Co se hodí k Modremu saku?

Jakou košili k modrému saku

Zkuste si k světlemodré košili v námořnickém modrém obleku dopasovat černou kravatu nebo na méně formální příležitosti zvolte vzhled bez kravaty se světlemodrou košilí s černými detaily, knoflíky ap. Uvidíte, jak skvěle budete vypadat!
Archiv

Co k modrému saku

Světle modrá vypadá dobře s kapesníkem do saka a kravatou v zelené barvě. Triadická Triadické barvy jsou tři barvy na kole barev, které mají mezi sebou stejnou vzdálenost. Výsledkem je vyvážená kombinace více barev.
Archiv

Jak kombinovat modré sako

Pokud máte ráda spíše světlejší bravy, zkuste nakombinovat světle modrou spolu s bílou, šedou či béžovou barvou. Tmavší odstíny naopak vyniknou v kombinaci s jasnými barvami, například se žlutou, oranžovou či křiklavě růžovou. Vsadit ale můžete i na klasiku (černou, bílou, šedou).
Archiv

Co se hodí k šedému saku

Jedná se o ideální řešení pro chladnější dny. K šedému saku si vyberte tmavě modré nebo bordó kalhoty, díky tomu vytvoříte casual a zároveň elegantní outfit do práce. Taková událost, jakou je svatba blízkých, si bezesporu vyžaduje elegantní oblečení.

Kdy nosit kravatu a kdy motýlek

Kravata je ze společenského hlediska na stejné úrovni jako motýlek, pouze snad s výjimkou smokingu či fraku, ke kterým by měl být vždy volen motýlek. V ostatních případech je pouze na vás, které z těchto variant dáte přednost.

Jaké barvy oblečení se k sobě hodí

Nejčastěji se při oblékání využívá kombinace 2 barev, ale chybu neuděláte ani v případě 3 sousedících odstínů. Skvěle se k sobě budou hodit žlutá a zelená stejně jako tmavě a světle modrá. Komplementární barvy jsou naopak k sobě vzájemně kontrastní a skvěle se doplňují.

Jak sladit modrý oblek

Modrý oblek & moderní kombinace

Oblek je hladký jednobarevný nebo s nepatrným vzorem svislého proužku. Barevně lze kombinovat jakékoli barvy od bílé (košile) po červenou kravatu. Ke královské modré nejlépe ladí hnědá barva kravaty, obuvi a opasku.

Jak sladit motýlka

Nejčastěji se motýlek ladí s kapesníčkem v klopě saka, ale vzhledem k tomu, že ženichové v poslední době stále častěji nechávají sako doma, motýlek obvykle doplňuje kšandy, ponožky nebo obojí. Navíc, právě teď trend zvolit motýlka a kapesníček se stejným vzorem pomalu začíná ustupovat do pozadí.

Co obléct pod sako

Pro formálnější elegantní vzhled doplňte váš outfit košilí, svetrem nebo rolákem a obujte si kvalitní kožené boty. Pokud chcete dosáhnout ležérnějšího vzhledu, oblékněte si pod sako jednobarevné tričko. Takto oblečení můžete vyrazit na posezení s přáteli nebo na procházku městem.

Jak kombinovat šedou

Nejsnazší je kombinovat šedou barvu s teplými barvami jako je červená, žlutá, růžová, nebo oranžová. Výsledkem je pak pozitivní veselé útulné prostředí, které vás naladí na tu správnou vlnu. Šedé barvě sluší i kombinace s přírodními tóny jako jsou odstíny hnědé nebo zelené.

Kdy se nosí černá kravata

„Ples je večerní společenská událost, a tak je černá pro pány prostě povinná. Obecně dress code přikazuje, aby muži na všechny večerní společenské příležitosti po 18. hodině zvolili černou. Samozřejmě výjimkou jsou akce, kde je na pozvánce uveden jiný dress code.

Kdy si nebrat kravatu

Neformální situace vyžadují neformální oděv. Večírek s uvolněnější atmosférou nebo návštěvu menšího divadla také přežijete bez kravaty. Žádná kravata je lepší než nečistá kravata. Pokud si kravatu ušpiníte nebo jakkoliv viditelně poškodíte, raději ji sundejte.

Jaká barva se hodí ke skořicové

Skvěle vypadá s bílou, krémovou a šedou a nic nezkazíte kombinací s džínovinou, ať už světlou či tmavou. Máte-li pocit, že na oblečení není tenhle odstín nic pro vás, poohlédněte se po doplňcích, uvidíme, jestli odoláte třeba takové kabelce nebo kotníčkovým botám.

