Co si obléct na vesnický ples?

Co si obléci na ples

Muž se obléká do společenského obleku, který by měl barevně ladit s oblečením své partnerky. Oblek by měl být z jednoho materiálu, jedné barvy, a to tmavé. Košile by měla být také jednobarevná, stejně jako motýlek či kravata. Na ples je vhodnější motýlek.

Co se nosí na ples 2023

Můžete sáhnout po sukni a halence, po takzvaných malých černých nebo zvolit dlouhou róbu či elegantní overal. Vždy je však nutné řídit se požadavky daného plesu. Je rozdíl, jdete-li na vesnickou tancovačku nebo na Ples v Opeře.

Jak se obléct na ples žena

Plesová róba pro ženu by měla být reprezentativní a měla by podtrhnout osobnost její nositelky. Co se týče materiálů, vzorů, barev a střihů, mohou být ženy kreativní, žádná přísná pravidla tu neplatí. Každopádně šaty by měly být dlouhé a ne prvoplánově vyzývavé.
Archiv

Jaký motýlek na ples

Jestliže se rozhodnete pro motýlka, platí zde základní pravidlo: bílý motýlek se nosí k fraku, nikdy ne ke smokingu. Pokud tedy v pozvánce máte uveden dress code "BLACK TIE", nic nezkazíte, sáhnete-li po černém či červeném motýlku. Ve stejné barvě jako motýlek by měl být i kapesníček.
Archiv

Jaké sako na ples

V případě, že muž navštíví neformální ples, jsou především vhodné tmavé obleky. Muž vybírá z tmavých odstínů barev šedé, modré a černé. Pánské obleky na ples mohou být matné i lesklé. Pokud chce muž ve společnosti vyniknout, lesklý oblek mu k tomu pomůže, a navíc mu přidá na výrazu.

Jak mají vypadat šaty na ples

K vážnosti plesu je třeba volit šaty dlouhé nejméně pod kolena. Nehodí se bílé šaty, které jsou určeny pro svatby a bílé prodloužené. Pas šatů by měl být co nejužší a sukně široká. Ramena odhalit můžete, stejně tak mohou být šaty bez rukávů, ale opět záleží na dané události.

Jaká košile na ples

Jak je to s výběrem košile U formálních plesů doporučuji oblek doplnit bílou košilí. U neformálního plesu můžete zvolit i košili barevnou.

Jakou barvu šatů na ples

Faktor číslo dva je barva, do které je laděn Váš ples či večírek : můžete tedy zvolit stejnou barvu i pro své společenské šaty nebo barvu, která bude harmonicky ladit. Například proč si nevybrat večerní šaty nebo doplňky k nim mentolové barvy (pokud je Váš ples laděn do tyrkysové barvy).

Jak zazářit na plese

Obecně by postavy typu jablka i přesýpacích hodin měly volit spíše splývavé a jednoduché šaty, siluetu vyformujete zdůrazněním pasu. Ženy s chlapeckou postavou a menším poprsím si zase mohou dovolit zdobenější materiál, strukturu i střih šatů, které podtrhují ženskost. Volány v oblasti dekoltu prsa opticky zvětší.

Jak se sladit na ples

S ohledem na zvolené šaty se barevně slaďte také se svým partnerem, se kterým vyrážíte na ples. ✔ Na plese se neobejdete také bez psaníčka, které by mělo být v neutrální černé nebo v kontrastních barvách vůči vašim šatům (zlaté nebo stříbrné). Psaníčko však můžete barevně sladit i se svými plesovými šaty.

Jaké šperky na ples

Ideální volbu představují zdobené přívěsky v halo stylu nebo třpytivé náhrdelníky s postranními kameny. Docílíte tak dokonalého efektu. Výběr šperků byste měla stylu šatů podřídit i v dalších ohledech. Pokud jsou vaše šaty hodně výrazné a třpytivé, sáhněte spíše po decentnějších kouscích.

Kdy se nosí černá kravata

Obecně dress code přikazuje, aby muži na všechny večerní společenské příležitosti po 18. hodině zvolili černou.

Jak vybrat šaty na ples

Pokud máte širší ramena, objemnější dekolt a štíhlé nohy, nejlépe se pro vás budou hodit šaty s výstřihem do V. Zároveň byste neměla volit plesové šaty, které upozorní na váš pas. V případě, že máte naopak menší ramena a širší dolní část těla, můžete si dovolit například šaty bez ramínek.

