Co se dá síť v květnu?

Co lze sázet v květnu

V květnu se hodí vysadit i cukety, výborná a vděčná je samozřejmě mrkev nebo ředkvičky, ale taky petržel a cibule. Takové rostlinky jsou totiž pro naše podnebné pásmo doslova dělané.

Co se dá dělat v květnu

sklízet první zeleninu. zasáhnout proti plevelu a slimákům, hlídat mšice na stromech a případně zasáhnout (ekologickým) postřikem. vyjednotit výsevy zeleniny z dubna. vysadit do země cibuloviny.

Co můžeme vysévat v červnu

Co zasít v červnu Zelenina a květiny ze semen i počátkem létaSaláty po celou sezónu. K červnovému setí vybíráme letní či celoroční odrůdy salátu odolné vůči vybíhání do květu, nebo listové k řezu.Roketa, salátová bylinka.Voňavý kopr.Křehká čekanka.Sladký hrášek.Vděčné fazole.Zimní zelenina.Mrkev.

Co zasadit na konci května

Okurky, dýně, fazole, hrášek, mrkev nebo červená řepa. Tahle zelenina vám naroste, i když ji vysejete teď, v květnu.
Archiv

Co dělat na zahradě v červnu

Sklízíme jahody, třešně, první hrášek a saláty, ale stále ještě můžeme vysít nebo vysadit zeleninu, která bude ke sklizni na podzim. Právě teď je ideální doba pro rozsazování trvalek, vysévání dvouletek, můžeme množit okrasné dřeviny pomocí řízkování a také už sklízet některé bylinky a léčivky.

Jaké květiny sázet v červnu

Jde především o cibule krokusů, tulipánů a narcisů. Vysazujeme nové výhonky popínavých růží a rovněž je přihnojujeme. Skalky mírně zavlažujeme, odstraníme plevel a příliš rozrostlé rostlinky zmenšujeme. Také nastává výsadba rododendronů, azalek, jiřin a mečíků.

Co se sází v dubnu

V půli dubna vyséváme do volné půdy ředkvičky, mrkev, karotku, pastinák, řepu, petržel, ředkev, vodnici, tuřín, kopr, zelí, kapustu a pozdní kedlubnu. Nakládačky, tykve, hrách, fazol, bob, cibuli a jarní česnek vysadíme až koncem měsíce. Do prvního května musí být v zemi také brambory.

Co se dá sázet v červenci

Výsev červenec a srpenšpenáty,rukolu,polníček,pack choi,různé druhy asijské listové zeleniny jako třeba red giant, mizuna,ředkvičky.a samozřejmě další druhy zeleniny, které se osvědčily.

Jakou zeleninu sázet v červenci

V červenci spíše sklízíme, na uprázdněné záhony ale můžeme stále zasít zeleninu s kratší vegetační dobou. Hodí se červená řepa, která do podzimu vyroste alespoň do malých bulviček, listový nebo ledový salát, špenát, roketa, polníček, pekingské zelí, raná karotka, kedlubny a různé odrůdy ředkví a ředkviček.

Co se seje v květnu na pole

Jakmile v polovině května přejdou ledoví muži Pankrác, Servác a Bonifác, je ideální čas sázet fazole, kukuřice, cukety, artyčoky, vodní a cukrové melouny, ale také papriky, lilky nebo rajčata. Balkónová rajčata a bazalka jsou ideálními rostlinkami do truhlíků na slunná místa, stinná místa vyhovují například mátě.

Co sklízíme v červnu

V červnu si na zahradu můžete chodit jako do obchodu. Přetéká hojností. Do proutěného košíku pokládejte hlávkové saláty a nejrůznější listovou zeleninu, například rukolu nebo polníček. Sklízejte kedlubny, vytahujte první karotky, ředkve a poslední ředkvičky.

Co dát do skleníku v dubnu

V dubnu také zaséváme majoránku, mátu, šalvěj, kopr, levanduli, oregano, tymián, rozmarýn další voňavé bylinky (Jak si poradit s pěstováním bylinek venku nebo v truhlíku se dočtete tady). O slovo se hlásí i jahodníky. Na konci měsíce můžete do skleníku přestěhovat sazenice paprik, melounů a lilků.