Jak kombinovat outfit

Nejčastěji se při oblékání využívá kombinace 2 barev, ale chybu neuděláte ani v případě 3 sousedících odstínů. Skvěle se k sobě budou hodit žlutá a zelená stejně jako tmavě a světle modrá. Komplementární barvy jsou naopak k sobě vzájemně kontrastní a skvěle se doplňují.

Jakou vestu k modrému obleku

Nebojte se doplnit tmavě modrý oblek například světlejší modrou vestou nebo naopak světle modrý oblek tmavší vestou. Nemusíte se držet ani stejné barvy a vzít si k modrému obleku šedou vestu. Díky barevnému kontrastu budete vypadat osobitě a dáte najevo, že módě rozumíte.

Jaká košile k motýlku

Motýlka můžete nosit s košilí, která má límec. Obecně platí, že pokud je vhodná kravata, pak je vhodný i motýlek.

Co si Oblect k saku

Já jsem vybrala světlé prodloužené sako a dokonce 5 různých kombinací a příležitostí, kam si ho obléct. Která se vám líbí nejvíc Denim, tričko, tenisky, aby to nebyla nuda, tak klobouk a zlaté doplňky. Pohodlný outfit, který s klidem můžete vzít i do práce, pokud tam nemáte předepsaný striktně elegantní dresscode.

Jak nosit sako ženy

Můžete si jej obléci i přes šaty v chladných letních nocích, do práce nebo na kafe s kamarádkou. Sako je perfektním kouskem, který můžete vrstvit. Vezměte si jej přes košili, šaty nebo klidně i přes svetřík. Oblíbenou variantou jsou dnes i oversized saka, která populární u žen mladších i ve středním věku.

Jaká barva se hodí k šedé oblečení

Jaká barva se hodí k šedé Šedá se považuje za neutrální barvu, protože se jedná o odstín černé barvy. Vezmeš k ní tedy cokoliv, ale vyloženě si nerozumí s odstíny tmavě hnědé barvy. Vypadá ale hezky například s odstíny růžové nebo tyrkysové a taky si rozumí s přírodními odstíny.

Jaká barva se hodí k šedé podlaze

Šedá podlaha do kuchyně i obývacího pokoje

Dobře se kombinuje s neutrálními (černá, bílá, hnědá…), aktivními (teplé barvy – červená, zelená, fialová, modrá, oranžová, žlutá) i pasivními barvami (studené barvy – světle modrá, světle zelená, modrozelená, modrá, fialověmodrá, fialová, červenofialová.

Co znamená červená kravata

Červená je mocná

Není náhoda, že politici často nosí tmavé obleky, bílé košile a červené kravaty. Červená barva vyvolává v lidech pocit síly, moci a vůdcovství. Odstíny červené jsou rovněž důležité. Sytě červená až vínová boří ledy a dodává důvěryhodnost.

Kdy si vzít motýlek a kdy kravatu

Kravata je ze společenského hlediska na stejné úrovni jako motýlek, pouze snad s výjimkou smokingu či fraku, ke kterým by měl být vždy volen motýlek. V ostatních případech je pouze na vás, které z těchto variant dáte přednost.

Co je za barvu antracit

Antracitový | Antracit grau | Basalt Grau | Tmavě šedá | Břidlicová | Asfaltová | spousta dalších jmen pro odstín, který vzešel z tmavě šedého až černého vzhledu druhu uhlí – antracitu. Figuruje v názvosloví barev, oken, střech, klempířských prvků, nábytku, podlah i textilu.

Jak se k sobě hodí barvy

Zelená barva skvěle ladí s odstíny červené, oranžové a žluté barvy. Při volbě těchto odstínu dávej ale pozor na jejich sytost a teplotu. Pro super outfit doporučujeme mixovat například s neutrální barvou jako je béžová a bílá. Pokud se chceš trochu odvázat, můžeš sáhnout i po modré barvě, ale tady raději opatrně.

Co místo kravaty

Místo kravaty lze zvolit i variantu motýlku. Kapesníček je dalším zdobným prvkem a prozrazuje nápaditost muže, díky němu může ve společnosti vyniknout a upoutat pozornost. Opasek je vidět, takže by měl ladit s barvou bot. Přezka by měla být pro společenské příležitosti zajímavá a elegantní.