Co se podava k fondue?

Co k fondue

5) K fondue se nejlépe hodí pečivo, jablko, hruška, brambory, brokolice či smažené žampiony.
Archiv

Jak se jí fondue

Jak správně jíst fondue:

Do roztavené sýrové směsi namáčíme kostky chleba napíchnuté na vidličce. Fondue by se mělo lehce vařit a další přílohy se nepodávají. Říká se, že komu spadne z vidličky do nádoby se sýrem kostka chleba, tak musí pro celou skupinu zaplatit láhev vína.

Jak se dělá fondue

Hrnec na fondue vytřeme stroužkem česneku, vložíme strouhaný sýr a podlijeme asi 1 dl vína. Za stálého míchání pomalu zahříváme a rozpouštíme sýr. Jakmile se sýr rozpustí, podléváme vínem, abychom dostali nakonec hustější omáčku. Nespěcháme, trvá to asi půl hodiny, záleží na sýru.

Jak funguje fondue

Fondue je označení pro nádobu, ve které je sýr a čokoláda udržována v rozehřátém stavu. V případě masového fondue se do kotlíku lije olej, ve kterém se pak kousky masa fritují. Jednotlivý stolovníci poté pohodlně sedí a konzumují dle libosti.

Co k Syrovemu fondue

Do roztaveného sýru se namáčejí pomocí dlouhých vidliček kousky oblíbeného pečiva, brambory ve slupce, čerstvá či nakládaná zelenina. Mimo sýrového fondue můžete ochutnat i fondue z masa či ryb, u dětí a žen je velmi oblíbené čokoládové fondue s ovocem, ale slyšeli jste třeba o rakletování

Jak se čte fondue

Fondue (z francouzského fondue – tavená, vyslovováno jako fondü s německým ü) je původně pokrm ze sýra roztaveného nad ohněm, pocházející ze Savojska a francouzské části Švýcarska. Ve Švýcarsku platí sýrové fondue za národní jídlo.

Jakou čokoládu na fondue

Ve fondovací nádobě rozpustíme čokoládu. Nejlepší je hořká, ale použít lze i mléčnou nebo bílou.

Jak naložit maso na fondue

Hovězí ochutíme steakovým kořením a promícháme s lžící olivového oleje. Vepřové poprášíme rozmarýnem, pepřem, částí usekaného česneku a promícháme s olejem. Drůbeží kousky obalíme v sekaných bylinkách a smícháme s olejem. Přikryjeme a necháme v chladu odležet.

Co je fondue a jaké jsou druhy

Jmenovat lze zejména čínskou fondue (fondue chinoise), kde se různé druhy masa, ryb, drůbeže a krabů připravují v polévce (bujónu), a velice obdobnou japonskou fondue šabu šabu, kde se na rozdíl od čínské fondue používá zejména více druhů zeleniny, a také hub a tofu.

Jaký olej na fondue

Litr oleje (výborný je slunečnicový a řepkový) nalijte do hrnce a dejte ohřát na plotnu. Měl by být opravdu vřelý. Potom ho velice opatrně přelijte do kovové nádoby na fondue. A ihned pod ním zapalte pastu nebo hořák, aby se zbytečně nechladil.

Jak udělat ovoce v čokoládě

Ovoce nakrájejte na větší kousky, napíchněte na párátka nebo špejle a dejte do mrazáku. Mezitím rozpusťte čokolády – každou zvlášť. Ovoce vyndejte z mrazáku, namočte v čokoládě a obalte v oříškách. Odložte na pečicí papír zaschnout.

Jak udělat čokoládu do fontány

Nejrychlejší způsob, jak připravit čokoládu na fontánu, je předem ji rozdrtit (lze také použít čokoládové čočky) a poté je vložte do vhodné nádoby a nechte rozpustit v mikrovlnné troubě. Použijte 3 šálky rozdrcené čokolády na ¾ šálku oleje na vaření. Míchejte čokoládu, dokud není zcela tekutá.

Jaké maso na fondue

250 g kuřecího masa – prsa. 250g hovězího masa – roštěnec. 250g krůtího masa – stehno. 4 vejce.

