Co se dá udělat z vařeného masa?

Co s odřezky z masa

Ořezy z jatečného masa

„Z masitých vyrábíme burgery a klobásky. Neobsahují žádné blány, které by při minutkové přípravě zůstaly tuhé a žvýkavé. Blanité ořezy, ve kterých je méně libového masa, meleme do párků nebo špekáčků. Procházejí delší tepelnou úpravou, takže nehrozí, že byste kousli do tuhého,“ říká Vlasta.
Archiv

Co udělat s vařeným kuřecím masem

Z vařeného kuřecího masa dělám těstovinový salát a nebo ho používám do zapečených těstovin místo uzeného. Jinak jsem zkoušela kuřecí placičky a byly fakt dobrý.
Archiv

Co s vařeným masem z polévky

Jak použít maso z vývaru

Pokud se maso, které bylo základem vývaru, nerozhodnete nakrájet do polévky, můžete z něj vykouzlit další chod. Mezi ty jednodušší patří příprava pomazánky, kterou si pak můžete namazat na chléb. Budete tak mít zdravou a chutnou večeři za pár korun.

Co udělat s vařeným hovězím masem

Nejprve konzumujeme polévku, kterou můžeme podle chuti ještě zavařit například celestinskými nudlemi, potom podáváme nakrájené vařené hovězí maso, obložené syrovou nebo dušenou zeleninou, sezónními saláty, kyselými okurkami, nakládanou řepou, studenými omáčkami apod.

Co se zbylou vepřovou pečení

3. Jak zpracovat zbytky jídla: maso vařené i pečené Pokud vám zbyde maso, ať už pečené nebo vařené, můžete si udělat výbornou pomazánku. Obrané maso dejte do nádoby s nožovým mixérem, přidejte pepř, sůl, trochu majonézy či jogurtu, hořčici, zbyla-li, trochu zeleniny z polévky, česnek (vše dle chuti), a umixujte.

Jak vyuzit zbytky

Drť z ovoce nebo mrkve se hodí do základu litého těsta různých buchet nebo perníku. Zbytky kořenové zeleniny přidejte do vývaru nebo do karbanátků. Z odšťavněné zeleniny vyrobte krekry, do kterých přidáte lněná (i jiná) semínka, oříšky, koření a trochu vody.

Jak se dělá rizoto

POSTUPCibulku zpěníme na tuku,přisypeme rýži a orestujeme.Přidáme zeleninu, maso, okořeníme vegetou (můžeme použít i jiné koření podle naší chuti nebo jen sůl a pepř)Zakryjeme pokličkou a vložíme do rozehřáté trouby na 180° a pečeme asi 1 hodinu.Hotové rizoto posypeme sýrem a podáváme se zeleninovým salátem.

Co s celým kuřetem

Samozřejmě je snazší si koupit už naporcované maso, ale na druhou stranu, zpracovat celé kuře zabere jen pár minut a vy z něj můžete připravit hned 3 plnohodnotná jídla. Jak na to Stehna a křídla upečte, ze skeletu uvařte polévku a sušší prsa použijte do těstovin, rizota, sendvičů či salátu.

Co se dá udělat z vepřového masa

Na řízek se používá většinou kýta a někdy i kotleta. Téměř všechny části kromě hlavy, laloku, ocásku, kolena a nožiček se mohou dusit. Typické dušené pokrmy jsou guláš, segedín, vepřové na houbách, na kmínu nebo také na paprice. V létě se oblibě těší grilování.

Jak zavařit vepřové maso

Maso nakrájíme na větší kostky, narovnáme do umytých zavařovacích sklenic, přidáme sůl a vodu. Sklenice dobře očistíme a zavíčkujeme. Sterilujeme při 100 °C asi 2,5 hodiny. Maso je výborné jak za studena, tak i ohřáté, třeba s bramborem.

Jak se dělá hašé

Maso (zbytky z pečeně nebo vařeného masa) nakrájíme na menší kousky a smícháme s namočenými rohlíky, opečenou cibulí a rozmixujeme (rozkutrujeme) na jemnou celistvou kaši (tzv. hašé). Jakmile je směs promíchána, přidáme dle vlastní chuti majoránku, česnek, sůl, pepř a opět promícháme, aby koření dobře směs ochutilo.

Co se zbytkem hovězího masa

Jak zpracovat zbytky jídla: maso vařené i pečené

Pokud vám zbyde maso, ať už pečené nebo vařené, můžete si udělat výbornou pomazánku. Obrané maso dejte do nádoby s nožovým mixérem, přidejte pepř, sůl, trochu majonézy či jogurtu, hořčici, zbyla-li, trochu zeleniny z polévky, česnek (vše dle chuti), a umixujte.

