Co se chová v Itálii?

Co se těží v Itálii

Itálie na suroviny není příliš bohatá. Těží se ropa a zemní plyn na Sicílii (Ragusa) a na jihu Pádské nížiny. Ložiska železné rudy jsou na Elbě a Val d'Aosta (Alpy), pyrity v Toskánsku a na Sardinii. Celosvětově významné jsou zásoby a těžba rtuti (Monte Amiata) a ložiska síry na Sicílii a mramoru (Carrara).
Archiv

Co roste v Itálii

Vysoko v horách můžete obdivovat trávy, mechy, lišejníky a alpské byliny. U pobřeží se nachází typická středomořská flóra: borovice pinie, cypřiše, oleandry, cedry, palmy a olivovníky. Sluncem vyprahlé oblasti obývají vřesy, jalovce, myrty, pryšce, vavříny, divoké olivovníky a pistácie.

Co se pestuje na severu Itálie

Na severu se uplatňuje privátní intezifikované, zatímco na jihu latifundie. Pěstují se tyto plodiny: pšenice, ječmen, žito, oves, kukuřice, rýže, brambory, cukrová řepa, sója, slunečnice, olivy, citrusy, jablka, hrušky, broskve, luštěniny, tabák, vinná réva a zelenina.
ArchivPodobné

Jaké náboženství je v Itálii

Itálie

Italská republika Repubblica Italiana
Náboženství 83,3 % křesťané, převážně katolíci 12,4 % bez vyznání 3,7 muslimové 0,2 % buddhisté 0,1 % hinduisté 0,3 % jiná vyznání
Státní útvar
Státní zřízení parlamentní republika
Vznik 17. března 1861 (sjednocení Itálie)

Co je typické pro Itálii

Kultura a zvyky v Itálii jsou ovlivněné polohou tohoto státu. Italové jsou typickými jižany – jsou spontánní, hlasití, velmi živě gestikulující, trochu líní a milující posezení s přátely. U takových posezení nikdy nechybí dobré jídlo, víno a zábava. Smyslem všeho je dolce vita aneb sladký život.

Jak se platí v Itálii

Itálie patří do tzv. eurozóny, tedy se zde platí eurem. Kromě těchto moderních bankovek můžete použít také platební karty Visa, MasterCard, Diners a American Express. Kolik peněz v Itálii ponecháte, záleží také na místu a na době, kdy tuto přátelskou zemi navštívíte.

Co žije v Itálii v moři

Na pobřeží Středozemního moře se vyskytují teplomilné zvířecí druhy, jako jsou plazi, ještěrky a menší želvy. V moři plavou delfíni, makrely, lososi, tuňáci, pražmy, kambaly a mořský vlk. Zajímavostí je přítomnost zavlečeného dikobraza.

Jaké ovoce se pěstuje v Itálii

Mandlovníky, citroníky, pomerančovníky, citroníky sličné a citroníky největší mají v centru Itálie příznivé podmínky, zatímco dříve rostly jen na jihu poloostrova. Všeobecně vzrůstá i podíl alkoholu ve vínech pěstovaných ve střední části země, a mnohá vína stolní se mění na vína dezertní.

Jak se mluví v Itálii

V Itálii je úředním jazykem italština. Kromě ní se používá mnoho místních dialektů či jazyků, např. piemontština, lombardština, furlánština a benátština. V některých částech země se můžete také domluvit jinými jazyky.

Jak dlouho trvá Siesta v Itálii

Mezi 13 a 16 hodinou přichází siesta. Na tento čas by si měli dát pozor všichni turisté. Většina obchodů a restaurací zavírá, Italové odpočívají a nikdo nepracuje. Pokud se nestihnete včas najíst, je možné, že budete až do odpoledne o hladu.

Co je levné v Itálii

Levnější jsou lokální produkty (zelenina, ovoce, těstoviny, …), o něco dražší jsou sýry a uzeniny, které jsou ovšem kvalitní. V supermarketech se dívejte po akcích, dobré víno můžete v akci koupit za 3–4 eura. Drahé jsou cigarety. Na trzích se prodávají místní kvalitní potraviny a oproti cenám u nás jsou dražší.

Co se snídá v Itálii

Na snídani si zajděte do baru a dejte si „brioche“ – croissant s náplní a cappuccino. Italové mají ve zvyku snídat málo, typicky sladké pečivo a kávu. V průměrných 3hvězdičkových hotelech čekejte podobnou snídani.