Jak udělat čokoládové fondue

Do misky určené k vaření v páře nalámejte čokoládu. Zavěste ji nad mírně vroucí vodu a jakmile se začnou kousky čokolády rozpouštět, neustále míchejte. Po 2-3 lžících přidávejte smetanu a čokoládu ručně zašlehejte malou metličkou. Výsledkem je hladká, hustá a lesklá čokoláda.

Jakou čokoládu do fondue

Ve fondovací nádobě rozpustíme čokoládu. Nejlepší je hořká, ale použít lze i mléčnou nebo bílou.

Čím ředit čokoládu do fontány

Nejlepší je ředit čokoladu kakaovým máslem. Máslo je sice poměrně drahá záležitost, ale zachovají se chutě čokolády. Tedy žádné rostlinné tuky, oleje nebo smetany.

Jak udělat masové fondue

Jednotlivé kousky masa napichuji na vidličky, které jsou součástí soupravy a ponořím do oleje. Smažím asi půl min až minutu, dle druhu masa a podle chuti. Pak ještě horké namočím do omáčky a poté vložím na připravený kousek masa. Pomocí klasické vidličky stáhnu a mohu si připravit další kousek.

Co se zbytky čokolády

Využití v kuchyni. Všechnu čokoládu si rozdělíme – na tu kvalitní a poctivou a na ty ostatní. Ty ostatní pak můžeme po částech přidávat do moučníků, třeba takové domácí muffinky s čokoládovými kousky uvnitř z vás udělají hvězdu. Výborně se též hodí do bábovek.

Co se Zdrclou čokoládou

Někdy se čokoláda při rozpouštění srazí. Pokud ji chcete "uvést do původního stavu", stačí do ní zamíchat pár lžic velmi horké vody. Čokoláda bude zase nádherně hladká.

Jak zachranit čokoládovou polevu

Sražená poleva

Čokoláda se musí rozpouštět pomalu, jinak se srazí. Volíme proto rozpouštění ve vodní lázni, kdy se dno kastrůlku nesmí dotýkat hladiny horké vody. Pokud se poleva srazí, napravíme ji opětovným zahřátím ve vodní lázni a postupným přilitím několika lžic vařící vody. Mícháme, dokud se poleva nespojí.

Co upéct z čokolády

Dezerty & Čokoládové receptyAvokádovo-čokoládové brownies. Brownies miluji, protože se dá upéct v podstatě z čehokoliv.Brownie muffiny.Citronové koláčky.Čokoládová vodka s trnkami.Čokoládový dort nebes.Čokoládový dort s čokoládou a malinovými pralinkami.Čokoládový sorbet.Extra čokoládový dort (RAW)

Co s Rozpustenou Cokoladou

Jakmile čokoládu rozpustíte, je potřeba ji obvykle ihned zpracovat dle receptu. Rozpuštěná čokoláda může být použita jako základ krému či pěny, náplně do makronek nebo polevy. V případě výroby pralinek nebo čokoládových dekorací je potřeba čokoládu tzv. vytemperovat, samotné rozpuštění nestačí!

Jak rozpustit čokoládu aby byla Tekuta

Mísu s čokoládou položte na hrnec. Pokud má voda okolo 45 °C, může se dno misky dotýkat vodní hladiny. Nechejte čokoládu pomalu roztát a pomalu promíchávejte metličkou. Pokud rozpouštíte větší množství čokolády, po chvíli vodu zase trochu přihřejte.

Jak zachranit Cokoladovou polevu

Sražená poleva

Čokoláda se musí rozpouštět pomalu, jinak se srazí. Volíme proto rozpouštění ve vodní lázni, kdy se dno kastrůlku nesmí dotýkat hladiny horké vody. Pokud se poleva srazí, napravíme ji opětovným zahřátím ve vodní lázni a postupným přilitím několika lžic vařící vody. Mícháme, dokud se poleva nespojí.

Co dát do polevy aby ztuhla

Polevu na potažení dortu připravíte smícháním 200 g čokolády se 140 g rostlinného tuku. Když vše rozmícháte dohladka, vmíchejte ještě 100 ml horké vody. Na dezerty je nejlepší smíchat čokoládu s máslem v poměru 1 : 1, nebo šlehačkou v poměru 2 : 1, takto poleva zůstane tekutější.