Co se dává na Ytong?

Jaké vnitřní omítky na Ytong

Pro zhotovení vnitřní omítky v interiéru je vhodné použít vápenocementovou omítku Ytong. Vlákny vyztužená omítka díky nízkému součiniteli tepelné vodivosti a vysoké paropropustnosti zlepšuje tepelněizolační vlastnosti zdiva, redukuje vlhkost a omezuje tak vznik plísní na povrchu stěn.

Čím brousit pórobeton

Škrabák na porobeton je ruční pracovní nářadí používané pro odstranění nerovností z lehkého porobetonového zdiva Ytong.

Jak brousit Ytong

Škrabák s osmi řadami čepelí je nepostradatelným pomocníkem při vyzdívání z pórobetonových tvárnic. Snadno s ním odstraníte nerovnosti samotných tvárnic během vyzdívání nebo nerovnosti již hotových stěn celoplošným broušením. Vyrovnání pomocí tohoto škrabáku je opravdu rychlé.

Jakou Perlinku na Ytong

Na ytong tepelně izolační omítka ytong vnější perlinka + 10 mm, vnitřní 6 mm drážky a exponovaná místa perlinka.
Archiv

Jak dlouho schne Ytong

Vlastnosti materiálu Ytong po navlhnutí Pod vodou materiál úplně provlhne za cca 2 až 3 dny. Rychlost nasáknutí je přitom nižší než u cihel.

Jak lepit obklady na Ytong

Obkladač zastává nanesení pouze lepidla bez omítek a perlinky, děkuji za odpověď. Především je potřeba brát zřetel na to, že; základním předpokladem správného postupu pro povrchovou úpravu Ytongu, je jeho zbytková vlhkost pod hranicí 10 % Pórobeton je totiž velmi náchylný k smršťování během vysychání.

Čím udělat drážky do Ytongu

Drážky pro rozvody a elektroinstalace snadno vytvoříte ručním drážkovačem. Zaznačte si jejich polohu a podle ní tahejte drážkovačem, než dosáhnete požadované šířky a hloubky. Práci může ulehčit elektrický drážkovač, u kterého nastavíte šířku drážky a on provede řez za vás.

Jakou omítku na porobeton

Ideální pro omítání pórobetonového zdiva je vápenocementová jednovrstvá omítka nanášená v jednotné tloušťce cca 10 mm.

Jak řezat Ytong

Na řezání tvárnic se hodí ruční pila na pórobeton, ale postačí i obyčejná pilka na dřevo.

Kdy se používá perlinka

Perlinka. Perlinka se používá při omítání na polystyren, desky z minerální a jiné izolace, ale i na OSB desky a další materiály. Též se vkládá do omítek silných několik cm a více ve starých domech. Pokud zde chceme dostat stěny do vodováhy, na některých místech (obzvláště pod stropy) dosahuje omítka i 10 cm a více.

Jak lepit obklad na Ytong

Obkladač zastává nanesení pouze lepidla bez omítek a perlinky, děkuji za odpověď. Především je potřeba brát zřetel na to, že; základním předpokladem správného postupu pro povrchovou úpravu Ytongu, je jeho zbytková vlhkost pod hranicí 10 % Pórobeton je totiž velmi náchylný k smršťování během vysychání.

Proč stavět z Ytongu

Nasákavost je u pórobetonu vyšší než u cihel a při nesprávném zacházení může pórobeton navlhnout, což vám způsobí komplikace a stavba se kvůli tomu může zpozdit. Při důkladné péči o stavbu i dům se není u pórobetonu čeho bát.

Co je lepší Ytong nebo Porotherm

Jediný rozdíl u Heluzu a Porothermu oproti Ytongu je v tom, že Heluz a Porotherm tu cihlu přepálí a tím se nějakých těch škodlivin zbaví (nevěřím, že všech) a tím je zdravotně méně závadný než Ytong.

Jak založit první řadu Ytong

První řadu tvárnic ukládáme na vápenocementovou nebo tepelněizolační maltu, jejíž tloušťka se může měnit v závislosti na nerovnosti základu, minimálně by však měla být ve vrstvě 12 mm, určené první srovnávací tvárnicí. Dbáme na vodorovnost ve všech směrech, především v napojení stěn.

