Co se dá Odstavnovat?

Proč Odstavnovat

Dobrá vstřebatelnost živin

Efektivita vstřebání tekutých látek je mnohem rychlejší než u pevné stravy. Když tedy vypijete čerstvou šťávu, všechny vysoce koncentrované živiny jsou dokonale stráveny během několika minut. To se hodí, když potřebujete okamžitě načerpat energii – třeba ráno nebo po sportovním výkonu.

Co Odštavnovat

Bobuloviny, tedy hroznové víno nebo rybíz, je dobré odšťavňovat na šnekovém. Odstředivky mají na těchto surovinách velmi malou výtěžnost. Nejlepší volbou na tyto suroviny je šnekový vertikální systém odšťavňování. Také lesní plody, jako jsou maliny, jahody nebo borůvky, mohou být pro odšťavňovače výzvou.
Archiv

Který odšťavňovač je nejlepší

Šnekové odšťavňovače

Hodnocení Produkt
Top 1 95,8 % Top produkt Sana Juicer EUJ-707 Přečíst recenzi
Top 2 85,1 % S dobrým poměrem cena/výkon G21 Gracioso Přečíst recenzi
Top 3 80,0 % Nejlepší z levných Tefal ZC 255 B 38 Přečíst recenzi
Top 4 79,6 % Pro nenáročné Sencor SSJ 4042 Přečíst recenzi

Archiv

Jaké ovoce do odšťavňovače

Stará a moučná jablka by se vám mimo jiné i špatně odšťavňovala. Kromě jablek mají skvělou výtěžnost i hrušky, pomeranče, mandarinky nebo grep. Naopak hůře se odšťavňují bobuloviny nebo tropické plody jako mango, ananas či kiwi.

Jak Odšťavnit zázvor

Pokud máte odšťavňovač ovoce a chcete si vylepšit mošt zázvorovou šťávou nebo udělat zázvorovou limonádu, není nic jednoduššího než zázvor oloupat a odšťavnit. Odšťavněný zázvor pak dávkujeme opatrně – asi 10ml (jedna sunarová odměrka) na 300ml.

Jak Odšťavnit ostružiny

Postup: Ostružiny důkladně opereme ve vodě a poté odšťavníme. Odšťavnění můžeme provést rozmačkáním v míse nebo za pomocí odšťavňovače. Šťávu přefiltrujeme přes sítko, abychom se zbavili tvrdých zrníček.

Jak Odstavnit jablko

V závislosti na velikosti stačí zpravidla jablka přepůlit. Pamatujte ale, že v případě starších a moučných jablek bude výtěžnost mnohem menší. Taková jablka je zároveň dobré prostřídat s tvrdším ovocem či zeleninou – čerstvá jablka, mrkev, celer a další. Zabráníte tak vytváření a usazování pyré na sítku.

Jak nejlépe Odšťavnit rybíz

Vertikály jsou mezi elektrickými odšťavňovači jedničkou na odšťavňování rybízu. Pokud chcete lisovat větší množství rybízu (nad litr šťávy), je lepší ho odstopkovat nebo aspoň částečně. Odšťavňovač tak bude pracovat delší dobu, než ho budete muset rozebrat a pročistit od nahromaděných zrníček.

Jak získat šťávu z řapíkatého celeru

Pro nejjednodušší odšťavňování je dobré sáhnout po horizontálním šnekovém odšťavňovači, který si s řapíkatým celerem poradí velmi dobře. Velkou výhodou je, že řapíkatý celer nemusíte krájet.

Kdy pít ovocné šťávy

„Ovocné šťávy se doporučují konzumovat v první polovině dne. Kromě jiného jsou totiž zdrojem sacharidů, které jsou zapotřebí k podpoře regenerace svalů i celého organismu po fyzickém výkonu, při redukci či detoxikaci. Velmi pozitivně působí i na náš výkon, zvládání stresu a obecně psychiku.

Jak Odstavnovat jablka

Problém můžete částečně vyřešit odšťavňováním moučných jablek společně s tvrdší surovinou (vhazujete střídavě), ideálně s mrkví – jednu skleničku tímhle způsobem jakž takž vylisujete, i když šťáva bude hustší než ta z čerstvých jablek a také jí bude méně.

Jak nahradit odšťavňovač

Pokud namítáte, že nemáte odšťavňovač, existuje snadné řešení. Stačí použít smoothie blender nebo obyčejný stolní mixér a výslednou ovocnou/zeleninovou drť pak přecedit přes cedník nebo plátýnko. TIP: Máte doma sáček na ovoce a zeleninu z Lidlu Tak ten vám skvěle poslouží!

