Co se dává do zeleninové polévky?

Co dát do Zeleninove polevky

Jejím základem jsou vždy rajčata, nejčastěji se přidává česnek, cibule, paprika, okurky. Podává se rozmixovaná do hladka. Opomenout nelze ani vietnamskou polévku pho. Nejčastěji se do misky s hovězím vývarem dají rýžové nudle, pokrájené maso, zázvor, jarní cibulka, čerstvý koriandr, limetka a pokrájená chilli paprička.

Co se dává do polévky

Nejoblíbenější koření do polévkybobkový list. Bobkový list patří k základním kořením české i světové kuchyně.borščbylinky do polévky.celer.cibule.citronová tráva.černý pepřčesnek.
Archiv

Co dát do polévky místo nudlí

Kapání do polévky je tradiční způsob, jak zahustit polévku a zasytit strávníky. Díky vajíčkům také do polévky propašujete bílkoviny a minerály, které se vždycky hodí. Kapání se dělá přes vidličku, hrubé síto nebo cedník. Výsledkem mají být malé hrudky vzdáleně připomínající halušky.

Co do Zeleninoveho Vyvaru

Za naprostý základ každého zeleninového vývaru se považuje cibule, mrkev a celer. Francouzská kuchyně upřednostňuje spíš celer řapíkatý, naše středoevropská kuchyně zase celerovou bulvu. Pro začátek vezměte stejný díl od každé této základní zeleniny.
Archiv

Jaké koření dát do zeleninové polévky

Zhruba po 2 minutách přidám nakrájenou kořenovou zeleniny – mrkev, petržel a řapíkatý celer – tento způsob má velký vliv na celkovou chuť této polévky. Restuji ještě asi 10 minut, během kterých dám do polévky pár kuliček nového koření a pepře (v pytlíčku z gázy), petrželovou nať, bobkový list nebo tymián, a dosolím.

Jak udělat dobrou zeleninovou polévku

Postup přípravy receptu

Velkou cibuli nakrájíme najemno a na másle zpěníme. Přidáme nadrobno nakrájenou kořenovou zeleninu (dávám mraženou směs pod svíčkovou) a osmažíme. Přidáme brambory nakrájené na kostičky, zasypeme asi 2 lžičkama papriky a rozmícháme. Zalijeme vroucí vodou, osolíme, opepříme a uvaříme doměkka.

Jak se dělá zeleninová polévka

Postup přípravy

V hrnci rozehřejeme máslo a na něm 2 minuty restujeme cibuli a mrkev. Zasypeme krupičkou, promícháme a opět restujeme 2 minuty. Přidáme ostatní zeleninu (česnek necháme na závěr), zalijeme horkou vodou, osolíme, přidáme kuličky pepře a libeček. Zakryté pokličkou vaříme slabým varem 20 minut.

Co je Kapani do polévky

Kapání je o tom, že směs z vidličky či lžíce poměrně jednoduše odkápne do polévky. Pokud je to stále řídké, přidejte mouku. Pokud jste to s moukou přepískli, tak stačí i malá lžička vody, ale s vodou opatrně.

Jak zahustit zeleninovou polévku

Zeleninové polévky můžete snadno zahustit tak, že při vaření přidáte víc zeleniny a část z ní pak rozmixujete dohladka. Touto kaší pak pokrm rychle zahustíte. Polévka získá nejen na krémovitosti, ale bude mít i výraznější chuť. Tyto polévky můžete zahustit i přidáním červené čočky.

Kdy přidat zeleninu do vývaru

Obsah hrnce pomalu přiveďte těsně pod bod varu a průběžně sbírejte sraženou bílkovinu, tuk a další nečistoty z vývaru. Zhruba po půl hodině, když se přestane tvořit pěna na hladině, přidejte cibuli, česnek a koření. Nechte táhnout podle potřeby a na posledních pár hodin do hrnce přidejte zeleninu a petrželovou nať.

Jak se vaří zeleninová polévka

Postup přípravy

Do hrnce dáme vařit asi 1-1,2 litru vývaru nebo vody. Pokud použijeme vodu, přidáme kostku zeleninového bujónu a necháme ho úplně rozpustit. Poté přidáme 1 šálek mražené zeleniny a necháme vařit do změknutí. Polévku není třeba dochucovat, ale kdo má rád slanější, může dosolit.

Jak ochutit zeleninovou polévku

Je asi jasné, že máslo, sádlo nebo olivový olej udělají své, tyhle výrazné tuky vám pomůžou polévku rozvonět a dochutit víc než obyčejný nevýrazný řepkový nebo slunečnicový olej či petrochemický margarín.

Jak dlouho se vaří zelenina v polévce

Vodu v hrnci přiveďte k varu. Do vařící vody vhoďte zeleninu a nechte bublat 30 vteřin až minutu. Poté zeleninu vyndejte a vhoďte do misky s ledem, aby se přestala hned vařit a zchladila se.

Z jaké mouky se dělá kapání do polévky

Jakou mouku použít Můžeme použít hladkou, polohrubou nebo hrubou. Chybu neuděláme ani s dětskou krupičkou. Rozdíl bude ve výsledném vzhledu a chuti – z hrubé mouky a krupičky bude kapání nadýchanější, z hladké mouky "hladší a pevnější".

Jakou mouku na noky do polévky

Pro přípravu noků do polévky budete potřebovat tři základní ingredience: hrubou mouku, vejce a máslo. K nim můžete přidat například sušený česnek, sekanou petrželku, majoránku nebo libeček. Příprava zabere pouze pár minut, stejně tak vaření.

Čím zahustit polévku bez lepku

PolévkyZeleninové polévky: používám tyto zavářky, které polévky skvěle zahustí a dodají jim výživovou hodnotu a sytost: quinou, jáhly, čirok, rýži, bezlepkové ovesné nebo pohankové vločky, případně červenou čočku.Bramboračka, luštěninové polévky: bramboračku zahušťuju klasickou suchou jíškou.

Čím zahustit polévku zdravé

rozmačkáním části brambor v polévce: Použijeme šťouchadlo na brambory, část brambor ponecháme v celku. strouhanou nebo rozmixovanou zeleninou: Uplatní se hlavně u zeleninových nebo luštěninových polévek. osmahnutou cibulkou: Do polévky ji propasírujeme přes sítko nebo ji rozmixujeme.

Co se dává do vývaru

Ve vývaru určitě nesmí chybět mrkev, celer, petržel a cibule. Ideálně počítejte s dvojitou dávkou zeleniny – ta z táhnutí je příliš měkká, vyvařená a všechnu chuť předala polévce, takže po scezení nastoupí druhá porce, tentokrát čerstvá. Na mrkev dávejte pozor: kdyby jí bylo moc, bude vývar příliš sladký.

Co do polévky místo brambor

Polévka chutí i vzhledem připomínající klasickou bramboračku. Místo brambor použijeme tuřín, který byl dříve na našem území velmi rozšířenou a oblíbenou zeleninou. Tuřín se dá někdy koupit ve zdravé výživě, nebo v Makru. Ale jde i dobře nahradit kedlubnou.