Co se pije ke Kachne?

Co se pije k huse

Pokud se bavíme o tradiční pečené huse se zelím, tak k ní se červené Svatomartinské víno určitě, protože k huse se hodí vína s vyšší kyselinou, nižší tříslovinou, což svatomartinské splňuje. Například ale k polévce z husích vnitřností a odřezků, zvané kaldoun, se výborně hodí i víno bíle.

Čím se řídíte při doporučení vhodného vína k pokrmů

Zjednodušeně se dá říct, že platí pravidlo k bílému masu bílé víno, k tmavému masu červené víno. Bílé víno v individuálním výběru podle úpravy jídla tedy podáváme např. k rybám, drůbeži, telecímu a světlým omáčkám, červené víno pak podáváme např. ke zvěřině, kachně, huse a chuťově výrazným tmavým omáčkám.
Archiv

Jaké víno se hodí k huse

K tučnému husímu masu se výborně hodí středně plná bílá vína nebo plně vyzrálá bílá vína. Vhodná jsou i bílá, která zrála v dubových sudech typu barrique. My k huse doporučujeme bílá vína ze staré toskánské odrůdy Vernaccia di San Gimignano.

Jaké víno k drůbeži

Kuřecí maso lze pojit s víny od plnějších bílých jako Neuburské nebo Pálava až po lehčí červená vína, např. Rulandské modré, vše v závislosti na úpravě a použité omáčce. Ke smaženým úpravám kuřete se nejlépe hodí Veltlínské zelené a ke grilovanému Rulandské bílé.

Jaké pití ke kachně

A pokud jsme u české klasiky – pečené husy a kachny a nezvolíte pivo, ale víno, vaše volba by měla směřovat k červeným vínům s lehce vyšší kyselinou, která budou zdárně sekundovat tučnosti těchto pokrmů. Červená moravská vína, opět Beaujolais či Pinot Noir jsou jasnou volbou.

Proč se dává do husy jablko

Pro lepší a šťavnatější chuť obložíme husu ještě jablky, případně dalším ovocem, např. hruškami či švestkami. Pečeme s jablky velmi zvolna, abychom zabránili karamelizaci, případně ovoce přidáme až na posledních 20 minut pečení. Jakmile husa na hřbetě zezlátne, otočíme ji a pokračujeme v pečení asi 1,5 hodiny.

Co je to Pinot Gris

Pinot Gris (česky Rulandské šedé, italsky Pinot Grigio, hovorově též „Šedá Rulanda“) je starobylá bílá moštová francouzská odrůda, která je u nás velmi rozšířená. Vznikla pravděpodobně v Burgundsku, kde zmutovala z červeného Rulandského modrého (Pinot Noir).

Jaké víno k jídlu

K lehkým jídlům podáváme lehká bílá vína. K těžším a vydatným jídlům podáváme plnější nebo vyzrálá bílá vína nebo červená lehká vína. K tmavým a kořeněným masům podáváme červené víno. Ke sladkým dezertům, moučníkům a ovocným salátům podáváme sladká bílá nebo rosé vína, případně vína šumivá nebo perlivá.

Jaké víno se hodí k vepřové panence

Víno k vepřové panence

K vepřové panence na grilu dokonale pasuje Pinot Noir i Rulandské modré. Přestože se o panence a obecně o vepřovém masu říká, že se k němu hodí červené, chybu neuděláte ani pokud sáhnete po bílém vínu z odrůdy Ryzlink rýnský.

Jaké víno ke kachním prsům

Kachna nebo husa miluje burgundský Pinot Noir nebo červená vína s nízkou tříslovinou – Cabernet Franc z údolí Loiry nebo merlotová vína z Pomerolu nebo Saint Emilionu. Krůtí maso je vůči vínu velmi shovívavé, ideální jsou lehká růžová nebo červená vína.

Co se hodí ke kuřeti

Ke grilovanému kuřecímu. "Ke grilovanému kuřeti se více méně hodí jakékoliv bílé, růžové nebo lehké červené víno; záleží spíše na tom, s čím kuře podáváte. Ovšem kouřové aroma v dubu školeného Sauvignon blanc Fumé, popř. bílého Bordeaux je skvělé s kuřecím masem, na kterém je vypálená mřížka grilu."