Jak vymačkat zázvor

Zázvorová šťáva se připraví tak, že se nastrouhá zázvor najemno a vymačká se z něj šťáva nebo se rozmixuje v mixéru a vymačká. Mletý sušený zázvor je běžně součástí koření curry. Samotný sušený a mletý se používá do perníku, koláčů, sušenek, svařeného vína, likérů. TIP!

Jak dlouho vydrzi šťáva z odšťavňovače

Šťávu připravenou v odšťavňovači lze v chladničce uchovat maximálně 24 hodin.

Jak dlouho vydrzi cerstva šťáva

Ať už uchováváte šťávu v jakékoli nádobě, je nutné uložit jí do chladu. V lednici vydrží šťáva až 24 hodin, naopak pokud jí necháte při pokojové teplotě, může se zkazit během několika hodin. Pro případ, že potřebujete dopravit šťávu třeba na zahradní párty, před cestou do ní přihoďte kostky ledu.

Jak Odstavnit ananas

Prostě střídavě vhazujte kousky ananasu a mrkve/celeru, případně je přihoďte až ve chvíli, kdy vidíte, že se nezpracovaný ananas vrací nahoru do plnicí trubice (tedy že odštavňovač nestíhá a začíná se hltit). Mrkev/celer pomůže pročistit síto i šnek, kde se dlouhá ananasová vlákna mohou šprajcnout.

Jak Odstavnit maliny

Pokud se nás někdo ptá na odšťavňování malin, odpovídáme už léta to samé: nejlepší je odšťavňovat je jen jako doplňkovou surovinu společně s jiným ovocem a zeleninou, protože samostatně to moc nejde. A použít na to vertikální šnekový odšťavňovač, protože ten zvládne bobuloviny nejlépe ze všech.

Co s odpadem z rybízu

Podobně zpracováváme i zasušené jádřince z jablek. Pomocí tibi krystalů nám po dvou až třech dnech vykvasí jablečná limonáda, po zhruba třech týdnech jablečný ocet. “ Pecky ze švestek, slupky z rybízu, zrníčka z malin – i z toho se dá udělat kvašená limonáda nebo ocet.

Jaký odšťavňovač na rybíz

Černý rybíz zvládne nejlépe vertikální šnekový odšťavňovač, ale jen pokud použijete hrubé síto (to bývá součástí příslušenství většiny prémiových odšťavňovačů). Tímto způsobem můžete získat klidně i plnou sklenici (nebo několik), akorát počítejte s tím, že šťáva bude díky vysokému obsahu pektinu docela hustá.

Proč jíst řapíkatý celer

Živiny, vitaminy a minerály

Díky vysokému obsahu vody je řapíkatý celer velmi nízkokalorickou zeleninou. Pro lidské tělo jsou obzvláště cenné vitaminy skupiny B (mezi nimi i biotin a kyselina pantothenová) a také vitamin A.

Kdy pít řapíkatý celer

Klíčem je pít ji v době, kdy jste neměli v žaludku pevné jídlo. Proto já začínám pitím této šťávy ráno, protože to je nejoptimálnější čas. Pití celerové šťávy ráno zároveň posílí trávení jídla i po zbytek dne. Kombinace s jablkem a citrónem neruší způsob vstřebávání živin z celeru.

Jak dlouho vydrzi šťáva z Odstavnovace

Šťávu připravenou v odšťavňovači lze v chladničce uchovat maximálně 24 hodin.

Jak dlouho vydrzi Ovocna šťáva

Při správném skladování šťáva vydrží po otevření až 21 dnů.

Jak dostat stavu že Zazvoru

Recept na čerstvou zázvorovou šťávu

Nakrájejte na malé kousky (nejlépe na malé nudličky). Rozdrťte v hmoždíři či misce (zkuste se vyhnout kontaktu s kovem). Přeceďte přes sítko. Vypijte cca čajovou lžičku a sledujte, co to s vámi udělá.

Jak dlouho vydrží zázvor

Minimální trvanlivost dle produktu (před otevřením):

Zázvorák Originál min. 4 měsíce
Zázvorák Ultra min. 4 měsíce
Zázvorový sirup 3 měsíce
Zázvorový med do čaje min. 6 měsíců
Zázvorový olej s tymiánem min. 3 měsíce