Co se dá pít s rumem?

Co se pije s rumem

Při popíjení prémiového rumu se nutně nemusíte omezovat jen na pár kostek ledu, případně pár kapek vody. Výrobci některých značek doporučují doplnit jejich rumy třeba plátkem pomeranče nebo několika snítky máty. K jiným rumům pak pro změnu výborně pasují luxusní doutníky, případně opravdu kvalitní čokoláda.

Co pili piráti

Řeč je o rumu. Tedy hlavně o tom pravém kubánském, který nemusí být vždy bílý, jak si mnozí myslí. Oblíbený nápoj všech pirátů, ale dnes i barmanů a vlastně mnoha dalších konzumentů alkoholu.
ArchivPodobné

Co namíchat z rumu

Koktejly na rumuBarracuda. Osvěžující sladký koktejl na bázi zlatého rumu, bylinného likéru a ananasové šťávy s trochou limety a dávkou prosecca.Cola de mono. Není lepšího alkoholického nápoje k sušenkám a vánočnímu cukroví.Cranberry & Rum.Cuba Libre.Daiquiri.Dark 'n Stormy.Darker Don.Dr Razorback.
Archiv

Jak se správně pije rum

Jak servírovat rum

Ve spodní části byl měl být větší prostor na shromáždění vůní a vrchní část by měla být užší, tak, aby vám sklenice dovedla vůni až k nosní dírce. Po nalití rumu do sklenice ponechejte pár minut provzdušnit, rozvonět. Čím starší je to rum a čím má vyšší obsah alkoholu, tím déle se vyplatí počkat.

Co se jí k rumu

Vnímaný sladký charakter rumu, odvozený od jeho přírodního glycerinu, má tendenci dobře se kombinovat s čerstvým nebo dušeným ovocem, ale také se slanými pokrmy (jako jsou barové snacky, ořechy, preclíky atd).

Jak pít Legendario

Pokud si chcete dokonale vychutnat každou nuanci rumu Elixir de Cuba, dopřejte si ho čistý při pokojové teplotě nebo mírně nachlazený. Není ale žádný hřích tento nápoj pít třeba i s ledem, výrazně vychlazený, nebo ho dokonce použít jako součást míchaných nápojů.

Proč Piráti pili rum

Mnoho karibských ostrovních států rádo prodávalo námořníkům rum za zvýhodněné ceny, aby udržovali jejich přítomnost u svých břehů a měli tak levně k dispozici ochranu právě před piráty. Na druhou stranu, většina pirátů se rekrutovala z bývalých obchodníků či námořníků.

Jaký je nejlepší rum

⭐ Žebříček a recenze nejlepších rumů

Pořadí Název Hodnocení rumu
1. Kirk and Sweeney Gran Reserva Superior ⭐ 95 %
2. Plantation XO ⭐ 92 %
3. Flor de Caña 18y ⭐ 90 %
4. Blue Mauritius Gold ⭐ 86 %

Jak se dělá Cuba Libre

Do vysoké sklenice vložte několik kostek ledu a kousků limetky, zalijte 4,5 cl bílého rumu. Zbytek sklenice dolijte colou a na závěr přidejte ještě 2 cl citronové nebo limetkové šťávy. Příprava Cuba Libre je velice jednoduchá a zabere vám maximálně pár minut. Přejeme příjemnou zábavu a na zdraví!

Jak se dělá Chupito

Připravte si bílý rum vhodný do míchaných nápojů. Pořiďte si taky kvalitní limetkový džus a dostatek koktejlových třešniček. Džus a rum se obvykle míchá v poměru 1 : 1 – tedy nejčastěji 2 cl džusu a 2 cl rumu. Po smíchání už stačí jen přihodit třešničku.

V jaké teplotě se pije rum

Všechny vůně a chutě se v rumu nejlépe rozvíjejí při pokojové teplotě. Dokonce se doporučuje sklenici s rumem ještě chvíli před ochutnáním zahřívat v dlaních (ano, opravdu vám radíme, abyste se s rumem doslova pomazlili).