Jak je draho v Itálii

Je Itálie drahá země Průměrné ceny v Itálie jsou vyšší než v Česko. Pokud nakupujete v Itálie, musíte za ni platit 1.24 krát víc než v Česko. Průměrná ubytovací cena v Itálie se pohybuje od: 993 CZK (42 EUR) v hostelu po 2,100 CZK (89 EUR) v 3 hvězdičkovém hotelu.

Co si vzít s sebou do Itálie

Co si vzít na dovolenou

Itálie je katolická země, tudíž byste se měli na návštěvu kostelů oblékat střídmě. Nejvíce je to vyžadováno ve Vatikánu v chrámu sv. Petra. Vedle plavek, opalovacího krému a slunečních brýlí se Vám může hodit repelent proti hmyzu, základní lékárnička a pro jistotu i adaptér do zásuvek.

Kde se koupat v Itálii

Přinášíme pět přímořských lokalit v Itálii, které se vyplatí navštívit.Monopoli. Pobřeží Apulie znamená pro většinu dovolenkářů skalnatý poloostrov Gargano výrazně vybíhající do Jaderského moře.Maremma.Lido di Metaponto.CefalúDuino a Sistiana Mare.

Jak je Hluboke moře v Itálii

Tyrhénské moře
mapa oblasti Tyrhénského moře
Maximální hloubka 3840 m
Rozloha 231 000 km²
Zeměpisné souřadnice 40°0′0″ s. š., 12°0′0″ v. d.

Co se Vyrabí v Itálii

Z průmyslu převládá strojírenství a dopravní průmysl. Nejznámější společností je FIAT Holding, která vyrábí vozy značky Lancia, Alfa Romeo, Maserati a Ferrari. Dále je zde zastoupen chemický, potravinářský, elektrotechnický, textilní a papírenský průmysl. Významný je průmysl stavebních hmot a výroba železa a oceli.

Na jakém poloostrově se nachází Itálie

Italská republika je jihoevropský demokratický stát ležící na Apeninském poloostrově.

Jak se řekne dobrý den italsky

Vyskytuje se v

vespolek: Dobrý den/Nazdar vespolek. Buongiorno/Ciao a tutti. giorno: Buon giorno! Dobrý den!

Jakou měnou se platí v Itálii

Itálie patří do tzv. eurozóny, tedy se zde platí eurem. Kromě těchto moderních bankovek můžete použít také platební karty Visa, MasterCard, Diners a American Express.

Co nedělat v Itálii

Osm věcí, které nesmíte nikdy udělat v ItáliiKapučíno po poledni. V Česku si dopřáváme kapučíno, espresso s krásně napěněným mlékem, v kteroukoliv denní hodinu.Latte.Coffee to go.Krájet knedlíky nožem.Nemračte se na „bambini“Do kostela v šortkách.Nevěřte navigaci.Nespěchejte.

Co se vyplatí v Itálii

Při návštěvě Itálie nelze zapomenout na sýry – tak dobrý parmezán či mozzarellu z buvolího mléka u nás jen tak někde nekoupíte. Už jen samotný Parmigiano Reggiano (pravý vyzrálý parmezán) zde nakoupíte výrazně levněji než v Česku. Úspora může být klidně i víc než 50%!

Jak nejlépe platit v Itálii

eurozóny, tedy se zde platí eurem. Kromě těchto moderních bankovek můžete použít také platební karty Visa, MasterCard, Diners a American Express. Kolik peněz v Itálii ponecháte, záleží také na místu a na době, kdy tuto přátelskou zemi navštívíte. K nejdražším městům patří Benátky a Řím.

Jakou si dát pizzu v Itálii

Češi pizzu milují, ale je těžké přímo specifikovat, kterou mají nejraději. Lze říci, že mezi nejoblíbenější patří klasická Margherita a Capriciosa, nebo prostě klasika šunka a sýr. Dalšími velmi oblíbenými jsou pizza Messicana, Pepperoni, Calzone Primavera, Carpaccio, Diavola.

Co se vyplatí koupit v Itálii

Oblíbeným suvenýrem je italské víno, Grappa, různé likéry. Mezi nejoblíbenější likéry patří Limoncello, Limoncillo, které se vyrábí v oblasti kolem Neapole, v Sorrentu. Známý je také likér mandlový Amaretto, který se používá na výrobu oblíbeného zákusku Tiramisu. K tomu potřebujeme ještě Mascarpone.