Jaké víno k uzenému masu

K uzenému masu se hodí plnější bílá nebo červená vína. Doporučené odrůdy bílých vín: Sauvignon, Ryzlink rýnský.

Jak PECT pomalu husu

Husa se musí péct pomalu při nízké teplotě, obvykle se doporučuje 12–15 hodin. Troubu tedy rozehřejte už večer na 70–80 °C a dejte péct. Husu pečte přikrytou a vyhněte se průběžným kontrolám. Ideální je, když půjdete spát a na troubu zapomenete.

Jak se dělá zelí k huse

Bílé zelí slij, slaninu nakrájej na nudličky, cibuli nasekej. Na pánvi orestuj slaninu spolu s cibulí, přidej slité zelí, sůl, pepř a drcený kmín a dus při střední teplotě doměkka, asi 15 minut. Podle potřeby podlij troškou vody. Na konci dochuť zelí cukrem a octem.

Jak se vyslovuje Pinot Grigio

Vinaři používají spojení Pinot noir (pinó nuár), Pinot blanc (pinó blánk) nebo také Pinot gris (pinó grý).

Co se hodí k bílému vinu

Bílé víno podáváme ke světlým masům (drůbeží, telecí, rybí, plody moře), světlým omáčkám, zeleninovým salátům a většině sýrů. Červené víno se zase hodí k tmavým masům, kořenitým jídlům, těstovinám a sýrům s výraznou chutí.

Jaké víno se hodí k pečené kachně

A pokud jsme u české klasiky – pečené husy a kachny a nezvolíte pivo, ale víno, vaše volba by měla směřovat k červeným vínům s lehce vyšší kyselinou, která budou zdárně sekundovat tučnosti těchto pokrmů. Červená moravská vína, opět Beaujolais či Pinot Noir jsou jasnou volbou.

Co s Pulkou kuřete

Z poloviny můžete připravit plnohodnotnou polévku s masem na obíračku. Druhou půlku si můžete zmrazit a použít ho jako základ pro libovolnou omáčku nebo polévku do budoucna. Prsa opečte vcelku na pánvi, grilujte je nebo pošírujte. Můžete sáhnout i pro rychlé úpravě v podobě kostek nebo nudliček.

Co k obědu z kuřecích prsou

10 nejlepších receptů s kuřecími prsními řízky aneb dietní maso s výbornou chutí⭐ Zapečená kuřecí prsa s tymiánem.⭐ Kuřecí prsíčka na kari.⭐ Kuřecí prsa na paprice v troubě⭐ Jablková prsíčka na medu.⭐ Kuřecí supreme.⭐ Kuře na žampionech.⭐ Plněné kuře s brokolicí a sýrem.⭐ Kuřecí prsa v těstíčku.

Co je růžové víno

Růžové víno neboli rosé se vyrábí z odrůd modrých hroznů nejčastěji metodou krátkého naležení rozemletých hroznů (rmutu). Říká se, že růžové začíná svůj život jako červené víno, ale pak jej žije jako víno bílé.

Jak dlouho péct 5kg husu

Naprosto klíčový je čas pečení.

Husa se musí péct pomalu při nízké teplotě, obvykle se doporučuje 12–15 hodin. Troubu tedy rozehřejte už večer na 70–80 °C a dejte péct. Husu pečte přikrytou a vyhněte se průběžným kontrolám.

Proč se dává do Husy jablko

Pro lepší a šťavnatější chuť obložíme husu ještě jablky, případně dalším ovocem, např. hruškami či švestkami. Pečeme s jablky velmi zvolna, abychom zabránili karamelizaci, případně ovoce přidáme až na posledních 20 minut pečení. Jakmile husa na hřbetě zezlátne, otočíme ji a pokračujeme v pečení asi 1,5 hodiny.

Jakou přílohu k huse

Jeho oblíbenou přílohou k huse jsou bramborové placky nebo chlupaté knedlíky připravení z poloviny syrových a z poloviny vařených brambor.

Jak se vyslovuje Halloumi

Halloumi. Halloumi (čte se chalumi) je výborný sýr, který se vyrábí z ovčího, kozího nebo směsi obou mlék. Je slanější a vrže mezi zuby.

Jak se vyslovuje Bruschetta

Začneme-li rovnou od předkrmu, dejte si pozor u slova bruschetta. Často můžeme slyšet brušeta, správná výslovnost je brusketa!