Co se kupuje za promoci?

Co dát kamarádce k promoci

Jako dárek na památku pro novopečeného bakaláře, inženýra či magistra můžete vybrat například luxusní hodinky nebo drahé pero. V případě hodnotného dárku k promoci je trefou do černého také zlatý pánský šperk.
Archiv

Kdo se zve na promoci

Pedel – osoba nesoucí při promoci rektorské či děkanské žezlo (z lat. „pedellus“ – ten, kdo zve).

Jaké šaty na promoci

I když je možné, že vás na zářijové promoci potká babí léto, letní rozevláté šaty na špagetových ramínkách jsou tabu. Zapomenout také můžete na rozparky do půli stehen nebo hluboké výstřihy. Sukně by měla končit minimálně v úrovni kolen. Lepší, a navíc letos velmi trendy variantou, jsou midi sukně nebo šaty.

Co si vzít na promoci jako host

U hostů na promoci se barva neřeší – pokud jsou to šaty elegantního střihu (žádné letní rozevláté), s délkou ke kolenům, zakrytými rameny a bez přehnaného výstřihu, tak je to úplně jedno.

Co se říká na promoci

Své role se ujme promotor, který přečte sponzi, tedy absolventský slib, který absolventi potvrdí položením ruky na univerzitní žezlo a slovy „Slibuji a zavazuji se“.

Jak probíhá promoce

Promoce jsou významnou společenskou událostí pro studenty (pardon, pro čerstvé absolventy), jejich blízké i pro vysokou školu samotnou. Jedná se o akt, při kterém vám je na akademické půdě slavnostně předán plod vašeho mnohaletého snažení – desky s diplomem. Ten potvrzuje úspěšné zakončení vašeho studia.

Co dělat na promoci

Ihned po nástupu do zaměstnání je nutné zažádat o členství v České lékařské komoře. Bez členství v lékařské komoře totiž není možné vykonávat lékařské povolání na území ČR. Formulář je zde. Žádost se posílá na okresní sdružení České lékařské komory podle místa výkonu práce.

Jak dlouho trvá promoce

Délka promoce: Promoce trvá asi 45–60 minut.

Jakou košili na promoci

Perfektní volbou jsou také světlé odstíny košil, jako je světle modrá, světle fialová nebo růžová. Na košili si pak uvažte kravatu nebo motýlka. Zvolte jednobarevný doplněk nebo s decentním vzorem. Vyhněte se však diagonálním pruhům, které se hodí spíše do práce.

Koho zvat na promoci

Dárek za promoci

A je jedno, jestli bude určená pro dceru, syna, rodiče, manželku, manžela, přítelkyně nebo přítele. Samozřejmě se můžete blýsknout i nějakým šperkem, hodinkami, perem, lahví něčeho dobrého, nějakým netradičním dárkem (např.

Kdy se dává Kytka na promoci

Počkejte, až promoce úplně skončí a akademičtí funkcionáři odejdou ze sálu. Potom zpravidla následují gratulace, předávání kytic a společné fotografování. To se však již obvykle odehrává mimo aulu, kde probíhal slavnostní ceremoniál.

Kdy se dělá promoce

Promoce se konají třikrát do roka, většinou v dubnu, září a listopadu, poo termínu konání státních závěrečných zkoušek.