Co se nesmi dovazet na Mauricius?

Co si přivézt z Mauricius

Co si třeba přivézt z dovolené čerstvou skořici, vanilku, chili papričky, šafrán nebo kardamon Můžete se tak pokusit i doma uvařit pokrmy, které jste tu ochutnali. Čaj – obyvatelé ostrova ho milují a zamilují si ho určitě i Vaši přátelé jako dárek z dovolené.

Na co si dát pozor na Mauricius

Bezpečnost v Mauriciu – na co si dát pozor

Mauricius je velmi bezpečnou zemí, kriminalita je zde téměř nulová, přesto je vhodné se po setmění vyhýbat chudším, méně osvětleným městským čtvrtím. Na ostrově se potuluje větší mnosžtví volně žijících psů, od který může hrozit určité nebezpečí.
Archiv

Co si vzít s sebou na Mauricius

Seznam nejdůležitějších věcí na výlety po ostrově:

Lehké oblečení s dlouhými rukávy a nohavicemi – pro ochranu před hmyzem a slunečním zářením, ideální je len nebo lehká bavlna. Dostatek nápojů – vysoké teploty a vlhkost znamenají, že se tělo rychleji dehydratuje, takže je důležité si na výlety vzít dostatek tekutin.

Čím se platí na Mauriciu

Jak platit na Mauriciu Oficiální měnou je mauricijská rupie (MUR) a není problém ji získat výběrem z bankomatu, či výměnou EUR nebo USD v autorizovaných směnárnách. Za zboží a služby rovněž na mnoha místech bez problémů zaplatíte platební kartou.

Jak je draho na Mauriciu

Místní pivo stojí kolem 60 Kč, za kávu dáte přibližně 30 Kč. Ceny potravin: Ceny potravin na Mauriciu jsou nižší než v ČR u lokálních potravin, a vyšší u potravin z dovozu. Za litr mléka zaplatíte 30 Kč, za bochník chleba asi 12 Kč, za kilo pomerančů 37 Kč.

Co je typické pro Mauricius

Zdejší typické omáčky rougaille a vindaye pocházejí z Francie. Co se masa a ryb týče, je zde oblíbený divočák, srna, křepelka, bažant, ústřice nebo merlin. Po jídle si můžete vybrat z široké nabídky exotického ovoce (mango, avokádo, ananas, liči, meloun, papája, karambola, corossol nebo kokosové ořechy).

Jak dlouho trvá let na Mauricius

Letenky na ostrov Mauricius jsou lehce dostupné a ideální možnosti leteckého spojení jsou při odletech z Prahy nebo Vídně. Délka letu je přibližně 16 hodin včetně jednoho přestupu.

Jak dlouho trva cyklon na Mauriciu

V měsících prosinec až březen se můžete na ostrově setkat s tropickými cyklónami, které doprovázejí deště. Mauritius leží ve statistickém průměru pouze jednou za 5 let ve středu nějaké cyklóny. Nicméně každý rok zasáhne ostrov 3 – 5 tropických bouří.

Jaké jsou zásuvky na Mauriciu

Zásuvky. Na Mauriciu je napětí 220/240 V. Narazíte tu na britský typ zásuvek, ale také na zásuvky se dvěma kolíky. Adaptér si tedy raději přibalte.

Kdy se jezdí na Mauricius

Nejlepší doba pro návštěvu ostrova je tedy od dubna do června a od září do prosince, kdy se vyhnete vrcholům obou ročních období. Červen až srpen tedy naše léto je díky nižším teplotám a absenci srážek ideální pro aktivní dovolenou v podobě výletů do hor, národních parků a poznávání všech zákoutí ostrova.

Jak se stravovat na Mauriciu

Očekávejte tedy velmi kořeněné a ostré pokrmy s všudypřítomným chilli. Pokud zajdete do kreolské restaurace, určitě ochutnejte tradiční „carri“, tedy kořeněnou omáčku s mořskými plody, kuřetem nebo hovězím podávanou s rýží. Ačkoli se nacházíme na ostrově, místní nejčastěji jí kuřecí maso, nikoli ryby nebo mořské plody.

Kdy je vhodné jet na Mauricius

Pokud chcete ostrov navštívit v jeho nejteplejším období, zvolte období mezi lednem a dubnem, kdy se teploty pohybují okolo 30 °C a výše. Samozřejmě, i v této době zde prší. S tím úzce souvisí vysoká vlhkost během celého roku.

