oloupané stroužky česneku, chilli papričku nakrájenou na kolečka, bobkový list a několik větviček rozmarýnu a zahřejeme na 80-90°C. Dávejte pozor, aby se nic nepřipálilo. Následně hrnec vložíme do trouby předehřáté na 90-95 °C a hodinu konfitujeme.

V čem Konfitovat

Bez čeho se při konfitování neobejdetekvalitní a ostré kuchyňské nože k přípravě masa,potravinářskou fólii nebo alobal na zakrytí masa naloženého v marinádě,hluboký pekáč nebo zapékací mísu s víkem (případně poslouží i alobal),jehlici, s jejíž pomocí zjistíš, jestli je maso správně propečené,

Proč se dává do husy jablko

Mirka pekla kachnu po staročesku s jablky, které maso ovoní a vezmou mu typický zápach. Někdo dává do břišní dutiny jablko a brambor, který toho také dost vytáhne. Kachna se může plnit klasickou houskovou nádivkou, vynikající je mandlová, kterou připravovala minule Ivanka Devátá k telecímu masu.

Jak dlouho péct 5kg husu

Naprosto klíčový je čas pečení.

Husa se musí péct pomalu při nízké teplotě, obvykle se doporučuje 12–15 hodin. Troubu tedy rozehřejte už večer na 70–80 °C a dejte péct. Husu pečte přikrytou a vyhněte se průběžným kontrolám.

Co je Konfitovane maso

Konfitování je ve zkratce pomalé a dlouhé pečení masa v tuku a při nízké teplotě. Ve Francii se tímto způsobem maso upravovalo už v 15. století. Francouzské slovo „confire“, které dalo této tepelné úpravě název, v překladu znamená uchovávání a konzervování potravin.

Jak dlouho vydrzi Konfitovany česnek

Česnek musí být v oleji celý ponořený, podle potřeby tedy případně olej přidejte. Aby konfitovaný česnek vydržel co nejdéle, musí být sklenice, víčko i nástroj, kterým česnek odebíráte, perfektně čisté, aby bakterie neměly šanci obsah znehodnotit. Při dodržování těchto pravidel vydrží česnek minimálně 4 měsíce.

Jak dlouho vydrží česnek v oleji

Zalijeme olejem tak, aby byly stroužky česneku překryty o 1 – 2 cm. Dobře promícháme a nádobu s naloženým česnekem zavřeme. Nakládaný česnek v oleji uložíme asi na 2 týdny do temného a suchého prostředí. Takto naložený česnek uložený v chladu můžeme spotřebovávat i několik měsíců.

Jak upéct husu přes noc

Husa se může v troubě bez dozoru péct ideálně přes noc, zakrytá alobalem. Maso není během pečení třeba podlévat, uvolní velké množství tuku. Troubu si předem předehřejte na 80–90 °C a během první etapy pečení jí neotvírejte a v žádném případě do husy nepíchejte vidličkou ani nožem.

Jak rychle upéct husu

Naprosto klíčový je čas pečení.

Husa se musí péct pomalu při nízké teplotě, obvykle se doporučuje 12–15 hodin. Troubu tedy rozehřejte už večer na 70–80 °C a dejte péct. Husu pečte přikrytou a vyhněte se průběžným kontrolám. Ideální je, když půjdete spát a na troubu zapomenete.

Jak uchovat Konfitovaný česnek

Vychladlý česnek i s olejem přemístěte do uzavíratelné sklenice a skladujte v lednici. Česnek musí být v oleji celý ponořený, podle potřeby tedy případně olej přidejte.

Jak naložit česnek v oleji

Postup přípravy

Česnek oloupeme, rozdělíme na jednotlivé stroužky. Do důkladně vymyté sklenice nasypeme na dno sůl, dáme vrstvu česnekových stroužků, zasypeme solí, opakujeme několikrát, aby byla láhev téměř plná, postupujeme tak, aby poslední vrstva byla sůl, pak zalijeme olejem. Skladujeme v lednici.

Co s přebytkem česneku

Neskladujte ho ani v příliš teplém prostředí, kde hrozí napadení vlnovníkem česnekovým. Máte-li pak k dispozici větší množství česneku, je dobré zvolit některý z oblíbených způsobů domácí konzervace. Můžete ho usušit, zamrazit či naložit do soli, oleje nebo bílého vína.

Co s česnekem aby vydržel

Nejdéle vám vydrží v komoře, a to až do června příštího roku. Využít můžete i sklep, ale jen pokud je suchý. Pokud česnek nemáte spletený v copech, skladujte ho buď zavěšený v prodyšném obalu nebo svázaný do kytic (jako u cibule), popř. ho volně nasypte do dřevěných lísek nebo bedýnek a takto uložte na určené místo.

Co s Vyloupaným česnekem

Oloupejte jednotlivé stroužky česneku a ponořte je do oleje, který si předem připravíte do sklenice nebo plastikové nádoby. Nádobu uzavřete a vložte do lednice nebo rovnou do mrazáku. Lžící pak vytahujeme stroužky podle potřeby. Z česneku a oleje je také možné umixovat pyré.

Jak utřít česnek se solí

Stroužek česneku oloupeme a nasekáme na menší kousky. Pak tyto kousíčky plochou pružného nože roztíráme o podložku tak dlouho, dokud z česneku nevznikne jemná kašička. Tip: když k nasekanému česneku přidáte špetku soli, půjde tření lépe a rychleji. S touto solí pak ale musíte počítat při solení pokrmu.