Co si mám dát do kabelky?

Co si vzít do kabelky

Klíče, mobil, peněženku, karty, doklady, hřeben, kapesníčky a vlhčené kapes., zrcátko, propisku, lžičku, poskládanou textilní tašku. Někdy deodorant, deštník, rtěnku, zapalovač. Tu nejoblíbenější kabelku mám koženou sportovní nadčasovou, přes rameno, spíš menší.

Jak ukládat kabelky

Ideální je kabelku schovat do látkového vaku a skladovat ji v uzavřené skříni, kam na ni nebude svítit, ani se prášit. Takový vak na kabelku najdete například u většiny našich značkových kabelek David Jones jako dárek k nákupu kabelky na našem e-shopu.

Jak ověřit pravost kabelky

Pečlivě si prohlédněte sponky, knoflíky a zipy. Věnujte pozornost i takovým drobnostem, jako jsou zipy, knoflíky nebo sponky na kabelce.Osahejte si materiál. Luxusní kabelky jsou zpravidla vyrobené z pravé kůže.Prověřte si název značky.Najděte sériové číslo.Všímejte si i drobných detailů

Kam odložit kabelku

V lepších restauracích vám může být číšníkem přistavena nízká stolička, na kterou můžete svou kabelku odložit. V jiném případě pak kabelku položte k nohám stolu, ale tak, aby nevadila obsluze. Podlaha v restauraci by měla být čistá. Pamatujte si, že dle etikety je zakázáno pokládat kabelku na prostřený stůl.

Jak ulozit batohy

Využít právě dveře k uskladnění kabelek by vás možná nenapadlo. Jejich výška vám ale umožní uskladnit velké množství kabelek, batohů i tašek. Ke dveřím se na horní a spodní stranu připevní tyč s většími háčky a kabelky se jednoduše pověsí pod sebe. Stačí jen sáhnout a vybrat ten správný model.

Jak poznat pravou MK kabelku

“ Na štítku uvnitř kabelky najdete rovněž autentický QR kód. Neděste se, objevíte-li na štítku „Made in China. “ Michael Kors stejně jako mnoho dalších značek přesunul svoji výrobu z USA do zemí čínského draka a tuto informaci musí na svých výrobcích uvádět.

Jak poznat originál od padělku

Při odhalování padělků vám napoví i maličkosti, jako je váha zipů, které jsou u originálů díky použitým kvalitním materiálům těžší. Zipy jsou pevně všité a rozhodně nehrozí, že by se vám v dohledné době kvůli používání snad vytrhly. Samozřejmostí je jejich snadné otevírání a zavírání.

Kam dát kabelku v restauraci

Pokud se účastníte formální společenské akce, položte kabelku na židli za sebe. Kabelka nebude nikde překážet a vy budete navíc sedět krásně vzpřímeně. Pokud je kabelka menších rozměrů nebo je to psaníčko, můžete si ji položit na kolena.

Jak upevnit spacák na batoh

Karimatku upevněte svisle na bok krosny nebo ji připněte zvnějšku ke spodní části batohu. Nezapomínejte na rovnoměrné rozložení věcí z hlediska hmotnosti. Pokud krosna stojí na zemi, neměla by se převážit na jednu nebo druhou stranu. Co nejvíce věcí se snažte dát dovnitř krosny.

Jak poznat originální kabelku

Kabelky s původním balením by měly obsahovat i kartičky autenticity, kde je zpravidla napsané sériové číslo a informace o modelu. Pokud ale zvolíte starší kousek, je dost možné, že je mít nebudou. I tak by ale kabelka měla mít uvnitř podšívky uvedené sériové číslo, které by mělo jít ověřit.

Co je data code

Datacode. Data cody jsou nejen ochranným prvkem originálních kabelek, obvykle nesou i informaci o původu zboží, tedy kdy, případně kde, bylo vyrobeno (obě informace nesou například data cody kabelek Louis Vuitton).

Jak poznat Fake věci

Existuje několik velmi jednoduchých rad, jak poznat padělek. Vždy se dívejte na vnitřní cedulky, a pokud nemají detailní návod na praní a informace o materiálu v češtině, můžete si být téměř stoprocentně jistí, že nejde o originální výrobek. „Materiál rozhodně není tak kvalitní, jak tomu bývá u originálních výrobků.

