Co se zbylými špekáčky?

Jak nejlépe opéct špekáček

Správné opékání

Špekáček se správně opéká v teple horkého vzduchu. Měl by být nad plameny asi 10 cm, ale ne v kouři. Oheň by se jej neměl téměř ani dotknout. Při opékání je třeba s klacíkem, takzvaným oščúrákem, v pravidelném intervalu otáčet, aby se buřtík opekl rovnoměrně.

Jak Přeudit špekáčky

Také uzeniny, které si přejeme znovu "přeudit", je potřeba správně zavěsit. Párky, klobásy, špekáčky, točené salámy zavěsíme přímo na hole, ty pak s výrobkem vkládáme do udírny.

Jak opéct špekáček na pánvi

Špekáčky oloupeme, rozkrojíme podélně na půlky a poprášíme hladkou moukou. Z vejce, trošky vody, polévkové lžíce hladké mouky vytvoříme řídké těstíčko, které jemně osolíme a plátky špekáčků v něm namáčíme. Pak je obalíme ve strouhance a v rozpáleném oleji smažíme dozlatova.

Jak upravit špekáčky

Špekáčky oloupeme a nakrájíme na plátky, které rozložíme do vymazaného pekáče a pečeme 10 minut v troubě. Mezitím si připravíme „peřinku“: rozšleháme mléko, žloutky, sůl a nastrouhaný sýr, zlehka vmícháme tuhý sníh z bílků. Vzniklou hmotu nalijeme na špekáčky a při mírné teplotě dopečeme dalších 20 minut.
Archiv

Jak dlouho opékat špekáčky

Správný špekáček má být opečený dozlatova; chybou je, když na povrchu zčerná a uvnitř zůstane studený. „Já peču špekáčky delší dobu, určitě přes deset minut, aby opravdu byly hezky prohřáté a měly správnou barvu,“ uvedl Kubec.

Jaký je rozdíl mezi špekáčkem a buřtem

Špekáček je jediný buřt, který má normou dané minimální složení. Všechny ostatní produkty nazvané buřty, buřtíky, vuřtíky nemusejí plnit vůbec žádné normy, a tak teoreticky nemusejí obsahovat vůbec žádné maso.

Co vše se dá Vyudit

I když je nejtradičnější uzení vepřového, udí se i jehněčí nebo telecí, zcela výjimečně hovězí. Vyudit si lze i stehna z drůbeže či ryby. Udit však můžete i sýry, a dokonce třeba vajíčka. Samozřejmostí jsou různé masové výrobky, které se pak v udírně doudí.

Jak dlouho se udí špekáčky

Špekáčky se udí tzv. teplým kouřem, zhruba 2-3 hodiny.

Jak Opect špekáčky doma

Špekáček se musí nejdříve prohřát

„Nad větší oheň se má dát, až když se začne potit a pouštět šťávu,“ uvedl Kubec. Pak je ho třeba opékat za stálého otáčení. „Šťáva, co z něj vytéká, po buřtu teče a pomůže, aby se dobře opekl,“ vysvětlil.

Jak Opect špekáčky

Jak špekáčky opéct a nespálit

Ano, jednodušší je ho dát přímo do ohně a během chvíle mít černý špekáček, nicméně na takovém si rozhodně nepochutnáte. Špekáčky totiž nikdy nedáváme do přímého ohně. Opékáme je nad ohněm mimo plameny. Pozvolna otáčíme ze všech stran.

Jak vyrobit domácí špekáček

špekáčky. Maso umeleme najemno a osolíme. Špek nakrájíme na pěkné kostičky, zhruba 5 mm velké a ručně je vmícháme do masové směsi tak, aby vypadala krásně. Naplníme střeva a udíme zhruba 2 hodin v udírně při teplotě 70 °C a pak je ještě pošírujeme 45 minut ve vodě o teplotě do 75 °C, voda se nesmí vařit.

Jak opéct buřty v troubě

Postup přípravy receptu

Zeleninu osolíme, okořeníme pepřem a paprikou, v pekáčku promícháme a naskládáme na ní po stranách pokrájené špekáčky nebo menší klobásky. Pekáček zaklopíme, vložíme do předehřáté trouby na 190 stupňů a pečeme cca 15 – 20 minut. Pak odklopíme a dopékáme do opečení špekáčků a zeleniny.