Jak se pozná kvalitní rum

Kvalitu rumu pak určuje především zrání a postup, nikoliv cena. Levnějším „rumům“ je chuť dodávána dochucovadly, která nejsou nezbytná! To dokazují rumy Havana Club Añejo Especial, kde se na chuti podílí dvojité zrání.

Z jakých sklenic se pije rum

A z jaké sklenice ho vůbec pít Nejlépe rock glass, v česku známá spíše jako whiskovka. Rum v ní by pak měl mít pokojovou teplotu.

Jak degustovat rum

Rum s ledem – kostka ledu rum ochladí, zároveň zředí a hlavně – potlačí všechny sladké a citrusové tóny, které se v chuti rumů objevují. Naopak zdůrazní tóny kořeněné a dřevité, které jsou obecně zajímavější než tóny sladké. Rum s vodou – pár kapek vody vyhladí texturu rumu, a dělá ho tak jemnější.

Co je Legendario rum

Legendario vyrábí čistý rum za použití tradičních výrobních metod: filtračním systémem dvojitého dna. Systém využívá křemíku a aktivního uhlí, a alkohol je destilován na 55 %. Následně všechny produkty značky Legendario vycházejí z přirozeného zrání v sudech z amerického bílého dubu.

Jak se pije bílý rum

Rumy bílé (v menší míře tmavé) barvy se naopak většinou využívají k výrobě koktejlů. Dobře si s rumem rozumí tonic, limetkový džus a šťáva, zázvorová limonáda, pomerančový džus, kokosová voda, brusinkový nebo grepfruitový džus. Receptů je samozřejmě nepřeberné množství.

Kde koupit dobrý rum

Rum v akci – kde koupit rum za akční cenuTesco – Aktuální slevy a akce pro rumy je možné najít na stránkách supermarketu Tesco zde.Billa – Supermarket Billa má v sortimentu také několik rumů, které bývají někdy také v akci viz.Kaufland – Leták supermarketu Kaufland.Penny – Aktuální leták zboží supermarketu Penny.

Odkud je zacapa

Ron Zacapa. Historie rumů Zacapa Centario sahá až do roku 1976, kdy byla destilerie založena ve městě Zacapa nacházející se na východě Guatemaly 229 m n. m. Výroba rumů začíná na plantážích cukrové třtiny. Plantáže rumů Zacapa Centario se nacházejí na jihozápadě Guatemaly v nadmořské výšce 350 m.

Jak se říká Cole s rumem

Rum s colou je levnější alternativa známého koktejlu zvaného Cuba Libre. Jedná se o klasický český míchaný nápoj, který se skládá z klasického rumu a koly, někdy se přidává i led.

Co je to drink

alkoholová jednotka, asi 8 gramů čistého alkoholu.

Jaký rum do Chupita

Jaký alkohol do Chupita vybrat

Alkoholový základ v Chupitu představuje bílý rum. Je potřeba pamatovat na to, že právě rum výrazně ovlivní celkový požitek z drinku.

Jak se podává Legendario

Pokud si chcete dokonale vychutnat každou nuanci rumu Elixir de Cuba, dopřejte si ho čistý při pokojové teplotě nebo mírně nachlazený. Není ale žádný hřích tento nápoj pít třeba i s ledem, výrazně vychlazený, nebo ho dokonce použít jako součást míchaných nápojů.

Co znamená u rumu Reserva

Výraz Reserva totiž označuje zásobu toho nejlepšího rumu z daného ročníku, část rumu, kterou výrobce neprodal, hned jak mohl, ale použil ji k dalšímu staření. Tedy často o rum, který je luxusní a exkluzivní.

Jak se pije rum Legendario

Pokud si chcete dokonale vychutnat každou nuanci rumu Elixir de Cuba, dopřejte si ho čistý při pokojové teplotě nebo mírně nachlazený. Není ale žádný hřích tento nápoj pít třeba i s ledem, výrazně vychlazený, nebo ho dokonce použít jako součást míchaných nápojů.

Jak chutna Legendario

Tmavší jantarová barva, vůně jasná po karamelu a rozinkách. Chuť je sladká, karamel, rozinky a jemný nádech pomerančů. Velice dobré popíjení. Jemná struktura, neštípe a nepálí – po jednom doušku ihned chuť na další.