Co se dává do kuřecí polévky?

Co dát do kuřecího vývaru

Kuřecí krky, žaludky, srdíčka i játra dodají hlavně výraznou chuť. Můj oblíbený poměr je 1 kg křídel, 1 kg hřbetů a k tomu jedny drůbky. Na přesném výběru zeleniny nezáleží a v minimální variatně uděláte dobrý vývar jen s přidáním cibule a mrkve. Celer, stonky petržele a česnek ale udělají chuť vyváženější.
ArchivPodobné

Co použít místo vývaru

Některé polévky jsou proto založené na mléku (kyselka, koprová polévka), jiné uvítají přídavek rajčatového pyré (italské minestronky), další se například spoléhají na čarovnou moc vody z namáčení sušených hub. To vše jsou právoplatné chmaty a polévce opravdu prospějí, pokud není vývar po ruce.

Jak na silný kuřecí vývar

A přichází čas na další trik – pokud máte dostatek času a chcete mít svůj vývar opravdu nejpoctivější, rozžhavte troubu asi na 180 stupňů a na plechu do ní dejte kosti (maso) opékat. Zhruba po 20 minutách krásně zezlátnou a barvě vývaru dodají šmrnc.
Archiv

Jak udělat dobrý kuřecí polévka

Postup přípravyDo osolené vody vložíme celá kuřecí stehna a na kousky nakrájenou očištěnou zeleninu.Společně vaříme, dokud nejsou kuřecí stehna měkká.Poté maso vyjmeme.Přidáme Masox a zavářku, kterou si připravíme z vajíčka, mouky, mléka a špetky soli.Podle potřeby dosolíme a dochutíme (česnek, maggi apod.)

Čím vylepšit vývar

Na dva litry polévky stačí dva bobkové listy, tři až čtyři kuličky nového koření a osm až deset kuliček pepře. Někdo si to nedovede představit bez snítky aromatického libečku nebo kerblíku, my se zejména u hovězího vývaru přimlouváme za přidání snítky tymiánu a hladkolisté petržele.

Co do vývaru místo nudlí

Kapání do polévky je tradiční způsob, jak zahustit polévku a zasytit strávníky. Díky vajíčkům také do polévky propašujete bílkoviny a minerály, které se vždycky hodí. Kapání se dělá přes vidličku, hrubé síto nebo cedník. Výsledkem mají být malé hrudky vzdáleně připomínající halušky.

Co se dává do polévky

Nejoblíbenější koření do polévkybobkový list. Bobkový list patří k základním kořením české i světové kuchyně.borščbylinky do polévky.celer.cibule.citronová tráva.černý pepřčesnek.

Jaké koření do vývaru

Na vývar je nejlepší směs divokého koření, tedy bobkového listu, nového koření a celého pepře. Pro zvýraznění chuti ho můžete nasucho orestovat na pánvi a poté přidat do vývaru. Ale nepřehánějte to s ním. Na jeden litr vody bohatě stačí jeden bobkový list, dvě kuličky nového koření a 4 kuličky pepře.

Jaké koření do kuřecí polévky

Ingredience

1 ks petržel
3 ks bobkový list
5 kuliček nové koření
5 kuliček celý pepř
podle chuti

Jak dlouho vydrží kuřecí polévka v lednici

Vývar, pokud má na sobě přirozenou tukovou vrstvu, vydrží v lednici i několik týdnů. V úvodní dietě je však dobré konzumovat vývar co nejčerstvější, ideálně vařit nový každý den.

Co přidat do polévky

Vložkami mohou být: Vařená zelenina, vejce tepelně zpracovaná, svítky, celestýnské (fritátové) nudle, sedliny, smažené vložky z vaječného těstíčka, krutony.

Jaké koření se dává do polévky

pepř, muškátový květ a oříšek, bobkový list, tymián, hřebíček, zázvor, libeček, petržel, mrkev, celer, pastiňák, nové koření.

