Co se dá udělat z hovězího pupku?

Jak upéct hovězí pupek

Nasekáme rozmarýn, petržel i česnek, smícháme s olejem a maldonskou solí. Maso potřeme olejem, opepříme a z obou stran prudce opečeme, poté potřeme připravenou marinádou a vložíme do trouby vyhřáté na 65−70 °C a dopečeme tak, aby bylo maso na řezu šťavnaté, růžové, nikoliv zcela propečené.
Archiv

Jak očistit hovězí pupek

Důležité je, očistit pupek od blány, která je na pupku, po tepelné upravě je blána tuhá, a při pečení maso stahuje, a to se kroutí. Pupek naložíme pouze do pepře a do tymiánu. A pak se jen dá vařit ve vákuu do trouby na 53 stupňů na min15 hodin, to podle velikosti masa.

Které hovězí maso je nejlepší

Nejlepší, nejemnější a zároveň nejdražší částí hovězího masa je svíčková. Je to ideální maso na minutky, případně na tatarák. Nad svíčkovou je v hřbetní části roštěnec. Tento druh masa se dělí na vysoký a nízký roštěnec.

Jaké hovězí maso na omáčku

Loupaná plec je výborná nejen na steaky, ale právě na přípravu hovězí pečeně na smetaně (naší svíčkové), která je z ní úžasná. A nejen svíčková! Co se týká klasických omáček – rajské, koprové, křenové nebo třeba houbové, tady má loupaná plec téměř výsadní postavení. Maso z loupané plece je šťavnaté a křehké.

Jak Krajet hovezi pupek

Flank steaky se krájí napříč

Aby se vám maso doslova "rozpadalo na jazyku" je třeba krájet flank steak kolmo na svalová vlákna (podobně jako flap steak nebo hanger steak). Ideální je vzít si ostrý nůž a pod úhlem 45° krájet maso napříč na tenké plátky. Teprve pak si budete moci plně vychutnat tuto skvělou delikatesu.

Jak upéct hovězí váleček

Každý váleček zabalte zvlášť do alobalu, všechny přeložte na plech a v troubě vyhřáté na 160°C je upečte (cca 40 minut). Asi po 20 minutách válečky otočte, aby se uvnitř nepřipekly! Upečené knedlíky rozbalte, nakrájejte na plátky a podávejte je s kysaným zelím a na sádle orestovanou cibulkou.

Jak grilovat hovězí pupek

Pro flank steak se nejlépe hodí úprava medium rare (méně krvavý). Je dobré maso otočit pouze jednou a to po 3-4 minutách z každé strany. Nejlepším pomocník bude teploměr, ideální teplota uprostřed masa je mezi 50 a 55 °C.

Jak vypadá hovězí pupek

Jedná se vlastně o břišní sval, který je neustále používán. Samotný pupek se dělí na vrchní a spodní šál. Zatímco vrchní šál směřuje k bránici a připravuje se z něj výtečný hanger steak, spodní šál jde směrem k zadní části zvířete a právě odsud pochází měkké a prorostlé maso pro lahodné flank steaky.

Co je to hovězí pupek

Hovězí pupek je spodní část boku bez kosti. Pupek s tučnými částmi můžete bez obav použít na polévky a omáčky, nebo ho můžete upéct. Ve světě se dělí na tři steakové části a jednu tužší na dušení. Koupíte-li pupek zbavený tučných částí, máte skvělé maso třeba na rolády, kapsy či hamburgery.

Jak udělat aby bylo hovězí maso měkké

Zkuste pomalé pečení, budete překvapeni výborným výsledkem! Princip pomalého pečení spočívá v tom, že se maso připravuje za nižší teploty, ale o to déle. Tím se rozpustí kolagen, který hovězí maso obsahuje, a dostaví se žádoucí měkoučký a šťavnatý výsledek.

Co je hovězí bůček

Bok je část čtvrtě jatečně opracované půlky jatečného skotu, telat, jehňat, ovcí, prasat i koní. U prasat se nazývá též bůček, u telat, ovcí a jehňat se označuje jako pupek. U dospělého skotu se dále dělí na bok s kostmi a bok bez kostí.

Co je to hovězí váleček

Hovězí váleček je část kýty, který je bourán ze zadní čtvrti býka. Jedná se o pravidelný sval tvaru válce. Váleček má minimum tuku uvnitř svalu a má tedy lehce sušší strukturu. Maso ocení především milovníci svíčkové omáčky, lze ho ale také použít na přípravu carpaccia.