Jak se chovat na plese

Na ples chodíme zásadně ve večerním. Pro pány je povinný přinejmenším tmavý oblek, Při reprezentativních plesech by měla mít dáma vždy velkou večerní toaletu, její partner by měl mít frak, přípustný je i smoking. Jdeme-li ve skupině, pak je povinností pánů požádat o tanec všechny dámy z tohoto okruhu.

Jak vybrat boty na ples

Pokud máte černý oblek, zvolte rovněž černou obuv. Pokud máte oblek v tmavě či světle modré nebo šedé barvě, přikloňte se spíše k hnědým polobotkám. Další možností jsou mokasíny, které však doporučujeme spíše starší generaci. Pokud jdete na formální ples, tak se určitě vyhněte teniskám nebo obuvi na suchý zip.

Kdy si vzít motýlek a kdy kravatu

Kravata je ze společenského hlediska na stejné úrovni jako motýlek, pouze snad s výjimkou smokingu či fraku, ke kterým by měl být vždy volen motýlek. V ostatních případech je pouze na vás, které z těchto variant dáte přednost.

Co znamená červená kravata

Červená je mocná

Není náhoda, že politici často nosí tmavé obleky, bílé košile a červené kravaty. Červená barva vyvolává v lidech pocit síly, moci a vůdcovství. Odstíny červené jsou rovněž důležité. Sytě červená až vínová boří ledy a dodává důvěryhodnost.

Jak by měli vypadat plesové šaty

K vážnosti plesu je třeba volit šaty dlouhé nejméně pod kolena. Nehodí se bílé šaty, které jsou určeny pro svatby a bílé prodloužené. Pas šatů by měl být co nejužší a sukně široká. Ramena odhalit můžete, stejně tak mohou být šaty bez rukávů, ale opět záleží na dané události.

Kdo vede při tančí

O tanec žádá muž jemnou úklonou a tradiční větou „Smím prosit “ U dámy s doprovodem musí nejprve požádat o dovolení partnera. Muž nabídne žene rámě a vede ji na parket. Tato obřadnost patří k plesu, při jiných tanečních zábavách stačí, když žena zaujme místo po pravé straně.

Co jíst před plesem

Večeři by měly tvořit v převážné míře bílkoviny a minimum sacharidů. Jako poslední jídlo dne zvolte proteinový nápoj nebo cokoli jiného s vysokým obsahem bílkovin (tvaroh, skyr,…). Bílkoviny jsou totiž velmi důležité pro správnou výživu svalů, které potřebujete proto, abyste rychle a efektivně hubly.

Jakou barvu punčoch na ples

Silonky vybírejte pečlivě

Příliš tmavý nebo naopak světlý odstín nevypadá dobře. V případě, že si nejste jistá volbou tělové barvy, zvolte tmavé nebo vyloženě černé průsvitné silonky. Jsou univerzální, vypadají sexy, a k punčochám se na rozdíl od tělových otevřeně přiznáte. Černými punčochami nikdy nic nezkazíte.

Jaké boty k modrým šatům na ples

Modré šaty se skvěle hodí k sandálům, klasickým lodičkám, balerínám, oxfordkám a dokonce i k teniskám, za předpokladu, že zvolíte správný střih. Pokud nechcete experimentovat, zvolte černé nebo béžové boty. Taková obuv se perfektně hodí téměř ke každému odstínu modrých šatů.

Kdy si nebrat kravatu

Neformální situace vyžadují neformální oděv. Večírek s uvolněnější atmosférou nebo návštěvu menšího divadla také přežijete bez kravaty. Žádná kravata je lepší než nečistá kravata. Pokud si kravatu ušpiníte nebo jakkoliv viditelně poškodíte, raději ji sundejte.

Jakou zvolit barvu kravaty

Kravata by přitom měla být tmavší než košile. Příkladem je třeba světle modrá košile a tmavomodrá kravata. Kravata pochytí světlejší odstíny košile a výsledek je dobrý. Doplňkové, tedy kontrastní barvy je třeba párovat obezřetně, aby kontrast nepůsobil, jak se říká, jako pěst na oko.

Co se nosi k Plesovym šatům

Na plesových pozvánkách zpravidla stojí:

Ženy oblékají honosnou róbu, muži bílou košili, černou vestu a kalhoty, frak a černé lakýrky. Black Tie – pro dámy znamená večerní toaletu, pro pány černou vázanku, motýlka a černý smoking. Black Tie optional – pánové si volí mezi černým smokingem a oblekem.