Z jaké mouky se dělá kapání do polévky

Jakou mouku použít Můžeme použít hladkou, polohrubou nebo hrubou. Chybu neuděláme ani s dětskou krupičkou. Rozdíl bude ve výsledném vzhledu a chuti – z hrubé mouky a krupičky bude kapání nadýchanější, z hladké mouky "hladší a pevnější".

Co dát do polévky místo nudlí

Nedělní oběd u babičky je synonymem pro poctivý vývar s vynikající zavářkou. Nudle jsou složitým procesem, můžete je však nahradit jednodušší variantou, tedy domácím drobením či strouháním. Jednoduché těsto jen nastrouháte do vývaru.

Kdy dát sůl do vývaru

Půl hodiny před koncem vaření masa přidejte do vývaru očištěnou kořenovou zeleninu a zelené bylinky. Taky byste měli polévku v této fázi finálně nebo téměř finálně dosolit, a to zarovnanou lžičkou soli na jeden plánovaný litr polévky.

Proč jíst vývar

Vývar má protizánětlivé a antioxidační účinky, podporuje látkovou výměnu, zlepšuje kvalitu spánku, podporuje zdraví kloubů, zmírňuje projevy artrózy, napomáhá celkovému zdraví kostí, ale i fungování mozku. Vývar obsahuje velmi málo kalorií a přesto dokáže dobře zasytit. Proto umí být skvělým pomocníkem při hubnutí.

Jaké koření do kuřecího vývaru

Ingredience

1 ks petržel
3 ks bobkový list
5 kuliček nové koření
5 kuliček celý pepř
podle chuti

Jaké bylinky do polévky

Vhodné bylinky do polévekEstragon. Tato bylinka se výborně hodí do francouzských polévek nebo cibulačky, ze kterých udělá kulinářský skvost.Libeček je tradiční bylinkou do polévek. Jednou z nejpoužívanějších bylinek do polévek je libeček.Oregano.Řeřicha.Medvědí česnek.Pažitka.

Co dělat když se zakalí vývar

Pokud se vám polévka přece jen zakalí, vyšlehejte tuhý sníh z bílků, vmíchejte ho do vychladlého vývaru a zahřívejte, až se bílky vysrážejí.

Jakou vodou dolít vývar

Ze začátku se bude na povrchu tvořit pěna. Tu je potřeba sbírat lžicí nebo děrovanou naběračkou, vývar by zbytečně kalila. Kal ovlivňuje i chuť – v polévce zůstane „písek“ z kostí a zeleniny. Během táhnutí pravidelně kontrolujte, zda není potřeba dolít vodu (přidávejte vždy studenou), nikdy ale nemíchejte.

Jak dlouho se muze jíst vývar

Po zchlazení vydrží vývar v ledničce až pět dní. Můžete ho také zamrazit, zmražený vývar vydrží přibližně tři měsíce.

Co přidat do vývaru

Mezi typickou vývarovou zeleninu patří cibule, mrkev, petržel a celer, případně je možné přidat další druhy jako pórek. Nemusíte ji loupat, stačí důkladně očistit. Z koření doporučujeme pepř celý, nové koření a bobkový list. Vývar můžete ozvláštnit i libečkem, listovou petrželí nebo tymiánem.

Jak nemít zakalený vývar

Chcete-li mít vývar čirý a ničím nezakalený, je potřeba kosti nejdřív připravit. Důkladně je omyjte studenou vodou, potřete kapkou oleje a asi deset minut pečte v troubě vyhřáté na 200 °C. Zbavíte je tak přebytečných bílkovin, které způsobují zakalení, a zároveň bude chuť, již vývaru dodají, intenzivnější.

Jak opravit zakalenou polévku

Pokud se vám polévka přece jen zakalí, vyšlehejte tuhý sníh z bílků, vmíchejte ho do vychladlého vývaru a zahřívejte, až se bílky vysrážejí.

Proč se zakalí vývar

Častou chybou je, že vývar není čirý, jak by měl být, ale zakalený. Částečně je to proto, že jste poctivě nesbírali pěnu. Druhou příčinou je, že se vařil a nebublal. Na vyčištění jsou dvě cesty.