Co se dá udělat z Tresni?

Jak spotřebovat třešně

Třešně mají mnohostranné využití zpracování na mošty, kompoty, džemy (kombinujeme je s rybízem nebo angreštem, které dodají potřebný pektin), vína i destiláty. Hodí se i k sušení. Čerstvé plody se uplatní v moučnících (bublaniny, koláče, záviny, …) nebo sladkých jídlech (studené polévky, knedlíky, nákypy apod.).

Co upéct z třešní

Jsou tak lahodné, že se ani nechce věřit, že nejsou smažené v oleji.Brownies s tvarohem a třešněmi.Jednoduchý koláč ČERNOŠKO s třešněmi.Hrnkový makový koláč s třešněmi.Fantastický kefírový koláček s třešněmi.Bublanina s třešněmi.Strouhaný jogurtový koláč s třešněmi.Naše nejoblíbenější bublanina s třešněmi.
Archiv

Co s úrodou třešní

Je libo kompot, marmeládu, dort nebo bublaninu Těšíte se z bohaté úrody třešní, ale tak nějak nevíte, co s nimi Třešně můžete zužitkovat několika možnými způsoby. Vyzkoušejte třešňové rizoto, vsaďte na klasickou bublaninu nebo si připravte do zásoby famózní třešňovou marmeládu.

Jak udělat džem z třešní

Třešně omyjeme, odstopkujeme, vypeckujeme a nahrubo rozmixujeme. Směs na přípravu marmelád promícháme se dvěma lžícemi cukru a povaříme ho s třešněmi jednu až dvě minuty. Až marmeláda zrosolovatí, přelijeme do sklenic, uzavřeme víčkem a otočíme dnem vzhůru.

Jak zmrazit třešně

Chceme-li mrazit třešně celé, necháme je v mrazničce volně na tácku, aby se nedotýkaly, a potom je teprve vložíme do sáčků. Pustit se také můžeme do zavařování třešňového kompotu. Ani ten nemusí obsahovat cukr, je dost kupodivu sladký i bez něj.

Jak uchovávat třešně

Důležitá je samozřejmě i teplota skladování. Třešně, švestky, broskve, meruňky, jahody nebo květák, ředkvičky, pórek a další plody, které snášejí nízké teploty skladování, je dobré chladit na 01 °C. Rajčata, lilky, cukety, okurky či papriky vyžadují vyšší teplotu skladování je tedy vhodné je udržovat při 8-10 °C.

Jak uchovat třešně

Skladování Nejlépe je natrhané plody konzumovat co nejdříve. Pokud je však úroda příliš velká, je možné již natrhané třešně se stopkou uchovávat několik dní v chladničce. Vyhněte se jejich umisťování do plastových sáčků a nádob.

Jak se Zavařují třešně

Třešně zbavíme stopek a propláchneme pod studenou tekoucí vodou. Naplníme do důkladně omytých sklenic a připravíme sladký nálev, kterým budeme třešně zalévat. Nálev: na 1 l vody dáme 300 g cukru a svaříme. Třešně zalijeme horkým nálevem, sklenicím pečlivě otřeme hrdla a uzavřeme víčkem a zavaříme.

Jak udělat šťávu z třešní

Třešně vypeckujeme a svaříme s vodou, poté rozmixujeme tyčovým mixérem dohladka. Hustou šťávu přecedíme přes čisté (nebo vyvřené plátno), abychom ji zbavili hrubších částic. Opět přivedeme k varu, přidáme cukr a kyselinu citrónovou. Stáčíme do čistých lahví a ihned uzavřeme.

Co udělat z mražených třešní

Co z mražených třešní Odpeckované třešně později v průběhu sezony využijeme do marmeládových směsí nebo na přípravu pečeného čaje. Hodí se také do různých moučníků, včetně bublanin a nákypů. I celé mražené třešně používáme do různých bublanin a koláčů.

Jak dlouho vydrzi třešně

Třešně i višně se rychle kazí a nejsou vhodné k dlouhému skladování. V ledničce je lze uchovat nanejvýš dva až tři dny. Třešně chrupky vydrží v ledničce o něco déle (až deset dní). Třešně i višně dávejte do chladničky nejlépe v nějaké uzavřené nádobě.

Jak se dělá kompot z třešní

Třešně zbavíme stopek a důkladně je umyjeme. Naplníme je poté do čistých sklenic asi 2 cm pod okraj. Vodu a cukr svaříme tak, aby se cukr zcela rozpustil. Vzniklým nálevem poté doplníme naplněné sklenice.

