Co se dá USIT že softshellu?

Co ušít že zimniho softshellu

Materiál je pevný, na omak silnější než klasický softshell, ale přitom nijak nepoddajný. Vyrobit z něj umíme leccos – bundy, kabátky, overaly pro miminka, kombinézy, kalhoty do pasu i s laclem, nebo rukavice. I nánožník na kočárek. A ať zodpovíme ten zásadní dotaz: ano, věcičky ze zimního softshellu jsou do zimy.
Archiv

Co se zbytkem softshellu

Z větších zbytků softshellu můžete ušít třeba rukavice. Dámské rukavice, dětské palčáky i rukavičky bezpalečky. Větší kousky softshellu se dají využít na barevná kolena u softshellových kalhot a kapsy u softshellových bund (střihů v nabídce je víc).
Archiv

Jak využít zbytky látek

Co ze zbytků látek1) Jednoduchý vak. Ze tří různobarevných látek vykouzlíte praktického pomocníka do města, na trénink i dovolenou.2) Čelenka v bohémském stylu.3) Na sluchátka.4) Pytlíčky na všechno.6) Jehlan na drobnosti.8) Ohřívací zajíček.9) Pro nerušené snění10) Letní klobouk ze zbytku.

Na co je softshell

Co je softshell Jedná se o souhrnné označení moderních vícevrstvých funkčních materiálů, které se používají převážně k výrobě outdoorového oblečení a bot. Například sportovních kalhot nebo bund. Název vznikl spojením dvou anglických slov “SOFT” měkká a “SHELL“ schránka nebo skořápka.

Kdy nosit softshell

Nejlepších výsledků dosahuje softshell při použití v horších klimatických podmínkách (jaro, podzim, mírnější zima, chladnější léto). Nehodí se do horkých letních dnů ani do třeskutých mrazů. A také každý druh softshellu se hodí na něco jiného.

Co je letni softshell

Letní – u tohoto softshellu často vnitřní vrstva chybí nebo je tvořena tenoučkou vrstvou úpletu. Z venku je vodoodpudivá vrstva a mezi (pokud má vnitřní vrstvu) je funkční membrána. Gramáž letního softshellu bývá kokem 200 g/m2. Tento softshell je z nich nejtenčí, jeho využití vidím v oděvech první pomoci na výletě.

Jakou jehlu na softshell

Nejčastěji si zvolíte zlatou střední cestu, universální jehlu, sílu jehly 80/12. vyzkoušejte prošít 2 vrstvy a podívejte se na steh, jestli je rovnoměrný a materiál není poškozený. Pokud je materiál silný, nebo je zde více vrstev, zvolte sílu jehly 90/14.

Co se šije z úpletu

Úplety jsou 100%bavlna – vhodné na dětské oblečení, body, pyžamka, čepičky, nákrčníky, sukýnky, šatičky. Bavlněné úplety s elastanem – větší pružnost oproti bavlněným – vhodné na trička, šaty, sukně, čepičky, nákrčníky, podšívky do kapucek.

Co se šije z krepu

Tkanina bývá nemačkavá a nežehlí se, proto se často používá na povlečení nebo při šití dětských oděvů. Setkat se můžeme s krepem s širokým nebo úzkým řádkem, v různých barvách a vzorech. Z krepu si s námi můžete ušít třeba: zástěrku, výbavu malé kuchařinky nebo povlečení a mantinel.

Kdy nosit letní softshell

Gramáž jarního softshellu bývá kokem 290 g/m2. Není tak teplý jako zimní, protože je teplá fleecová vrstva nahrazena úpletem. Je prima na jaro a podzim, ale i chladnější letní dny a večery. Ideální dětem na tábory na noční hlídky i ranní rozcvičky:-).

Jak se starat o softshell

Softshellové bundy i kalhoty většinou snesou praní do 40° C, ale přikláníme se spíše ke 30° C a šetrnému praní. Oblečení je vhodné dobře vymáchat, aby se prací prášek skutečně dobře odstranil. Pokud to výrobce nedovolí, bundu ani kalhoty neždímejte a nesušte v sušičce. Vyperte, vymáchejte, neždímejte.

Jak dlouho schne softshell

Softshell rychle schne, takže více než 800 otáček za minutu není nutných. Než dáte prádlo do pračky, zkontrolujte, zda jsou prázdné kapsy a zapnuté všechny zipy (normální i suché), ať nedojde ke zbytečnému zatržení vláken.