Jak udělat pomazánku z pečeného masa

Pečené vepřové maso pokrájíme na malé kousky a dáme do mísy, kam dáme i výpek z masa nebo sádlo. Přidáme drobně pokrájenou sterilovanou papriku, kyselé okurky a cibuli. Pokud chceme pomazánku ostřejší, přidáme dle chuti trošku feferonek, chilli papriček, feferonkové pasty…

Jak zpracovat odpad z odšťavňovače

Ovocnou odšťavněnou drť zapečte do buchet

Při zpracovávání kynutého těsta na vdolky, “Honzovky” nebo koláče do něj přidejte ovocnou odšťavněnou drť. Těsto tak obohatíte o vlákninu. Jablečnou, hruškovou, ale klidně i mrkvovou odšťavněnou drť můžete také přidat do tvarohových krémů nebo marmeládových náplní.

Co se zbytky látek

Tipy na využití zbytků podle typu materiálu, inspirace

Jako stvořené pro využití menších kousků úpletů jsou ponožky (střih zde). Stejně tak dámské kalhotky i dívčí spoďárky nebo chlapecké či pánské boxerky či trenýrky můžete kombinovat z více různobarevných kousků. Z kousků úpletů můžete sešít také balonovou sukénku.

Co dát do rizota aby nebylo suché

V kastrůlku v šálku vody necháme rozpustit kostku kuřecí šťávy a nalijeme do směsi, aby rizoto nebylo suché.

Co všechno se může dát do rizota

Co je dobré vědět předem

Na základní variantu rizota potřebujete trochu oleje, cibuli, rýži, horký vývar, sůl, parmazán a kousek másla. Nejdůležitější je vybrat správný typ rýže. Z basmati ani z jasmínové rýže opravdu dobré rizoto neuvaříte.

Na co použít Vypek z kuřete

Do pánve přilijeme trochu horké vody, vína nebo vývaru, stěrkou jemně uvolníme na dně nebo na okraji pánve přichycené částečky potravin. Obsah 1-2 minuty povaříme a pak použijeme jako šťávu, kterou přelijeme nebo podlijeme hotové maso. Nesmíme ji zapomenout osolit, případně jinak dochutit.

Co se zbytky pečeného kuřete

I když by vás to možná nenapadlo, kuřecí maso se hodí také jako pomazánka. Na pánvi osmahněte nadrobno nakrájenou cibulku, posypte solí, pepřem a paprikou. Přidejte i kousky kuřecího masa. Vyjměte z pánve a směs rozmixujte v mixéru.

Jak zpracovat vařené vepřové maso

Z vařeného i pečeného masa můžete připravit vynikající oběd či večeři za pomoci těstovin, rýže, brambor a zeleniny. Zbytky masa stačí pokrájet na nudličky nebo pomlít, podusit na cibulce, přidat zeleninu dle chuti (hrášek, mrkev, kukuřice, žampiony), smíchat s uvařenou rýží a vytvořit rychlé rizoto.

Co vařit z masa

PodkategorieKonfitované vepřovéŠunkový perkelt.Asijská kohoutí polévka z multifunkčního hrnce.Hovězí kližka na mrkvi a pórku z pomalého hrnce.Kuřecí roláda s nádivkou, zabalená do listového těsta.Grilovaná marinovaná krkovička s žampionovou omáčkou.Plátky vepřové panenky podle asijské kuchyně

Jak dlouho zavařovat vařené maso

Zavařovací sklenice naplníme teplým pečeným masem asi do ¾ výšky sklenic, vypečenou šťávu do sklenic rozdělíme. Okraje sklenic pečlivě otřeme papírovou utěrkou, zavíčkujeme a zavařujeme v hrnci zalité vodou do výše obsahu ve sklenicích při 100 º C od začátku varu 1 hodinu. Sklenice vyndáme a necháme zchladnout.

Proč zavařovat maso dvakrát

Maso, ale i zeleninu či houby ve slaném nálevu zavařujte první den 2 hodiny při 100 °C, nechte vychladnout a po 24 hodinách zavařujte opět při 100 °C alespoň hodinu. Zničí se tím všechny bakterie, jejich spory a případně vzniklý botulotoxin (jedná se o látku bílkovinné povahy citlivou na vysoké teploty).

Co se dává do sekané

Aby sekaná byla dobře ochucená

Do sekané patří cibule, česnek a majoránka. A taky vajíčko, ale to spíš kvůli soudržnosti. Cibuli a česnek byste měli podusit a nechat změknou na trošce tuku, než je přidáte do masové směsi.

Jak se dělá masová pomazánka

Maso pomeleme na masovém mlýnku. Cibuli oloupeme a nakrájíme na drobno, stroužky česneku oloupeme a utřeme. K masu přidáme tavený sýr, cibuli, česnek, hořčici, kečup a promícháme. Dochutíme pepřem a solí dle chuti.