Co s víčky od piva?

Kam patří víčko od piva

Kovové obaly a hliníková víčka odhazujte, do sběrných nádob nebo pytlů určených pro sběr kovů. Větší množství můžete odnést do sběrného dvora nebo výkupny kovů.

Co s Vrsky od piva

Z vršků od piva a limonád se dá vyrobit nespočet dekorací. Podle toho, kolik se vám jich povede nashromáždit, můžete vyrábět úžasné dekorace. Vyrobit se z nich dá rohožka před dveře, ornamenty na stěnu, tácky, ozdobit se jimi mohou květináče a různý nábytek.

Co s plechovkami od piva

Nápojové plechovky třídíme (spolu s ostatním drobným kovovým obalovým odpadem) buď do šedivých kontejnerů, nebo je odvážíme do sběrných dvorů. Při třídění se pokoušíme dbát na to, abychom z plechovek odstranili plastové komponenty, které komplikují zpracování.

Kam vyhodit soudek od piva

Soudek není ani zálohovaný a ani vratný. Jediné řešení je sběrný dvůr.

Kde se vykupují plechovky od piva

V šesti prodejnách Kaufland a Lidl po celém Česku mohou Češi nově vyzkoušet zpětný odběr PET lahví a plechovek.

Kde se dají vrátit plechovky

Ve třech prodejnách Kaufland a stejném počtu obchodů Lidl napříč Českou republikou si zákazníci mohou ode dneška vyzkoušet systém zpětného odběru PET lahví a plechovek v praxi. Za vrácené obaly obdrží slevové kupony na různé sortimentní skupiny, jež budou moci následně uplatnit při svém nákupu.

Kam patří plechovky od piva

Do (nejčastěji) šedé nádoby na třídění kovů rozhodně patří:

vyprázdněné tuby od potravin nebo kosmetiky (více viz infobox Dobré vědět); prázdné nápojové plechovky; prázdné konzervy.

Kam s plechovkou od piva

Hliníkové plechovky a nápojové obaly patří do žlutých kontejnerů na plasty.

Jak se vraci plechovky

Z hlediska třídění odpadu to chyba není. Je možné ji třídit běžným způsobem. Co když bude chtít zákazník vrátit plechovky, ale nechce objednat další nákup V takovém případě je možné domluvit se se zákaznickou linkou Košík.cz na vrácení zálohy například převodem na účet.

Kde se vykupují plechovky

V šesti prodejnách Kaufland a Lidl po celém Česku mohou Češi nově vyzkoušet zpětný odběr PET lahví a plechovek.

Co s prázdnými plechovkami

Ke sběru kovových odpadů se obvykle v ČR využívají kontejnery šedé barvy. Před vyhozením bychom měli kovové plechovky sešlápnout, aby nezabíraly ve sběrných nádobách tolik místa. Aby nemusely obce pořizovat speciální nádoby a zajišťovat samostatný svoz kovů, bývají často kovové obaly sbírány společně s plasty.

Kde vykupují plechovky od piva

V šesti prodejnách Kaufland a Lidl po celém Česku mohou Češi nově vyzkoušet zpětný odběr PET lahví a plechovek.

Který Lidl vykupuje PET lahve

Jednorázové PET nebo hliníkové obaly dnes začaly přijímat výkupní automaty v prodejnách Kaufland v Praze – Michli, Šternberku a v Olomouci-Neředíně. Lidl zapojil své provozovny ve Lhotecké ulici v Praze, ve Folmavské ulici v Plzni a v Trnkově ulici v Brně.

Co se dá udělat z plechovek od piva

Plechový věnec na dveře

Pokud máte doma větší zásobu plechovek, můžete si z nich vytvořit i originální věnec na dveře. Nastříhejte si z plechovky stejně dlouhé a stejně široké pásky, vytvořte z nich smyčky a ty pak postupně připevňujte k sobě například pomocí sponkovačky.

Kam s víčky od PET lahví

Nejlepší je samozřejmě vytřídit je do kontejnerů na plasty! Plastové láhve se sice vyrábějí z polyethylentereftalátu (PET), zatímco víčka „má na svědomí“ vysokohustotní polyethylen (HDPE).

Kde Zalohovat PET lahve

Zákazníci řetězců Kaufland a Lidl si jej mohou vyzkoušet v šesti prodejnách po celé zemi. Zatímco v již 13 státech Evropy je zálohování PET lahví a plechovek běžnou součástí každodenního života, Česko na svůj další krok směrem k cirkulární ekonomice stále čeká.

Co s plechovkami od mleka

Z plechovek lze vytvořit dózy do kuchyně na sypké ingredience, květináče na bylinky, krmítko pro ptáčky, venkovní svícen, různé hrací náčiní…

Jak se recyklují PET lahve

PET lahve jsou nejprve spolu s ostatními plasty shromažďovány separovaně od dalších druhů odpadů pomocí tzv. žlutých kontejnerů na plasty, viz obrázek níže. Obsah žlutých kontejnerů putuje na třídící linku, kde obsluha třídí ručně jednotlivé druhy plastů (důraz je kladen především na druh plastu, ale i barvu apod.).

Co s víčky z plástů

Víčka z včelích plástů můžete nyní ochutnat a mít doma i Vy, nejen včelaři. Vzhledem ke krystalizaci medu nabízíme pouze víčka z medovicových pláství. Víčka po odvíčkování uchováváme hluboce mražená, abychom zabránili předčasné krystalizaci. Víčka vyžvýkejte a zbytky vosku se vyplivněte.

Jak poznám vratnou PET láhev

116/2002 Sb. Vratný zálohovaný obal se označuje podle technické normy ČSN 77 0053 na obalu samotném nebo na jeho štítku. “

Proč zálohovat PET lahve

Hlavním důvodem proč zálohovat PET lahve a plechovky je tedy: ochrana životního prostředí včetně šetření zdrojů.

Kam vrátit PET lahve

Ve třech prodejnách Kaufland a stejném počtu obchodů Lidl napříč Českou republikou si zákazníci mohou ode dneška vyzkoušet systém zpětného odběru PET lahví a plechovek v praxi. Za vrácené obaly obdrží slevové kupony na různé sortimentní skupiny, jež budou moci následně uplatnit při svém nákupu.

Jak poznat vratnou PET láhev

Vratný zálohovaný obal se označuje podle technické normy ČSN 77 0053 na obalu samotném nebo na jeho štítku. “ Další informace naleznete na www.ekokom.cz.

Proč sbírat víčka od PET lahví

Víčka se často sbírají pro charitativní účely. Na internetu můžeme snadno najít články o tom, že výkup víček pomůže třeba nemocným dětem, nebo že se za peníze získané z výkupu víček koupí zdravotnické pomůcky. Jenže realita je taková, že náklady na sběr víček jsou často vyšší než částka, která se díky nim vybere.

Jak se vraci lahve od piva

Zákon o vratných obalech si nelze vyložit tak, že každá prodejna je povinna vykoupit v neomezeném množství všechny výše uvedené obaly. Pokud prodejna daný obal neprodává, není ani povinna jej zpětně vykupovat, lahve a přepravky je potřeba vracet nejlépe tam, kde byly zakoupeny.