Jak se dělá Štěpánská omáčka

Na tuku dorůžova osmahneme hladkou mouku, přisypeme sladkou papriku a zalijeme mlékem nebo smetanou. Prošleháme, osolíme a 20 minut povaříme dohladka. V omáčce prohřejeme porce masa (např. zvlášť pečeného), vmícháme na kostičky nakrájená natvrdo uvařená vejce, párky nakrájené na kolečka a kostičky kapie.

Jaké hovězí maso na guláš

Ten správný klasický guláš se ale dělá z hovězí kližky nebo krku. V tomto mase jsou totiž kolagenová vlákna, která někdo příliš nemusí, pokud se ale kližka v guláši vaří dostatečně dlouho, tak se všechen tuk, respektive kolagenová vlákna, úplně rozpustí. Pak se guláš nemusí ani zahušťovat.

Jaké maso na omáčku

Svíčková, rajská a další omáčky s vařeným masem

Hovězí maso – to je spousta partií, přičemž každá z nich se v hrnci nebo na pekáči chová trochu jinak. Na vaření omáček se hodí hovězí hrudí, vysoké žebro a kulatá nebo loupaná plec. Pokud maso nemá rovnoměrný tvar, nezapomeňte ho před vařením svázat kuchyňským provázkem.

Co udělat z hovězího válečku

Hovězí váleček se skvěle hodí k pozvolnému pečení nebo dušení vcelku. Lze jej využít v mnoha receptech tradiční české kuchyně, jako je například štěpánská pečeně či svíčková na smetaně. Před úpravou je možné libové maso prošpikovat proužky slaniny, aby bylo šťavnatější.

Jak urychlit změknutí hovězího masa

Je hovězí maso při vaření stále tvrdé Přidejte do vody lžíci rumu nebo vodky. Rychleji změkne a nemá žádnou nežádoucí příchuť. Pokud máte čas ho naložit, pak zvolte marinádu, ve které bude ocet, šťáva z citrusů, jogurt, česnek nebo ananas – tyto suroviny obsahují kyseliny a enzymy, které maso zkřehčí.

Jak vypadá bůček

Bůček, čili vepřový bok, se nachází na přední boční části prasečího těla. Když koupíme bůček u řezníka, snadno na něm anatomii prasátka poznáme: vepřový bok (bůček) je tvořen žebry, chrupavkami, vrstvou masa prorostlou sádlem a je pokryt jemnou kůží.

Co je hovězí hrudi

Hovězí hrudí je část z přední čtvrti býka, konkrétně se jedná o hluboký prsní sval.

Co je to falešná svíčková

Kulatá plec, zvaná taktéž jako falešná svíčková, je chuťově výborné maso jak pro rychlé opékání, tak pomalé dušení. Z masa vytvoříte skvělé omáčky, hodí se na špikování a dokonce i na malé steaky. Maso je vhodné na steaky, do každé omáčky a namleté pak do hamburgerů. Vybrat si můžete také datum odběru.

Jak se dělá Znojemská omáčka

Postup přípravy receptu

Na oleji spěníme cibulku. Mezitím nakrájime maso na kostičky, nakrájené maso vložíme na osmahlou cibuli a zalejeme 1,5 l vody, přidáme 3 rozkrojené okurky, masox, sůl a pepř. Dusíme, až je maso měkké. Na závěr zahustíme záklechtkou.

Jak se dělá roštěná omáčka

Postup přípravyPlátky naklepeme, osolíme, opepříme a hodně je obalíme v mouce.Nakrájíme si cibuli nadrobno a zpěníme na oleji v hrnci.Navrch přidáme plátky masa a opečeme.Poté je podlijeme vodou a dusíme do měkka.Přidáme měkké houby, kostku masoxu a lžičku vegety. Popřípadě zahustíme.

Proč je maso v guláši tuhé

Při tepelné úpravě se kvůli změnám ve svalových vláknech maso „smrskne“ a vytlačí vodu ven. Čím vyšší teploty v mase dosáhnete, tím bude sušší a tužší (a nepomůže vám ani pověra se zatáhnutím na povrchu!). Platí to na 100 % u libového masa (např. svíčková, kuřecí prso, vepřová pečeně).

Z jakého masa se dělá segedínský guláš

Nejvhodnější maso pro segedín je vepřová plec nebo ramínka. Kdo má rád tučné, klidně může sáhnout po krkovici nebo bůčku. Naopak určitě nezkoušejte libovější kusy masa jako panenku nebo kýtu – segedínský guláš by neměl tu správnou chuť.

Jaké je nejlepší maso na rajskou omáčku

Jaké je nejlepší maso na rajskou

Nejlépe se pro tyto účely hodí hovězí maso. Využijeme žebro, hovězí krk či loupanou plec. Maso uvaříme do změknutí a následně spolu s omáčkou servírujeme.