Jakou řečí se mluví na Mauriciu

Přestože úředním jazykem je na Mauriciu angličtina, zdaleka nejvíce se zde mluví jazykem zvaným Morisien, neboli mauricijská kreolština. Jedná se o kreolský jazyk, jenž je považován za původní mauricijský jazyk.

Kdy je nejlepší jet na Mauricius

Pokud chcete ostrov navštívit v jeho nejteplejším období, zvolte období mezi lednem a dubnem, kdy se teploty pohybují okolo 30 °C a výše. Samozřejmě, i v této době zde prší. S tím úzce souvisí vysoká vlhkost během celého roku.

Jak nejlepe na Mauricius

Nejlepší doba pro návštěvu ostrova je tedy od dubna do června a od září do prosince, kdy se vyhnete vrcholům obou ročních období. Červen až srpen tedy naše léto je díky nižším teplotám a absenci srážek ideální pro aktivní dovolenou v podobě výletů do hor, národních parků a poznávání všech zákoutí ostrova.

Jak cestovat na Mauricius

Na ostrově Mauricius byla dne 1.7.2022 zrušena takřka veškerá ochranná opatření v souvislosti s covidem. Stav pro cestování je jako před pandemií. Povinnost nosšení masek zachována na letištích, ve veřejné dopravě, ve všech lékařských zařízeních a v lékárnách. Zrušena omenení počtu osob, které spolu mohou cestovat.

Jaké jsou zásuvky v Anglii

Britské zásuvky se od těch našich liší. Jsou to tříkolíkové zástrčky a pro použití elektrických přístrojů je potřeba si opatřit adaptér, který seženete téměř všude, dokonce i na letišti.

Jak dlouho trvá cesta na Mauricius

Letenky na ostrov Mauricius jsou lehce dostupné a ideální možnosti leteckého spojení jsou při odletech z Prahy nebo Vídně. Délka letu je přibližně 16 hodin včetně jednoho přestupu.

Co se pije na Mauriciu

Jelikož je Mauricius velkým producentem cukrové třtiny, patří k tomuto ostrovu samozřejmě i rum, který patří mezi nejlepší a široká je i nabídka rumových koktejlů. Kromě místního rumu se na Mauriciu vyrábí i místní pivo značky Phoenix Beer, které je odborníky i návštěvníky hodnoceno velmi dobře.

Kdy nejezdit na Mauricius

Nejchladnější období na Mauritiu panuje mezi červencem a zářím, kdy teploty málokdy vystoupají nad 28 °C. Pokud máte raději sušší počasí jen s občasným deštěm, je toto období nejvhodnější. Co Mauritius často postihuje, jsou okolní cyklóny, a to především mezi listopadem a únorem.

Jak nabit telefon v Anglii

Nejeden Čech byl v anglickém hotelu nemile překvapen, když si chtěl nabít telefon. Britské zásuvky se od těch našich liší. Jsou to tříkolíkové zástrčky a pro použití elektrických přístrojů je potřeba si opatřit adaptér, který seženete téměř všude, dokonce i na letišti.

Co potřebuji na cestu do Anglie

COVID 19 – aktuální podmínky cestování do Spojeného království a návratu do Česka. – není potřeba žádná samoizolace po vstupu na území Spojeného království. Tato pravidla platí pro očkované i neočkované osoby.

Co si s sebou zabalit do Anglie

Kufr nebo taška ( zůstane v zavazadlovém prostoru autobusu až do pondělního večera)hygienické potřeby ( mýdlo, ručník)bačkory.pyžamo ( teplé) + teplé ponožky.oblečení na celý týden ( spodní prádlo, ponožky, trička, mikiny, náhradní bunda, náhradní boty)instantní pití a láhev.adaptér ( postačí jeden do skupinky)

Jak cestovat do Anglie bez pasu

Občané ČR/EU mohou na území Spojeného království vstupovat bez víz v případě, že se jedná o dočasný pobyt za účelem turistiky nebo návštěvy rodiny nebo známých. Bezvízový pobyt může trvat nejdéle 6 měsíců. Pokud bude občan ČR/ EU cestovat za jiným účelem nebo na dobu delší, platí pro něj vízová povinnost.

Co si vzít na týden do Anglie

kromě osobních potřeb a oblečení i toaletní potřeby a ručník, kapesní slovník, poznámkový blok a psací potřeby • pohodlnou obuv (i náhradní) – nezapomeňte, že budete hodně chodit pěšky, pláštěnku nebo deštník do deště • teplé oblečení: počasí ve VB je chladnější než v ČR, kromě toho angl.