Jak dlouho nechat namočené třešně

Výsledkem tohoto fíglu je, že pokud v plodech nějací červi jsou, zaručeně vyplavou ven. V lázni ponechejte ovoce přibližně dvě až tři hodiny. Stačí pak jen vodu s červy vylít, třešně propláchnout a máte jistotu, že už v nich žádný cizopasník není.

Jak se dělá třešňový kompot

Postup přípravy

Třešně zbavíme stopek a propláchneme pod studenou tekoucí vodou. Naplníme do důkladně omytých sklenic a připravíme sladký nálev, kterým budeme třešně zalévat. Nálev: na 1 l vody dáme 300 g cukru a svaříme. Třešně zalijeme horkým nálevem, sklenicím pečlivě otřeme hrdla a uzavřeme víčkem a zavaříme.

Jak se dělá mátový sirup

Nejdřív smícháme vodu s cukrem, uvedeme do varu a až začne směs houstnout, přidáme drobně pokrájené čerstvé lístky máty peprné. Krátce povaříme a přikryté necháme za občasného zamíchání 2 – 3 hodiny odstát. Poté přecedíme, opět zahřejeme téměř k bodu varu, přidáme šťávu z citronu a plníme do lahví.

Jak Odcervit třešně

Třešně namočte na 1-2 hodiny do vody se solí nebo s octem. Červíci z třešní vyplavou a po důkladném vypláchnutí třešní neucítíte ani ocet ani sůl. Pokud kromě červů vyplave na povrch i nějaká třešeň, tak ji rovnou vyhoďte, protože nebude dobrá.

Proč se na třešně nesmí pít

Proč se opravdu po třešních nemá pít Problém spočívá v tom, že se tekutina v žaludku setká s ovocnými cukry, celé to začne kvasit a začnou se tvořit plyny. Pokud sníte dostatek třešní a vypijete dostatek vody, téměř jistě si pořídíte nepříjemnou bolest břicha (žaludku).

Proč po třešních bolí břicho

Třešně mají navíc tendenci bobtnat, zvětší objem ve střevech,“ popisuje praktický lékař Jan Jelínek. „Může to způsobit (a velmi často i působí) bolest břicha a průjem. Třešně jsou sladká voda a sladká voda velmi snadno kvasí,“ vysvětluje. Podobné případy bolení břicha po třešních nejsou ojedinělé.

Co se stane když sním červa v třešní

Když sníte červíka, nic se nestane, ale příjemné to není

Přes zavařováním třešní můžete červy velmi jednoduchým způsobem vypudit ven.

Co způsobuje Červivost třešní

Vrtule třešňová je malá moucha, jejíž larvy způsobují všeobecně známou červivost třešní a višní. Vnitřek napadených plodů měkne, hnědne a zejména za vlhkého počasí hnije. Jedná se o nejzávažnějšího a nejrozšířenějšího škůdce třešní. Často bývají napadeny téměř všechny plody.

Jak nejlépe zavařit třešně

Třešně zbavíme stopek a propláchneme pod studenou tekoucí vodou. Naplníme do důkladně omytých sklenic a připravíme sladký nálev, kterým budeme třešně zalévat. Nálev: na 1 l vody dáme 300 g cukru a svaříme. Třešně zalijeme horkým nálevem, sklenicím pečlivě otřeme hrdla a uzavřeme víčkem a zavaříme.

Jak dlouho zavařovat třešně

Vodu s cukrem necháme projít varem a tímto nálevem ovoce zalijeme (nálev používáme teplý, ne horký!) 2. Sklenice uzavřeme víčky 3. Sterilujeme 25 minut při teplotě 85 °C.

Jak se dělá bezový sirup

Květy bezu omyjeme a bez stonků je vložíme do velké sklenice. Přidáme cukr a zalijeme vše chladnou, ale převařenou vodou. Směs promícháme a necháme ji 48 hodin louhovat, poté ji přecedíme přes jemné plátýnko a přidáme kyselinu citronovou, kterou necháme v sirupu rozpustit.

Na co je dobrý mátový sirup

Pomáhá s nadýmáním i nechutenstvím. Její užívání se doporučuje i při nachlazení, protože inhalace máty pomáhá uvolnit ucpaný nos a zprůchodní dýchací cesty, tím uleví od bolestí hlavy i kašle. Působí protizánětlivě, ulevuje od stresu, uklidňuje a pomáhá s nespavostí. Snižuje krevní tlak a má pozitivní vliv na srdce.

Co když snim červa v třešní

Když sníte červíka, nic se nestane, ale příjemné to není

Přesto se najdou lidé, již si obsah samotné třešně kontrolují a červa vyjmou. Přes zavařováním třešní můžete červy velmi jednoduchým způsobem vypudit ven.