Jak se poznají právě Jordany

Vaši pozornost by měla upoutat také informace na štítku. Značky jako Jordan dbají na nejmenší detaily, takže i tato věc bude vyrobena z vysoce kvalitních materiálů a připevněna jak je potřeba. Šití musí být pevné, rovnoměrné a bezchybné a informace musí být jasné a především pravdivé.

Co si vzít do hor

Checklist: Co si sbalit na hory

🎒 Krosna 💊 Lékárnička
🍼 Lahev na pití 📷 Foťák
🍫 Jídlo a snacky 🔋 Power banka
Toaletní papír 📗 Knížka
Osobní hygiena 💳 Doklady

Co si vzít na pochod

Věci do báglu:1,5L vody (z toho 0,5L zvlášť)Tyčinky + hroznový cukr (prostě jídlo na celý pochod)vazelína, oliv.olej, náplasti, obvaz.dlouhé kalhoty.mikina (2-3 vrstva)větrovka.1x termo triko.3x ponožky.

Kde se vyrábí Michael Kors

Michael Kors svou výrobu z USA v minulosti přesunul do zemí Asie, jako většina značek, tedy na štítku se nachází „made in China“ či jiná země, to však neznamená, že se jedná o padělek.

Jak poznat Fake MK

Pokud byste si však chtěli ověřit originalitu sami, je to snadné. V případě značky Michael Kors, naleznete uvnitř produktu tak zvaný data code – malý štítek všitý uvnitř, který obsahuje informaci o daném výrobku. Podle něj můžete rozpoznat, že se jedná o originální kousek.

Jak poznat pravost značky

„U ověřování pravosti tenisek je potřeba mít opravdový cit pro detail, právě v nich se totiž často ukrývá klíč k rozpoznání padělků. V prvé řadě si určitě ověřte takzvané SKU, což je unikátní kód pro určitý produkt a najdete ho na štítku na tenisce i na krabici.

Jak poznat pravost Guess

Většina imitací mají podšívku vyrobenou z laciné tenké látky, která je velmi slaboučká na dotek a téměř průsvitná. Originální kabelky mají podšívku látkovou, obvykle z bavlny nebo podobné pevnější látky. Jedním z posledních znaků, které by se měly kontrolovat je vnitřní cedulka, která by určitě neměla chybět.

Jak poznat právě Air Force 1

Nike Air Force 1

U originálu tvoří pravidelný cikcak. Jestli jde o detaily – oplácí se to ověřit kovové průvleky tkaniček. Originál má vysoký nápis AF-1 , a sám plíšek je dost široký. V případě padělku se obvykle liší.

Jak poznat právě Nike

Před nákupem obuvi značky Nike, bychom se měli zaměřit také na unikátní kód, který můžeme najít na štítku uvnitř bot a na etiketě krabice. Jedná se o devítimístné katalogové číslo, které lze porovnat s číslem určeným danému modelu na oficiálních webových stránkách výrobce.

Co nezapomenout na Trek

Shrnutí důležitého vybavení na trek

Batoh Stan Karimatka
Čelovka Lékárnička Trekové hole
Sluneční brýle Repelent Funkční prádlo
Druhá vrstva Bunda Boty
Kraťasy Pokrývka hlavy Láhev na vodu

12. 4. 2021

Jak se obléct na Trek

Co se týče oblečení, obvykle nosím: nepromokavou bundu, mikinu či vestu, dvě až tři trika, dvoje kalhoty (doporučuji jedny s odepínacími nohavicemi), rukavice, šálu/nákrčník, čepici, návleky a podvlíkačky do zimy, ponožky a spodní prádlo dle délky cesty.

Jaké boty na dálkové pochody

Drtivá většina účastníků dálkových pochodů používá lehké trailové běžecké boty, na trhu je jich spousta. Pohory jsou moc těžké a každý krok potom vysiluje mnohem víc. Já používám fivefingers a mokasíny.

Co si zabalit do krosny

To znamená, že spacák má místo na dně krosny, nad ním bude ručník, oblečení a toaletní potřeby. Uprostřed budou těžké věci jako stan, konzervy, ešus, případně elektronika. Ve vrchní části zbude místo na středně těžké věci, které budete potřebovat nejdřív (mapa, pláštěnka, baterka, lékarnička).