Jak vyžehlit softshell

Softshell se žehlí na dva puntíky, maximálně 2,5, přes pečící papír. Osobně bych vždy softshell nejprve vyprala, vypráním se pomačkání ztratí a není třeba žehlit. Žehličku na softshell používám jen na nažehlení reflexních nažehlovaček.

Jak poznat rub a líc

U všech látek nejspolehlivější určení rubu a líce je podle rozpínek, tj dírek v kraji látky. Dírky po rozpínkách jsou propíchnuté z rubu na líc, dírky na lícu jsou tedy hrubší na pohmat.

Co šít z Teplakoviny

Z teplákoviny si ušijete hřejivé tričko, mikinu, streetové kalhoty i elegantní šaty na příjemný večer. Dětskou teplákovinu ve své dílně proměníte v pohodlné tepláky a soupravy pro své nejmenší. Mrkněte na teplákovinu s potiskem (oblíbená je teplákovina maskáč, superman i mimoni) i na jednobarevnou teplákovinu.

Co síť z mušelínu

Co šít. Z mušelínu ušijete pohodlné letní kousky, na své si přijdou i milovníci bohémského stylu. Hodí se jak pro oblečení dospělých (kraťasy, sukně, šaty, halenky, tuniky, kalhoty, aj.), tak miminek (body, tepláčky, kloboučky, aj.).

Co se sije z Popelinu

Používá se na košile, halenky, sukně, šaty, ale i domácí textil a dekorace. Kromě bavlněného popelínu se můžeme potrkat i se směsovým, vlněným i hedvábným. Z popelínu si s námi můžete třeba ušít: zástěrku, tuniku, šaty, sukni, kalhoty, košilové šaty atd.

Co nosit pod softshell

V tomto případě pod softshell je třeba vždy nosit dodatečnou zateplovací vrstvu (tlusté termoprádlo, fleece nebo mikinu).

Na jaký program prát softshell

Podobně jako s bundou ze softshellu zacházejte i s bundou péřovou. Perte v ruce nebo na jemný program s teplotou do 30 ⁰C. Stejně tak pořiďte speciální prací prášek na peří, který obsahuje tuk z ovčí vlny. Dejte vždy pozor na cedulku u bundy, některé péřovky se totiž nesmí do pračky dávat vůbec!

Jak impregnovat softshell

Postup při impregnaciVyprání softshellek v pračce (Julči TIP: pozor, pokud by zůstala na oblečení špína, impregnací by se mohla zakonzervovat).Zapnutí všech zipíků.Nastříkání impregnace na vzdálenost 15 cm (nebo dle výrobce) v dobře větratelné místnosti, nebo venku.Pro lepší vstřebání použijeme houbičku.

Co se šije z mušelínu

Z mušelínu lze ušít nejen oblečení, ale i dětské plenky a zavinovací dečky, přikrývky, utěrky, povlečení, osušky a spoustu dalšího. Díky jeho savosti a prodyšnosti je vhodný zejména na letní oblečení, kdy tyto vlastnosti nejvíce oceníme.

Jak šít Teplákovinu

Při šití úpletů je zásadní nepoužívat rovný steh – látka je pružná, ale steh nepruží a při nošení by stehy popraskaly. Potřebuju-li rovný steh, používám místo něj entlovací steh nastavený na malou šířku (kolem 0,5 mm: např. asi 0,4 mm pro ba. jednolíc a nepružnou teplákovinu) a střední délku.

Na co je vhodný mušelín

Mušelín je nejběžnější jako nebělená, nebo bílá látka, vyráběná z mykané bavlněné příze. Často se používá při výrobě vzorů pro oděvy, nebo záclony a opony, ovšem dá se použít i v čalounictví. Mušelín je prodyšný a je dobrou volbou pro oděvy v horkém, suchém klimatu.

Jak lemovat mušelín

Stříháme tedy rovnou dvě vrstvy materiálu. Proto je potřeba si mušelín dobře vyrovnat. Přeložený střih umístíme kolmo po útku (pomáhala jsem si krejčovským metrem), přidržíme a rozevřeme, aby byly obě strany stejně položené. Přišpendlíme střih a než začneme stříhat, promyslíme si švové přídavky.

Co ušít z flanelu

Flanel je lehký a hřejivý. Šijí se z něj košile, pyžama, domácí oděvy, ale i povlečení a jiný bytový textil. Z flanelu si s námi můžete ušít třeba: pyžamo nebo povlečení a mantinel.