Kde koupit kvalitní špekáčky

30.4.2021

Název potraviny Výsledek i 5 nejlepší – 1 nejhorší
Albert Od řezníka na gril Špekáčky 4,0
Řezníkův talíř Špekáčky výběrové 4,0
Pikok Špekáčky 4,0
Kostelecké uzeniny Špekáčky 3,5

Co lze rychle Vyudit

Elektrická udírna je ideální pro uzení totožných produktů, které byste udili v klasické udírně. Můžete tak udit nejrůznější druhy masa, jako je vepřové, kuřecí, krůtí, jehněčí, telecí či zvěřina, ryby, párky, klobásy nebo šunku.

Co je nejlepší na uzení

Nejoblíbenější je u nás vepřové – vepřová krkovice nebo vepřový bůček se pro uzení skvěle hodí a jsou nestárnoucí klasikou. Udit můžeme i jiné části vepřového masa, například kotlety nebo panenku, nebo také klobásy. Vhodné je k uzení i hovězí maso, drůbež, zvěřina nebo ryby.

Jak dlouho se udí slanina

Udírnu si rozpálíme na 65–70 °C a maso do ní vložíme. Celkově budeme slaninu udit nějakých 8–10 hodin. Kouřit ale nebudeme celou dobu. První hodinu až dvě v udírně maso pouze sušíme.

Jak dlouho udit na 70

Uzení teplým kouřem – maso se udí při teplotě 45-70 °C po dobu dvanácti až dvaceti hodin – dle druhu masa a teploty při uzení. Maso je vhodné před uzením ohřát ve vodě při teplotě cca 60 °C. Tento způsob uzení je v domácích podmínkách nejčastější, výsledný produkt má výraznou chuť a vůni.

Jak upéct špekáčky v troubě

Špekáčky nakrojíme, dovnitř dáme hořčici, plátek nivy a cibuli, také nakrájenou na plátky. Špekáčky dáme do pekáčku, zasypeme zbytkem nivy a cibulí a zalijeme kečupem. Pečeme cca 45 minut na 180°C. Při pečení občas trochu podlijeme vodou.

Jak dlouho se vaří špekáčky

Špekáčky se vařit nesmí, pouze se pošírují.

Špekáčky pošírujeme asi 45 minut. 9Špekáčky můžete krátce vrátit do udírny, aby oschly.

Co se dá opéct na ohni

5 nejlepších receptů na jídla pečená nad ohněmPečené brambůrky s cibulkou a klobáskou.Brambory pečené v popelu.Pečená jablka s karamelem.Opékaný sýr nad ohněm.Grilované žampiony PortoBello.

Co do Utopencu

Čím naplnit utopence Špekáčky se plní feferonkami, plátky cibule a na závěr se osolí a opepří. Kořením nešetřete, protože čím výraznější, tím lepší! Můžete přidat i chilli papričky, nakládané okurky nebo špekáčky na řezu potřít plnotučnou hořčicí.

Kde koupit buřty

Špekáčky 100 g běžně stojí 18,90 Kč. Akční slevu na Špekáčky nyní najdete v akčních letácích Albert anebo BILLA. Tento výrobek najdete v kategorii Maso, uzeniny a ryby a podkategorii Párky a klobásy. Nejvýhodněji produkt Špekáčky v aktuálních akcích získáte v obchodě Albert: 9,90 Kč za 100 g.

Jak udit klobásy teplým kouřem

Uzení horkým kouřem – probíhá při teplotě 60-95 °C po dobu osmi až dvanácti hodin. Předvařená šunka nebo klobásy se horkým kouřem udí dvě až tři hodiny. V topeništi se topí tvrdým dřevem. Měkké dřevo se používá pouze pro rozdělání ohně a vyhřátí udírny.

Co všechno se dá udit

I když je nejtradičnější uzení vepřového, udí se i jehněčí nebo telecí, zcela výjimečně hovězí. Vyudit si lze i stehna z drůbeže či ryby. Udit však můžete i sýry, a dokonce třeba vajíčka. Samozřejmostí jsou různé masové výrobky, které se pak v udírně doudí.

Jak osušit maso před uzením

Příprava masa před uzením:

maso na uzení vyjmeme ze sáčků, důkladně omyjeme od česneku a osušíme. napíchneme na háčky nebo vyvážeme na šňůrky, krkovičku dáme do síťky na uzení pověsíme do horkovzdušné trouby rozehřáté na 90 °C a necháme 15 minut osušit a zatáhnout při pootevřených dvířkách aby mohla vlhkost unikat ven.