Jak omítnout porobeton

Ideální pro omítání pórobetonového zdiva je vápenocementová jednovrstvá omítka nanášená v jednotné tloušťce cca 10 mm. Předpokladem pro zdárnou aplikaci je přesné vyzdění podkladu tak, aby nebylo nutné omítkou vyrovnávat nerovnosti a tím pádem nanášet omítku v rozdílných tloušťkách.

Jakou Drážkovačku

Do 1 700 W – v domácí dílně vám postačí drážkovačky s výkonem do 1 700 W. Nejméně výkonné nástroje mají výkon okolo 900 W a umožnují používat kotouče s průměrem do 125 mm. Hloubka řezu je v tomto případě okolo 18 mm. U drážkovaček s výkonem okolo 1 200 W je již hloubka řezu cca 40 mm.

Jak se dělá omítka na Ytong

Na dvacetikilový pytel vnější omítky Ytong postačí 8 l vody. Do čisté nádoby nalijte vodu a za stálého míchání do ní přidávejte suchou směs. Nízkootáčkovým míchadlem míchejte do té doby, než bude mít omítka optimální konzistenci. Zpracovanou směs nechte 5 minut odstát a poté ji znovu důkladně promíchejte.

Jakou venkovní omítku na Ytong

Nejčastěji se na Ytong používá štuková omítka, respektive kombinace lepidla a štuku. Stejně jako u malování zdí či spousty jiných činností je i pro vnitřní omítku důležitá penetrace. Podklad byste měli penetrovat akrylátovou penetrací v poměru 1:10. Až penetrace uschne, natáhněte na podklad lepidlo.

Čím natáhnout Porfix

Omítání zdiva PORFIX

Doporučené typy omítek na zdivo PORFIX: 0610KVK Jádrová omítka strojní 0630 KVK. Jednovrstvá omítka strojní, 0330 KVK. Jednovrstvá štuková omítka strojní a ruční, 690 KVK Thermoizolační omítka strojní, 0625 KVK Sádrová lehčená omítka.

Čím řezat Hebel

Na řezání pórobetonových tvárnic se používá ruční pila určená přímo pro tento druh materiálu. Pokud vám toto nářadí doma chybí, stejnou práci odvede i obyčejná pila na dřevo. Pila určená přímo pro pórobeton má větší diamantové zuby.

Proč se dává perlinka

Perlinka je laminovaná sklo-vláknitá mřížková armovací umělá tkanina. Je určená ke zpevnění nových ale i starých omítek, stavebních lepidel nebo stěrkových hmot. Perlinkou vyztužené povrchy nepraskají a mají větší pružnost a pevnost. Je určena k vnitřnímu i vnějšímu použití.

Co se dává pod obklady

Pokud se jedná o savý podklad, aplikujeme před lepením obkladů a dlažeb penetraci weberpodklad A, ředěnou vodou v poměru 1:5. Pokud se jedná o nesavý podklad, použijeme adhezní můstek s pískem weberpodklad haft neředěný.

Čím natřít Ytong

Tradičně se používají lepidlo C1T/Stachema, případně lepidlo na fasády Bigmat , které je o něco dražší. Obě fungují velmi dobře.

Jak dlouho vydrzi dům z Ytongu

Argumenty pro jednovrstvové zdivo Ytong Lambda YQ 450 a 500 mm (550mm) Stěnu zpracovává zednická skupina v jednom pracovním kroku, není potřeba další pracovníky, další pracovní postupy, odpadá časová koordinace v návaznosti na montáž různých doplňků a podobně. Zdivo je odolné a má prakticky neomezenou životnost.

Proč stavět z cihel

Stabilnímu postavení v široké nabídce stavebních materiálů vděčí cihla množství svých masivních výhod, z nichž můžeme jmenovat ty nejpodstatnější: ideální tepelná ochrana. vyvážená tepelná stabilita. přirozená prostorová klima.