Co sázet v dubnu do záhonů

Semínka, která vyséváme v dubnuMrkev, petržel a pastinák. Připravíme si půdu pro krásně barevné druhy bílé, oranžové, žluté, červené i fialové mrkve, kořenovou petržel a pastinák.Saláty a jiná listová zelenina.Cukety, dýně, patizony.Kvetoucí rostliny.Svazenka.

Co se dá sázet v létě

V červenci můžete vysít mrkev, černou ředkev, červenou řepu, kedluben, zeleninový fenykl, brokolici, endivii, mangold i špenát a sklizně se spolehlivě dočkáte. Je také čas pro výsev zimní zeleniny: růžičkové kapusty, kadeřávku, póru.

Kdy sklízet zeleninu ráno nebo večer

Náš COMPO tip pro sklizeň

Optimální doba pro sklizeň zeleniny je ve slunných dnech, kdy se odbourá nejvíce dusičnanů. Bylinky ovšem v poledním horku částečně ztrácejí své aroma. Proto je sbírejte raději dopoledne.

Co lze vyset v létě

V červenci můžete vysít mrkev, černou ředkev, červenou řepu, kedluben, zeleninový fenykl, brokolici, endivii, mangold i špenát a sklizně se spolehlivě dočkáte. Je také čas pro výsev zimní zeleniny: růžičkové kapusty, kadeřávku, póru.

Co se sazi na zimu na pole

Nemůžeme samozřejmě zasadit vše, na co si vzpomeneme, jde jen o některé druhy, které mají podzimní výsev v oblibě. Jedná se především o zimní salát, ozimé cibule, mrkve, kadeřavou petržel, hlávkovou kapustu, česnek, ředkvičky, zimní pórek, špenát, pastinák.

Kdy se sejí plodiny

V dubnu jsou práce na polích v plném proudu. Sejí se jařiny, což jsou nejčastěji jarní pšenice, jarní ječmen, kukuřice nebo slunečnice. Půdu správně obděláváme po vrstevnicích a významně tak omezujeme vodní erozi.

Co se sklízí v červenci

V červenci si užíváme bohatou úrodu – sklízíme třešně a višně, meruňky, mirabelky, maliny, rybíz, angrešt, letní jablka a další ovoce. Jahodníky po sklizni seřízneme nebo alespoň zbavíme starých listů, můžeme také od starších rostlin odstřihnout zakořeněné šlahounové odnože a s kořenovým balem je přesadit.

Co se dává do skleníku

Nejvhodnější plodiny do skleníku jsou rajče, salát, mrkev, kopr, ředkvička, fazol tyčkový a okurka. Tyto druhy lze snadno pěstovat a rychlit i v nevytápěném skleníku. Rychlení znamená, že zkracujeme dobu od výsevu do sklizně. Ze sortimentu permasemínek doporučujeme do skleníku zejména tyčková rajčata.

Jaká rajčata se hodí do skleníku

Do skleníku se hodí tzv. tyčková rajčata, protože rostou do výšky. Oproti tomu keříčková rajčata se rozrůstají do šířky a je pro ně vhodnější klasický záhon s dostatkem místa.

Co se pestuje v dubnu

Na venkovní záhony můžeme vysévat hrách, černý kořen, špenát, červenou řepu nebo třeba ředkvičky. Na záhonky už se vysazuje předpěstovaná sadba kedlubny, květáku a brokolice. Ke konci dubna je vhodná doba i pro výsev cukrové kukuřice.

Co dát do záhonu

Pro ni můžete využít nadrcené větve, listí a zbytky rostlin. Výška této vrstvy je cca 10 cm až 15 cm. Dostatečné množství listí a dalšího zahradního odpadu získáte v první řadě při jarních a podzimních pracích na zahradě. Třetí vrstva, kterou naplníte, je vrstva kompostu.

Kdy sklízet rajčata ráno nebo večer

Jak a kdy rajčata sklízet Rajčata můžete trhat prakticky kdykoli, ale když se je rozhodnete zavařovat nebo jinak tepelně upravovat, pro sklizeň je nejvhodnější časné ráno.

Co sázet na konci léta

rané ředkvičky, saláty, roketa či kopr a další bylinky. Pokud již nechcete sklízet další úrodu, můžete zasít tzv. zelené hnojivo, jako je např. hrách, bob, vikev, svazenka, hořčice či oves.